Klimatyzator do mieszkania typu split

Klimatyzator przenośny split – ogólna charakterystyka

Klimatyzacja domowa to coraz częściej poruszany temat podczas wykańczania pomieszczeń. Zdecydowanie podnosi ona jakość życia w mieszkaniu czy w domu podczas upalnych dni w lecie. Choć cena klimatyzatorów wewnętrznych do mieszkań nie jest niska, to jednak każdy będzie z niej w przyszłości zadowolony, co widać w opiniach klientów. Tradycyjne klimatyzatory przenośne mają grube rury, które muszą być wystawione przez okno na zewnątrz. Zaburza to estetykę pomieszczenia, a dodatkowo zwiększa ryzyko ponownego napływu gorącego powietrza do środka.

W ofercie producentów znaleźć można jednak opcję jaką jest klimatyzator przenośny split bez rury odprowadzającej ciepło. Jest to urządzenie dwuczęściowe, na które składa się wewnętrzny klimatyzator stojący i zewnętrzny skraplacz. Ta druga jednostka zwykle instalowana jest na balkonie lub parapecie. Całość połączona jest przy pomocy cienkiej, praktycznie niezauważalnej rurki. Koszt klimatyzacji domowej opartej na urządzeniu dwuczęściowym typu split bez rury będzie jednak większy niż w przypadku tradycyjnego przenośnego mini klimatyzatora.

Wewnętrzny klimatyzator stojący typu split może mieć różne parametry. Jednym z ważniejszych jest jego wydajność, która pozwala dobrać właściwe urządzenia do danego mieszkania.  Jeśli zakupiony zostanie mini klimatyzator o bardzo małej mocy chłodzącej, to może on nie sprostać wszystkim wymaganiom mieszkańców. Poza metrażem pomieszczenia w przypadku wyboru klimatyzatora ważne będzie również to, czy okna wychodzą na południe lub czy jest to przykładowo szybko nagrzewające się poddasze domu.

Inne rodzaje klimatyzatorów typu split

Choć cichy klimatyzator przenośny typu split jest najlepszym rozwiązaniem, to jednak spotkać się można również z innymi rodzajami klimatyzatorów split. Popularnym modelem jest klimatyzator ścienny, który jest najczęściej montowany nie tylko w mieszkaniach, ale również w biurowcach czy restauracjach. Jest on łatwy w montażu oraz w późniejszym czyszczeniu.

Kolejnym rodzajem z grupy klimatyzatorów split jest klimatyzator podłogowo-sufitowy lub klimatyzator kasetonowy. Pozwalają one na efektywną dystrybucję powietrza w każdym rodzaju pomieszczenia. Do grupy klimatyzatorów split zaliczyć można również klimatyzatory kanałowe, które są już jednak coraz rzadziej wybierane. Sprawdź także ten artykuł z opiniami na temat klimatyzatorów przenośnych.

Klimatyzator przenośny split – przegląd oferty, cena oraz opinie

Wydajny i cichy klimatyzator czy tanie urządzenie?

Cena za klimatyzator przenośny split zależna jest od jego parametrów i wymiarów. Wydajność urządzenia idzie w parze z poziomem hałasu oraz ceną. Niestety, ale chcąc zaoszczędzić na klimatyzatorze, trzeba liczyć się z tym, że urządzenie będzie głośne oraz mało wydajne.

Energooszczędność klimatyzatorów opisywana jest za pomocą klasy wydajności energetycznej. Najwyższa klasa, czyli A+++ pozwala zaoszczędzić energię elektryczną, a co za tym idzie również pieniądze. Niestety jednak, im wyższa klasa wydajności energetycznej, tym także wyższa cena za klimatyzator czy inne urządzenie AGD.

Wybierając pomiędzy wydajnym i cichym klimatyzatorem, a tanim i głośnym urządzeniem nie trzeba się długo zastanawiać. Warto zainwestować w droższy i lepszy sprzęt, aby w przyszłości nie zakłócać spokoju w domu czy mieszkaniu, a dodatkowo nie płacić wysokich rachunków za energię elektryczną.

Polecane klimatyzatory - sprawdź promocje!

Wybrane modele klimatyzatorów przenośnych split wraz z ceną

Jednym z popularnych modeli jest klimatyzator przenośny RKL 491 z firmy Remko. Jest to jeden z pierwszych klimatyzatorów, w których użyta została technologia inwerterowa. Polega ona na zmniejszeniu wahań temperatury powietrza, co zwiększa poziom komfortu. Dzięki temu urządzenie zyskuje wysoką wydajność chłodniczą, a przy tym jest energooszczędny i zachowuje niski poziom hałasu. Klimatyzator RKL 491 posiada skraplacz oraz parownik wzajemnie rozdzielone. Z łatwością można jednostkę zewnętrzną zamocować na elewacji budynku. Orientacyjna cena klimatyzatora przenośnego split RKL 491 to 7850,00 zł.

Klimatyzator przenośny split Trotec PAC4600 to dwuczęściowe urządzenie. Połączenie jednostki wewnętrznej i jednostki zewnętrznej stanowi szybkozłącze. Klimatyzator dodatkowo posiada przystawkę zawieszającą na części zewnętrznej, która umożliwi jego montaż na elewacji budynku. Z łatwością można go zainstalować w każdym pomieszczeniu z dostępem na zewnątrz. Zmniejszanie temperatury powietrza to nie jedyne zadanie tego klimatyzatora. Poza chłodzeniem może także osuszać powietrze zachowując odpowiednią jego wilgotność. Orientacyjne cena klimatyzatora przenośnego split Trotec PAC4600 to 8998,00 zł.

Tańszą alternatywą dla powyższych modeli jest klimatyzator przenośny AC14EHP, który można z łatwością przekładać w inne miejsce w zależności od potrzeb. Charakteryzuje się bardzo dużą mocą chłodniczą, co pozwala zachować optymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Sprawdzi się idealnie w miejscach, gdzie okazjonalnie potrzebna jest klimatyzacja lub jej wersja stacjonarna jest nieopłacalna. Orientacyjne cena klimatyzatora przenośnego split AC14EHP wynosi 2767,00 zł.

Wykaz wybranych klimatyzatorów przenośnych split wraz z cenami

Model klimatyzatora

Przykładowa cena

Klimatyzator przenośny Remko RKL 491 biały

7850,00 zł

Klimatyzator przenośny Trotec PAC 4600

8998,00 zł

Klimatyzator przenośny AC 14 EHP

2767,00 zł

ikona podziel się Przekaż dalej