Mini klimatyzator do domu

Jeżeli nie potrzebujemy niższej temperatury w całym domu, a jedynie w pomieszczeniu, w którym obecnie się znajdujemy, to najlepszym rozwiązaniem okaże się pokojowy schładzacz powietrza. Zaletą urządzenia są niewielkie wymiary, dzięki czemu tego typu klimatyzacja zmieści się na biurku lub stole. Mini klimatyzator najczęściej działa po podłączeniu kablem usb do laptopa. Urządzenie przeznaczone do domu wymaga zasilania od 5V do nawet 12V.

Pokojowy schładzacz powietrza działa w oparciu o proces hydrochłodzenia. Czynnikiem, który gwarantuje chłodniejsze powietrze jest zimna woda. Oprócz tego klimatyzacja często działa również jako oczyszczacz, a także nawilżacz powietrza. Zaletą urządzenia jest możliwość dodawania do wody kostek lodu, wtedy możemy spodziewać się jeszcze lepszego efektu chłodzenia. Dla osób chcących odświeżyć wnętrze, proponuje się dodanie do wody kilku kropel ulubionego olejku zapachowego.

Klimatyzacja o zasilaniu 12V na usb wyposażona jest zazwyczaj w filtr bibułowy. Dzięki temu wszelkie alergeny, roztocza i kurz zatrzymują się na nim, pozostawiając powietrze w domu czyste i świeże. Oczywiście pokojowy schładzacz powietrza do domu może wyróżniać się dodatkowymi funkcjami, które zwiększają komfort korzystania z klimatyzacji. Do takich funkcji zalicza się m.in.:

  • Oświetlenie LED - niektóre modele są wyposażone w oświetlenie LED, dzięki czemu mogą pełnić rolę lampki nocnej. Takie tryby oświetlenia sprawdzą się szczególnie w nocy, gdy bez zapalania innych źródeł światła, będziemy chcieli wyłączyć urządzenie lub zmienić jego ustawienia.
  • Możliwość ustawienia mocy klimatyzatora - zazwyczaj klimatyzacja działa w kilku trybach do wyboru. W zależności od tego, na jaki tryb się zdecydujemy, zwiększymy lub zmniejszymy poziom hałasu, a także szybkość i efektywność chłodzenia.
  • Możliwość nakierowania wywiewanego powietrza - niektóre klimatyzatory mają możliwość zmiany kąta swojego położenia, dzięki czemu mamy wpływ na kierunek powietrza, które jest w danej chwili wydmuchiwane. Sprawdź także ten artykuł o klimatyzacji do domu i do mieszkania.

Pokojowy schładzacz powietrza - opinie

Przeglądając różnego rodzaju mini klimatyzatory, na pewno warto sprawdzić wcześniej ich opinie, dzięki czemu łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie konkretnego modelu. Tego typu klimatyzacja na pewno nie będzie tak wydajna, jak klimatyzacja split, ani nawet jak klimatyzatory przenośne. Jednak jest to rozwiązanie proponowane przede wszystkim osobom, którym zależy na szybkim efekcie chłodzenia powietrza, dokładnie w tym miejscu, w którym aktualnie przebywają.

W porównaniu do innych typów klimatyzatorów, to urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Zazwyczaj wymiary klimatyzatora na usb nie przekraczają kilkunastu centymetrów w najdłuższym boku. Dodatkowo możemy urządzenie zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Nie tylko do domu, ale również do samochodu lub biura. Chociaż klimatyzator samochodowy jest skonstruowany w taki sposób, aby jego montaż był dostosowany do warunków panujących w aucie. Zbierając opinie na temat mini klimatyzatorów, warto dowiedzieć się, który model jest najbardziej wytrzymały, a także zapewni nam oczekiwany efekt chłodniejszego powietrza.

Mini klimatyzator samochodowy

Takie urządzenie do samochodu jest rewelacyjnym rozwiązaniem, jeżeli nasze auto nie jest wyposażone w klimatyzację. Jak wiadomo, jazda w czasie upałów bywa nie tylko kłopotliwa, ale wręcz wyczerpująca. Dlatego warto sprawdzić opinie na temat działania mini klimatyzatorów samochodowych. Klimatyzator samochodowy podłączamy do wejścia pod zapalniczkę 12V. Dzięki temu dosłownie każdy model samochodu może skorzystać z takiego rozwiązania.

Jak w przypadku domowych mini klimatyzatorów, również ten do samochodu wymaga napełnienia wodą dedykowanego zbiornika. Po około kwadransie klimatyzator samochodowy jest gotowy do użytku. Bardzo dużym udogodnieniem może okazać się cylinder lodowy. Pozwala on na wlanie wody, a następnie zamrożenie całych pojemników. Wtedy możemy liczyć na jeszcze lepszy efekt chłodzenia. Tak jak w przypadku mini klimatyzatorów domowych, do samochodu również możemy dodać ulubiony zapach w postaci olejku eterycznego. Dzięki temu nie musimy wyposażać auta w dodatkowe zawieszki zapachowe.

Polecane klimatyzatory - sprawdź promocje!

Polecane modele mini klimatyzatorów

Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem mini klimatyzatora, to warto sprawdzić najpopularniejsze modele, a także tym czym się dokładnie charakteryzują. Jednym z popularnych modeli mini klimatyzatorów do samochodu jest urządzenie działające po podpięciu do zasilacza samochodowego 12V. Urządzenie posiada aż 6 wymiennych pojemniczków na wodę, dzięki czemu nie musimy się martwić o większy zapas wody na dłuższą trasę. Jednocześnie mini klimatyzator może być stosowany w dowolnym miejscu, w którym dysponujemy możliwością podłączenia do sieci 230V. Także takie urządzenie możemy traktować jako klimatyzator nie tylko samochodowy, ale jednocześnie biurowy lub domowy.

Innym polecanym mini klimatyzatorem do mieszkania jest klimatyzator biurkowy Baseus Time Deskop Air Cooller. Ten designerski klimatyzator swoim wyglądem przypomina niewielki telewizorek, który był modny w latach 80-tych i 90-tych. Posiada on wymiary 15,8x18x16,4 cm, dzięki czemu możemy z powodzeniem ustawić go na biurku lub stole. Wykonany z ABS dostępny jest w białym lub czarnym kolorze. Oprócz tego, że można ustawiać tryby chłodzenia, to również dogodna funkcją jest zmiana kąta nachylenia całego urządzenia, co korzystnie wpływa na ukierunkowanie wypływającego strumienia powietrza. Zatem tego typu klimatyzator na biurko jest nie tylko w pełni funkcjonalny, ale jednocześnie pełni rolę estetyczną. Coraz więcej takich urządzeń została zaprojektowana z myślą o ciekawym wyglądzie.

ikona podziel się Przekaż dalej