Puchaty dywan - podstawowe informacje

Miękki dywan puchaty wykonywany jest z wełny, która jest materiałem naturalnym. Dywany shaggy mają długie runo, którego długość włosia dochodzić może nawet do 10 cm. Są one bardzo sprężyste, miękkie i sprawiać mogą wrażenie ekskluzywności, przytulności. Wełniane dywany shaggy charakteryzują się także dużą trwałością kolorów.

Puchate dywany wełniane mogą mieć różną długość włosia, runa. Jednak wzory na tego typu dywanach powinny być raczej proste i nieskomplikowane, gdyż długie włosie układa się w różne strony, poprzez co misterne, szczegółowe wzory mogą się na nich rozmywać. Puchate dywany nowoczesne sprawdzają się zatem najlepiej, gdy są gładkie lub posiadają proste geometryczne. Jeśli szukasz więcej porad i inspiracji, sprawdź zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Puchate dywany wełniane bardzo korzystnie wyglądać będą w takich pomieszczeniach, jak salon, sypialnia i pokój dla dzieci. Włochate dywany zdecydowanie nie sprawdzą się w korytarzach czy przedpokojach, gdyż tam ze względu na swoje charakterystyczne długie włosie łatwo mogą zostać zabrudzone.

Puchaty dywan - ciekawe propozycje zastosowania

Miętowe dywany shaggy w salonie

W nowoczesnym salonie dobrze użyć miętowy dywan shaggy. W przypadku aranżacji wnętrz w nowoczesnym stylu znakomicie sprawdzają się bowiem kolory pastelowe i ciekawie komponują się z jasnymi nowoczesnymi meblami. Do miętowego dywanu shaggy w salonie znakomicie pasować będą nowoczesne meble o prostych kształtach.

Do takiej kompozycji doskonale wpiszą się także nowoczesne kanapy i fotele z jasną tapicerką skórzaną. W tak urządzonym salonie znakomicie wyglądać będzie niewielki wełniany dywan kwadratowy w kolorze miętowym, który najlepiej zaprezentuje się na podłodze wykończonej jasnoszarymi panelami podłogowymi. Sprawdź także ten artykuł o dywanach shaggy.

Puchaty dywan shaggy świetnie się sprawdza w każdym pomieszczeniu. Jest miły w dotyku i ociepla każdy pokój. Ceny dywanów nie muszą być wysokie.
Puchaty dywan - kilka wybranych propozycji, ceny, opinie, porady

W tak urządzonym nowoczesnym salonie doskonale wyglądać będą białe ściany, na których warto zawiesić obrazy nowoczesnego malarstwa lub ciekawe fotografie czarno-białe w pastelowych, miętowych ramkach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o dywanach IKEA?

Puchaty dywan w sypialni

Nowoczesne puchate dywany doskonale sprawdzą się także jako dywany do sypialni. Szczególnie dobrze w sypialni wyglądać będą dywany shaggy o bardzo długim włosiu w intensywnych barwach. Warto zastosować takie kolory jak ciemnoniebieski, szafirowy, czerwony, pomarańczowy lub zielony.

Dużą zaletą puchatych miękkich dywanów w sypialni jest to, że umożliwiają one chodzenie boso po tym pomieszczeniu bez względu na porę roku.

Puchaty, miękki dywan wełniany typu shaggy znakomicie zaprezentuje się na podłodze pokrytej jasnobrązowymi panelami podłogowymi. Panele te dopasują się do mebli, natomiast dywan do pościeli, zasłon, itp. Jeżeli chodzi natomiast o kolorystykę ścian w kompozycji takiej zastosować można dwa kierunki. Jedną propozycją jest tu kolor biały, natomiast drugie rozwiązanie to taki sam kolor jak dywan oraz dodatki.

Włochate dywany dla dzieci

Innym miejscem, gdzie puchate dywany wełniane mają szerokie zastosowanie są pokoje dla dzieci. Podobnie jak sypialnia, pomieszczenie to powinno być bardzo przytulne, a puchaty dywan daje taką możliwość. W pokoju dziecięcym znakomicie wyglądać będzie kolorowy dywan shaggy z geometrycznymi wzorami typu rumba. Takie kwadraty, prostokąty, wielokąty z powodzeniem skomponować można z prostymi meblami dziecięcymi. Jeśli szukasz dywanów do domu, sprawdź także ten artykuł o dywanach marki Komfort.

Małe dywany puchate rumba o ciekawych intensywnych kolorach sprawią, że pokój taki będzie nie tylko przytulny, ale również ciepły i sprawi, że będzie to dobre tło do zabawy. Do dywanu takiego dobrze pasować będą zarówno dziecięce meble w kolorze jasnoszarym, białym, jak również meble kolorowe. Warto podkreślić, że pokoje dziecięce są takim miejscem, gdzie im bardziej jest kolorowo, tym lepiej.

Małe dywany włochate w pokoiku dla dzieci dobrze wyglądać będą z podłogami pokrytymi panelami w dowolnym kolorze oraz z białymi ścianami. Na ścianach zastosować można różnego rodzaju kolorowe obrazki lub plakaty z ulubionym postaciami z bajek naszych pociech. Znakomicie sprawdzą się również kolorowe rolety lub zasłony oraz inne kolorowe dodatki. Sprawdź także ten artykuł z inspiracjami na dywany dla dzieci.

Dywany puchate - producenci, ceny

Decydując się na puchaty dywan w stylu shaggy warto zapoznać się z ofertą takich uznanych producentów, jak na przykład Obsession, Chemex, Carpet Decor czy Agnella. Dywany produkowane przez te firmy mają bardzo opinie wśród klientów i użytkowników.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze dywany

Szukasz dywanu, który jest dobrej jakości i nie kosztuje fortuny? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane dywany w atrakcyjnych cenach.

Wpływ na ceny wełnianych puchatych dywanów typu shaggy mają takie parametry jak długość włosia tego dywanu oraz jego wymiary. Małe dywany włochate typu shaggy mające wymiary 60 cm x 100 cm to koszt od ok. 25 zł. Większy dywan tego rodzaju o wymiarach 80 cm x 150 cm to wydatek rzędu ok. 99 zł. Zakup dywanu wełnianego shaggy o wymiarach 133 cm x 190 cm wiąże się z wydatkiem ok. 134 zł. W przypadku dywanu puchatego o wymiarach 170 cm x 120 cm musimy liczyć się z wydatkiem ok. 110 zł. Natomiast dywan shaggy mający bardzo duże wymiary 160 cm x 230 cm to wydatek w granicach nawet 340 zł. Mały dywan kwadratowy w stylu shaggy o wymiarach 150 cm x 150 cm to cena w ok. 130 zł, natomiast obszerny dywan kwadratowy tego typu mający wymiary 300 cm x 300 cm to wydatek rzędu ok. 260 zł.

Nowoczesne puchate dywany wełniane w stylu shaggy cieszą się coraz większą popularnością we współczesnej aranżacji wnętrz. Dostępny może być w różnych wymiarach i kształtach oraz w różnej kolorystyce i wzornictwie. Dywany tego typu znajdują szerokie zastosowanie zarówno jako dywany do salonu, jak również jako dywany do sypialni i do pokoju dziecięcego. Dają one wrażenie ekskluzywności, elegancji oraz przytulności. Szczególnie ta ostania cecha powoduje, że tak często są one wybierane do pomieszczeń sypialnych oraz w pokojach dla dzieci.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii dywany