Materace sprężynowe – rodzaje

Materace kieszeniowe – wygodne materace do spania

Cechą charakterystyczną materacy kieszeniowych są specjalne sprężyny zlokalizowane w płóciennych kieszeniach. Dzięki temu stwarzają one warunki do wygodnego i komfortowego snu. Materac, który w swoim składzie zawiera sprężyny idealnie dopasowuje się do ciała podobnie jak materac lateksowy. Pomimo coraz częściej wybieranych materacy piankowych czy materacy lateksowych, materace sprężynowe oraz łóżka sprężynowe nadal pozostają w ofercie i cieszą się powodzeniem.

Materace z wbudowanymi sprężynami sprawdzą się każdych okolicznościach oraz warunkach. Materace kieszeniowe podobnie jak materace lateksowe mogą występować w tańszej lub droższej wersji. Głównie zależy to od jakości sprężyn oraz ich ilości. Także dodatkowe elementy, które okrywają z zewnątrz wkład sprężynowy mogą mieć wpływ na całkowitą cenę materaca. Jednakże ostateczna cena materacy czy łóżek sprężynowych nie jest wielka.

Sprężyny w materacu kieszeniowym występują w kilku opcjach. Mogą być mniejsze lub większe, a im większa średnica, tym mniej sprężyn może się we wkładzie znaleźć. Ilość sprężyn wpływa na komfort użytkowania materaca. Mniejsza ich ilość powoduje, że materac będzie gorszej jakości. Materac lateksowy nie posiada sprężyn, dlatego nie ma w nim takiego problemu. Materace gorszej jakości równie szybko się eksploatują, co sprawia konieczność zakupu nowego materaca.

Materace do spania ze sprężynami typu bonell

Sprężyny o typie bonell to starsza wersja wkładu kieszeniowego. W porównaniu do materacy kieszeniowych znaleźć w nich można sprężyny o kształcie klepsydry, które połączone są ze sobą za pomocą drutu. Z jednej strony jest to pozytywne rozwiązanie, ponieważ dzięki temu zachowują one swój pierwotny kształt. Z drugiej jednak strony minusem może być fakt, iż nie przemieszczają się one jak w przypadku wkładu kieszeniowego.

Materace bonellowskie cieszyły się dużą popularnością w dawnych czasach, choć i teraz nie brakuje ich zwolenników. Plusem jest ich solidne i wytrzymałe wykonanie. Nawet skaczące na nich dzieci nie są w stanie zniszczyć konstrukcji. Dodatkowym elementem często spotykanym w materacach typu bonell jest pianka poliuretanowa, która pełni funkcję ochronną przed odkształceniami. Choć lepiej wybrać materac dwustronny, który może posłużyć na dłużej z uwagi na możliwość przewracania go na drugą stronę.

Polecane materace do spania - sprawdź ceny!

Szczegółem zachęcającym klientów do zakupu materaca typu bonell jest jego niewielka cena. Co tu dużo mówić, cena idzie w parze z jakością. Sprężyny typu bonell zapewniają odczuwanie każdej zmiany pozycji przez towarzysza snu. Brak odpowiednio dużej elastyczności punktowej jest tym, co odróżnia go przykładowo od materaca lateksowego. Bierze się to z tego, iż tradycyjny materac bonellowski nie posiada właściwości termoplastycznych. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł ze wskazówkami, jak wybrać materac.

Przegląd oferty materacy sprężynowych

Materac Amber Dream firmy Sembella

Jest to materac, którego wkład kieszeniowy wynosi 12 cm. Zawiera on aż 505 sprężyn/m². Każda z nich jest oddzielona i umieszczona w specjalnie zbudowanej materiałowej kieszeni. Dzięki tak dużej ilości powierzchnia materaca jest dosyć czuła i posiada wysoką elastyczność punktową. Zwiększa to komfort odpoczynku oraz snu.

Biorąc pod uwagę dużą elastyczność, jest to model idealny dla par. Użyta pianka poliuretanowa sprawia, że materac staje się delikatny oraz obustronnie elastyczny. Tłumi w sobie naciski, co gwarantuje wygodę jednej osoby, kiedy druga zmienia pozycję w nocy. Pianka posiada także funkcję ochronną dla wkładu i zabezpiecza go przed odkształceniami.

Materac sprężynowy w przekroju, a także polecane materace sprężynowe jako materace do spania
Jak wybrać dobre materace do spania, czyli materace sprężynowe krok po kroku

Materac posiada specjalny system wentylacji oraz podzielony jest na kilka stref komfortu. Z racji obustronnie występującej pianki poliuretanowej materac można przewracać, dzięki czemu posłuży na dłużej. Całość produktu ma właściwości antyalergiczne, co wpływa pozytywnie na opinie klientów. Do wyboru są trzy warianty twardości. Cena to 799 zł za rozmiar 80x200 cm.

Materac Erebu firmy Janpol

Materac Erebu to propozycja dla osób ceniących sobie twarde podłoże do snu. Dedykowany jest on dla osób o większej masie ciała, jak również dla tych, którzy zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa. Wkład stanowią sprężyny kieszeniowe, które otoczone są płytami kokosowymi. Dzięki takiej strukturze niwelowane jest niepożądane falowanie oraz zapadanie się.

Wkład sprężynowy posiada 260 sprężyn/m2. Dzięki schowaniu ich w pojedyncze kieszonki, nie zakłócają one sobie pracy. Materac posiada różne strefy twardości. Wykorzystując to zjawisko możliwe jest idealne dopasowanie materaca do osoby na nim leżącej. A dodatkowo załączona mata kokosowa nadaje całości odpowiedniej twardości. Kokos posiada także właściwości pozwalające na absorbcję wilgoci i skuteczną wentylację. Płyta kokosowa pozwala zachować suchość powierzchni oraz długotrwałą świeżość.

Poza matą kokosową znaleźć można także przekładki filcowe, które są antybakteryjne i zabezpieczają przed rozwojem pleśni czy grzybów. Materac może być wykorzystywany z dwóch stron z uwagi na charakter obustronny. Sprawne przewracanie go ułatwiają specjalne funkcjonalne uchwyty. Do zestawu można wybrać sobie jeden z dwóch dedykowanych pokrowców, który ochroni materac przed zabrudzeniami. Wysokość materaca to 18 cm. Cena to 859 zł za rozmiar 80x200 cm.

Wykaz wybranych modeli materacy sprężynowych

Model materaca sprężynowego

Przykładowa cena

Amber Dream Sembella 80x200 cm

799 zł

Erebu Janpol 80x200 cm

859 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,2% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły