Włochaty dywan Shaggy – zalety i sposób dbania

Popularność dywanów Shaggy to żaden sekret. Oprócz miłego dla oka wyglądu, cieszą się one wieloma innymi zaletami. Do nich się zalicza m.in.:

  • Wysoki komfort użytkowania – włochacze ze względu na swoje długie i miękkie runo, są niewyobrażalnie miłe w dotyku. Dlatego często służą one nie tylko do chodzenia, ale również do wypoczynku, poprzez wylegiwanie się na miękkim runie.
  • Lepsza izolacja termiczna – włochaty dywan poprzez grubszą warstwę przędzy, daje nam lepszą ochronę przed zimną posadzką
  • Lepsza izolacja akustyczna – zastosowanie takiego dywanu, szczególnie w mieszkaniu usytuowanym na wyższych kondygnacjach ma swoje dodatkowe zalety. Dywan z długim włosem przyczynia się do większego stłumienia hałasów pochodzących z niższego piętra.
  • Wysoka jakość wykonania – dywan Shaggy najczęściej jest wykonany z przędzy polipropylenowej z domieszką akrylu. Dzięki temu mówimy o wyjątkowo wytrzymałym splocie odpornym na czynniki zewnętrzne, w tym również na rozwój pleśni i grzybów. Jeśli szukasz porad i inspiracji, przeczytaj także ten artykuł o dywanach pokojowych.
  • Naturalny wygląd – przędza przymocowana jest w taki sposób, że dywan sprawia wrażenie ręcznie tkanego. Swoim wyglądem przypominają dywany wełniane.
  • Łatwe w czyszczeniu – włochaty dywan mimo wysokiego runa, nie sprawia najmniejszych problemów jeżeli chodzi o jego pielęgnację. Dodatkowo jest on odporny na działanie wielu środków chemicznych wykorzystywanych przy sprzątaniu.

Dywan z długim włosiem nie wymaga żadnych skomplikowanych czynności podczas dbania o jego wygląd. Wystarczy systematyczne odkurzanie. Raz lub dwa razy w roku można zastosować czyszczenie dywanu przy pomocy tzw. suchych proszków. Po takich zabiegach dywan Shaggy będzie wyglądał jak nowy. Jeśli chcesz oszacować wydatki na zakup dywanu, wykorzystaj ten kalkulator kosztów wykończenia lub remontu wnętrz.

Dywan z długim włosiem – 5 najciekawszych propozycji

Poniżej zostanie zaprezentowanych 5 najciekawszych propozycji na włochacze. Są one dostępne w popularnych sklepach z produktami wyposażenia wnętrz.

Dywany Komfort – Siena Silver

W sklepach Komfort na brak dywanów i wykładzin typu Shaggy nie możemy narzekać. Jedną z najciekawszych propozycji jest dywan Siena Silver. Jego ceny wahają się już od 499,00 do 799,00 zł. W zależności, czy jest dostępny w promocji, czy nie. Dywan dostępny jest w trzech popularnych rozmiarach: 80x120 cm, 120x170 cm oraz 16x230 cm. Wysokość jego runa wynosi 7 cm, dlatego gwarantuje on wysoki komfort użytkowania. W całości wykonany z przędzy poliestrowej, osiąga ciężar 3 kg/m2. Wspomniany model dostępny jest w kolorze szarym, idealnie dopasowanym do skandynawskich i minimalistycznych aranżacji. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o dywanach.

Wśród pozostałych dywanów tego typu w sklepie Komfort wymienić możemy:

  • Dywany Komfort Rewel Silver – 99,00 zł
  • Dywany Komfort Portofino Cream – 349,00 zł
Włochaty dywan z długim włosiem, tak zwany dywan shaggy, to świetne rozwiązanie do nowoczesnych wnętrz. Niektóre firmy mają naprawdę ciekawą i atrakcyjną cenowo ofertę.
Włochaty dywan z długim włosiem – 5 najciekawszych dywanów na rynku

Dywany w Castoramie - Colours Jamaica

Przeglądając dywany w Castoramie, a szczególnie na typowe włochacze, natrafimy na markę Colours. Dominuje ona tym markecie proponując nowoczesne dywany do pokoju. Są to typowe włochacze dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Wykonane są w 100% z poliestru. Wspomniany model o wymiarach 80x120 cm, kosztuje 108,00 zł. Oczywiście ceny są uzależnione od konkretnych wymiarów dywanu. Chodniki świetnie wytłumiają oraz izolują termicznie posadzkę. Innym przykładem wskazującym na ciekawe dywany w Castoramie jest włochaty dywan Colours Jamaica 160x220 cm w kolorze szarym. A może zainteresuje cię także artykuł o dywanach turkusowych?

 Dywany IKEA - Vindum

Jednym z najpopularniejszych produktów reprezentującym dywany IKEA, jest model Vindum. Jego ceny wahają się już od 299,00 zł i są uzależnione od wymiarów. Proponowane nowoczesne dywany do pokoju wykonane są w 100% z polipropylenu. Długość przędzy wynosi 3,5 cm. Wspomniane chodniki posiadają pozytywne opinie ze względu na doskonałą jakość wykonania. Dostępne są również inne dywany IKEA z nieco dłuższym runem.

 Dywany Angella – Duo Dual Perła

Dywany Angella są znane ze względu na pozytywne opinie świadczące o wysokiej jakości wykonania. Na pierwszy rzut oka przypominają dywany wełniane. Są to włochacze wykonane w 60 % z heat-set frise i 40% z poliestry. Tego typu dywany Angella wyróżniają się runem o wysokości 4 cm. A może zainteresuje cię także artykuł z cennikiem prania dywanów?

Nowoczesne dywany do pokoju – dywan Shaggy Sadeh w kolorze szarym

Jest to ostatnia propozycja, jeżeli chodzi o chodniki z długim włosiem. Produkt również posiadający opinie wskazujące na to, że warto się nim zainteresować. Miękkie runo o wysokości 5 cm, przybliża w dotyku naturalne dywany wełniane. Dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej. Dywany nowoczesne, w tym dywany Shaggy do wybór wart rozważenia.

ikona podziel się Przekaż dalej