Mini klimatyzator przenośny - rodzaje

W sytuacji, kiedy rzeczywiście nie możemy korzystać z tzw. klimatyzacji split, doskonałym rozwiązaniem okazują się klimatyzatory przenośne. Opinie na temat klimatyzatorów przenośnych są jak najbardziej pozytywne. Chociaż pracują z nieco mniejszą wydajnością, to jednak pozwalają na uzyskanie oczekiwanego efektu, czyli obniżenie temperatury w pomieszczeniu. Wśród klimatyzatorów przenośnych możemy wymienić co najmniej kilka rodzajów urządzeń, które wyróżniają się między sobą przede wszystkim sposobem działania.

Do klimatyzatorów przenośnych zalicza się:

  • Klimatyzator przenośny - to najpopularniejsze urządzenie, które wybieramy do schłodzenia powietrza w domu. Zasada działania opiera się na pracy parownika oraz skraplacza. Najczęściej klimatyzatory przenośne wyposażone są w rurę, którą należy wyprowadzić przez okno lub specjalny otwór w ścianie. Przez ten kanał odprowadzane jest na zewnątrz ciepłe powietrze z budynku. Natomiast z wnętrza budynku urządzenie pobiera schłodzone powietrze. W wyniku tego procesu dochodzi do powstania podciśnienia. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość ustawienia klimatyzatora w dowolnym miejscu, a także brak konieczności skomplikowanego montażu urządzenia.
  • Mini klimatyzator - kolejnym rodzajem przenośnych klimatyzatorów jest mini klimatyzator, który z powodzeniem możemy ustawić na biurku lub stole. Jego skuteczność jest dużo mniejsza w porównaniu do klimatyzatora rurowego. Jednak pozwala on na schłodzenie powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajdujemy. Niewielkie urządzenie wymaga najczęściej podłączenia do sieci lub przewodem USB do laptopa.
  • Klimatyzer na wodę - klimatyzatory wodne działają w oparciu o czynnik chłodzący, który stanowi woda. Chociaż dostępne są także klimatyzery na lód. Jego zaletą jest również to, że urządzenie możemy ustawić w dowolnym miejscu. Dodatkowo wyróżnia się cichą pracą, co może przeszkadzać niektórym użytkownikom tradycyjnych klimatyzatorów rurowych.

Klimatyzatory na wodę - zasada działania

Jak już wcześniej wspomniano, klimatyzatory na wodę działają w oparciu o czynnik chłodzący, którym jest oczywiście woda. Klimatyzer często nazywany jest klimatyzacją ewaporacyjną. Opinie na forum przedstawiają, że tego typu klimatyzacja jest energooszczędna w porównaniu do stacjonarnej klimatyzacji. Rzeczywiście pobór prądu w tego typu urządzeniach jest nawet o 80% niższy. Dużą zaletą, jaką posiadają klimatyzatory wodne, jest brak konieczności wyprowadzenia rury na zewnątrz. W ten sposób nie doprowadzamy do ewentualnego wpuszczania ciepłego powietrza z zewnątrz.

Chcąc uzyskać jeszcze niższą temperaturę powietrza wewnątrz budynku, warto wybrać klimatyzer na wkłady. Urządzenie te oprócz czynnika, którym jest woda, działa również na lód. Kolejną korzyścią, jaka wynika z pracy klimatyzatora wodnego, jest świeże powietrze, które wyróżnia się wysoką wilgotnością. Ponadto nie ma problemu z tym, aby podczas pracy klimatyzera otworzyć okno lub drzwi. W takich sytuacjach nadal nie jest odczuwalny spadek efektywności klimatyzatora wodnego. Przeglądając opinie na forum na temat klimatyzatorów wodnych znajdziemy wiele rekomendacji. Jest to urządzenie, które na pewno sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, w których chcemy obniżyć temperaturę o kilka stopni Celsjusza.

Polecane klimatyzatory - sprawdź promocje!

Zasada działania klimatyzatora wodnego jest uzależniona od warunków atmosferycznych, jakie aktualnie panują. Do najważniejszych elementów pogody mające wpływ na efektywność chłodzenia jest temperatura oraz wilgotność powietrza. Mimo wzrostu temperatury na zewnątrz efektywność chłodzenia klimatyzera jest na takim samym poziomie. Jednocześnie urządzenie nie wykazuje większego poboru energii elektrycznej. Przeglądając opinie na forum, możemy napotkać informacje na temat większej wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Jest to dogodne rozwiązanie dla domowników cierpiących na różnego rodzaju alergie. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o klimatyzacji.

Ceny i opinie na temat klimatyzatorów przenośnych

Przeglądając różne opinie na temat klimatyzatorów przenośnych, będzie nam łatwiej podjąć decyzję do wyboru konkretnego typu urządzenia. Oczywiście z jednej strony klimatyzatory wodne mają bardzo dużo zalet, chociażby pod względem niskiego poboru energii elektrycznej. Jednak patrząc na forum, możemy znaleźć opinie, które będą wskazywały, że tradycyjne klimatyzatory przenośne rurowe będą wykazywać się większą wydajnością. Ostatecznie zakup powinien zależeć od naszego zapotrzebowania. Dlatego niektórym użytkownikom w zupełności wystarczy mini klimatyzator na wkłady, który można ustawić na biurku.

Przykładowe ceny klimatyzatorów przenośnych oraz klimatyzatorów na wodę

Nazwa produktu

Cena

Klimatyzatory na wodę duże 8l, na wkłady

299,99 zł - doskonała opinia

Klimatyzatory na wodę 12l, na wkłady

450,00 zł - doskonała opinia

Klimatyzer przenośny na lód 3w1

299,00 zł - doskonała opinia

Klimatyzator wodny na lód Honeywell 10l 4w1 LED

399,00 zł - doskonała opinia

Klimatyzator przenośny inventor Chilly

1299,00 zł

Klimatyzator przenośny HB AC0075DWRC

349,99 zł

Klimatyzator przenośny Kaisai KPC-09AK29 2,6 kW

1250,00 zł

Jak widać z powyższego zestawienia cenowego, koszty zakupu klimatyzatora wodnego są dużo niższe w porównaniu do inwestycji w klimatyzator przenośny. Możemy w ten sposób zaoszczędzić prawie 1000 złotych. Natomiast już wiemy, że opinie na temat klimatyzatorów przenośnych na wodę są jak najbardziej pozytywne. Dlatego, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużym budżetem, a szukamy rozwiązania na ochłodzenie powietrza wewnątrz budynku, to zakup takiego klimatyzera będzie strzałem w dziesiątkę. Oczywiście możemy wybierać urządzenia wielofunkcyjne, które gwarantują jeszcze lepsze ustawienia klimatyzacji.

ikona podziel się Przekaż dalej