Materace lateksowe – czym się kierować w wyborze?

Prawie każdy choć raz stanął przed decyzją czy wybrać materac piankowy czy lateksowy. Warto zapoznać się z tym, co oferują materace lateksowe oraz jakie są ich zalety. Jest to grupa materacy piankowych, które są bardzo wytrzymałe i wygodne. Wykonane są z pianki lateksowej, na którą składa się mieszanka kauczuku naturalnego oraz syntetycznego. W zależności od jakości oraz ceny materacu występuje głównie lateks naturalny lub lateks syntetyczny.

Cechą charakterystyczną materacy lateksowych jest sprężystość oraz wytrzymałość. Materace wysokiej jakości są w stanie zachować swoje właściwości przez długie lata i zatrzymać swój pierwotny kształt. Materac lateksowe stanowią idealne podparcie dla całego ciała podobnie jak materace termoplastyczne. Zarówno materac kieszeniowo-lateksowy, jak i tradycyjny lateksowy daje ulgę i komfort w trakcie snu osobom z bólami kręgosłupa.

Materac lateksowy jest bardzo dobrym wyborem dla każdego, od małego dziecka po starszą osobę. Lateks jest antyalergiczny i przeciwgrzybiczy, co bywa idealną opcją dla alergików i osób wrażliwych. Dzięki swojej budowie materac lateksowy jest antystatyczny i nie pochłania kurzu oraz jest powierzchnią, na której nie rozwijają się mikroorganizmy chorobotwórcze.

Lateks lateksowi nierówny

Choć w składzie materacy lateksowych wymieniony jest zawsze lateks, to nie zawsze jest on taki sam. Posiada on kilka rodzajów i rozróżnienie ich jest bardzo ważne. Każdy rodzaj lateksu posiada inne właściwości i w innym stopniu jest przyjazny dla zdrowia. Dlatego przed zakupem materaca warto zapoznać się dokładnie z jego składem.

Lateks naturalny powstaje w wyniku wulkanizacji mleczka kauczukowego, które jest pozyskiwane z wiecznie zielonego drzewa Hevea. Cena materaca z lateksu naturalnego jest dość wysoka, ponieważ sam proces zbioru mleczka kauczukowego jest czasochłonny i ręcznie wykonywany. Ciężko także znaleźć materac wykonany w 100% z naturalnego lateksu. Jednak im więcej jest go w składzie, tym lepszej jakości materac lateksowy jest, ale niestety trzeba się liczyć z wyższą ceną.

Lateks mieszany składa się zarówno z naturalnego, jak i syntetycznego. Część syntetyczna nie jest zdrowa dla osoby, która na nim śpi, ponieważ może wydzielać dużo substancji toksycznych. Im więcej lateksu syntetycznego, tym jest on bardziej szkodliwy, choć tani. Niestety są one bardzo często w ofertach wielu sklepów z uwagi na swoją niską cenę. Nie tylko przy wyborze materacy lateksowych, ale także materacy termoplastycznych, należy dobrze zapoznać się ze składem produktu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o wyborze materaca do sypialni.

Materace lateksowe – cena oraz opinie

Materace marki Janpol – szeroki wybór, wysoka jakość

Jednym z cenionym producentów materacy jest firma Janpol. Wśród swojej oferty posiada materac lateksowy Demeter. Jest ona także materacem rehabilitacyjnym, co wpływa na obniżenie ceny z uwagi na 8% podatku VAT. Zapewnia on przyjemny oraz efektywny wypoczynek podczas snu. Idealnie nada się dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. Zbudowany jest z wysokiej jakości lateksu oraz posiada siedem zróżnicowanych stref twardości. Jego cena to 1199 zł za rozmiar 200x80 cm.

Kolejnym materacem godnym uwagi jest model Andromeda. Jest to materac kieszeniowo-lateksowy, który posiada bardzo dobre opinie, dzięki czemu jest on także materacem rehabilitacyjnym. Tworzy go sprężyna kieszeniowa oraz lateks. Takie połączenie zapewnia odpowiednie podparcie dla całego ciała oraz zachowanie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Materac jest antyalergiczny oraz posiada swobodny przepływ powietrza. Jego cena to 2179 za rozmiar 180x200.

Kobieta i mężczyzna leżący na materacu w sklepie meblowym, a także materace lateksowe
Porady, jaki materac lateksowy wybrać, czyli polecane materace lateksowe i ich ceny

Materac Fini z firmy Janpol to opcja dla łóżeczka dziecięcego. Wykonany jest z wysokogatunkowego lateksu i spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa, aby mógł być używany nawet w okresie noworodkowym. Jest elastyczny, a zarazem mocno sprężysty, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do dziecka i nie blokuje jego ruchów podczas obracania się. Posiada właściwości antybakteryjne, antyalergiczne oraz przeciwgrzybicze, co jest niezwykle ważne w kontakcie z wrażliwą skórą maluszka. Jego cena to 452 zł za rozmiar 60x120 cm.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Wykaz wybranych modeli materacy lateksowych firmy Janpol

Modela materaca lateksowego

Przykładowa cena

Demeter Janpol 200x80 cm

1199 żł

Andromeda Janpol 180x200 cm

2179 zł

Fini Janpol 60x120

452 zł

Inne modele materacy lateksowych z bardzo dobrymi opiniami

Jednym z materacy lateksowych wartym uwagi jest model Hetman Aqua z firmy Sembrella. Jest on wyprodukowany z płyty lateksowej o wysokości 18 cm. Posiada siedem stref komfortu i bezbłędnie odwzorowuje kształt ciała osoby na nim śpiącej. Posiada specjalne otwory wentylacyjne, dzięki czemu odbywa się regularna wymiana powietrza. Materac lateksowy Hetman jest niezwykle trwały, nawet w przypadku użytkowania przez osoby o wadze powyżej 80 kg. Jego cena wynosi 1799 zł za rozmiar 80x200 cm.

Materac Blues firmy Hilding to materac nawierzchniowy, którego zadaniem jest zwiększenie komfortu snu. Składa się w całości z panki lateksowej, która dopasuje się do kształtu ciała. Jest antyalergiczny oraz przeciwgrzybiczy. Materac ten posiada możliwość użytkowania go z dwóch stron. Posiada wewnętrzną wentylację, co pozwala na swobodny przepływ powietrza. Materac dostępny jest w pokrowcu Tencel lub Elips. Jego cena to 449 zł za rozmiar 80x200 cm.

Wykaz wybranych modeli materacy lateksowych

Model materaca lateksowego

Przykładowa cena

Hetman Aqua Sembrella 80x200 cm

1799 zł

Blues Hilding 80x200 cm

449 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły