Materace kieszeniowe – charakterystyka

Materac sprężynowy kieszeniowy – skład

Materace kieszeniowe zbudowane są ze sprężyn umieszczonych w płóciennych kieszonkach. Stanowią one wkład, który gwarantuje dużo punktów podparcia dla osoby na nim śpiącej. Materac ze sprężynami kieszeniowymi idealnie dopasowuje się do ciała. Patrząc na jego opinie, można stwierdzić, że jest on bardzo popularny. Nie tylko ze względu na niewielką cenę, ale także biorąc pod uwagę komfort użytkowania.

Sprężyny w materacach kieszeniowych są mniejsze lub większe. Jeśli średnica sprężyn jest mniejsza, to więcej sprężyn znajduje się w materacu. Większa ich ilość daje lepsze podparcie dla kręgosłupa. Niestety minusem takich materacy jest ich szybka eksploatacja. Szybciej będzie trzeba materac sprężynowy kieszeniowy wymienić na nowy w porównaniu choćby z materacem lateksowym. Jednak jeśli materac jest z wyższej półki cenowej, to jest szansa, że będzie on wykonany ze sprężyn bardzo dobrej jakości.

Materace kieszeniowe będą bardzo dobrym wyborem, kiedy posiada się niewielki budżet na jego zakup. Sprawdzą się one także w pokojach gościnnych czy w domkach letniskowych, czyli w miejscach rzadziej używanych. Pomimo tego, iż na rynku bardziej popularny jest materac lateksowy czy piankowy, to dalej istnieje duża grupa wielbicieli sprężyn.

Cienki materac, 7 stref czy dodatkowo z lateksem?

Materac kieszeniowy posiada wkład kieszeniowy oraz zewnętrzną obudowę. Może nią być pianka wysokoplastyczna, poliuretanowa, termoplastyczna czy warstwa z lateksem. Zabezpiecza ona sprężyny przed kontaktem z ciałem. Poprawia komfort spania oraz idealnie dopasowuje się do krzywizn kręgosłupa. Pianka różnego rodzaju może wpływać na wyższą cenę, ale jej zalety zauważalne są w opiniach klientów.

Materac, który posiada 7 stref komfortu o najpopularniejsza opcja materaca kieszeniowego. Każda strefa odpowiada za wsparcie konkretnej części ciała. Taki materac pozwala na idealnie podparcie kręgosłupa, a ramiona czy biodra ułożone są na bardziej miękkich strefach. Taki rozkład stref zapewnia komfort odpoczynku oraz regenerację organizmu w nocy.

Materac 7 stref sprawdzi się dla osób z przewlekłymi bólami kręgosłupa, którym ciężko jest przyjąć pozycję wypoczynkową w nocy. Prawidłowo dobrany materac może zmniejszyć lub usunąć dolegliwości bólowe nie tylko w nocy, ale także w dzień. Materac ze strefami komfortu to w dzisiejszych czasach już często jedyna opcja. Zdarzają się także modele materacy, które wyposażone są w tylko 3 strefy komfortu i charakteryzują się mniejszą twardością. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł ze wskazówkami, jak wybrać materac.

Cena materacy ze sprężynami kieszeniowymi

Tradycyjne materace komorowe

Materac Comfeel Style Sealy od firmy Sembella posiada specjalnie zaprojektowane wypełnienie, które składa się z niewielkich sprężyn o wysokości 9 cm. Są one ulokowane w systemie kieszeniowym. Całość otoczona jest pianką Bultex, która charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością na przeciążenia. Materac komorowy podzielony jest na strefy komfortu o różnym stopniu twardości.

Posiada on także możliwość dopasowania się do ciała osoby na nim śpiącej. Sprężyny pełnią funkcję amortyzacyjną oraz zwiększają nośność materaca. Obecny jest specjalny system wentylacji, który pozwala na zachowanie świeżości materaca na długo. Z racji, iż jest to materac dwustronny, można zmienić jego ustawienie i przez to zatrzyma on swoje właściwości na dłużej. Nie jest to cienki materac, ponieważ jego wysokość to aż 23 cm. Cena wynosi 1149 zł za rozmiar 80x200 cm.

Innym przykładem jest materac Hybrid Style firmy Sembella jest jednym z twardszych modeli. Tytanowe sprężyny rozmieszczone są w kieszeniach. Podstawa FlexSupport podtrzymuje je od spodu, a nad nimi obecne są dwie warstwy pianki ActiFlex. Charakteryzuje się ona dużą gęstością, wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia. Warstwa OptiCool eliminuje nadmiar ciepła, powoduje obniżenie temperatury powierzchni, co przeciwdziała przegrzaniu organizmu. Materac idealnie dopasowuje się do ciała i do pozycji, w jakiej śpi jego użytkownik.

Polecane materace do spania - sprawdź ceny!

Odpowiedni system wentylacji pomaga w utrzymaniu ciągłej świeżości oraz suchej powierzchni. Zapobiega to powstawaniu grzybów oraz pleśni. Dzięki temu materac jest antyalergiczny i może być stosowany przez osoby wrażliwe. Dodatkową zaletą jest ściągany pokrowiec, który może być regularnie prany. Grubość materaca wynosi 25 cm. Cena to 2990 zł za rozmiar 90x200 cm.

Wykaz wybranych modeli materacy kieszeniowych wraz z cenami

Model materaca kieszeniowego

Przykładowa cena

Comfeel® Start Sembella 80x200 cm

1149 zł

Hybrid Style Sealy 90x200 cm

2990 zł

Materace kieszeniowe z lateksem oraz innymi dodatkami

Materac Erebu Dream firmy Janpol posiada sprężyny kieszeniowe, które są podzielone na osobne przegrody oraz strefy o różnych stopniach twardości. Dużą ilość sprężyn, bo aż 260/m2, gwarantuje elastyczność punktową, a co za tym idzie także właściwe ułożenie kręgosłupa. Choć wkład kieszeniowy jest najważniejszym elementem materaca, to posiada on także inne ważne składniki.

Materac posiada dodatkowo grubą płytę wykonaną z kokosu. Jest ona umieszczona po obu stronach materaca i stanowi idealnie podparcie. Charakterystyczną cechą kokosa jest absorpcja wilgoci, co zapobiega powstawaniu pleśni. Warstwa kokosu umożliwia też swobodny przepływ powietrza. Drugim ważnym elementem materaca jest warstwa pianki termoelastycznej Visco o grubości 4 cm. Pianka wyposażona jest w funkcję dopasowania swojej struktury do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Cena materaca to 1279 zł za rozmiar 80x200 cm.

Kolejnym modelem jest materac Smart Elasto firmy Sembella posiada dwa stopnie twardości po dwóch stronach. Dlatego zawsze można zmienić sobie twardość przewracając jedynie materac, a nie dokonując zakupu innego modelu. Jedna warstwa posiada twardość H2, natomiast druga H3. 7 stref komfortu umożliwia właściwe dopasowanie materaca do ciała osoby na niej leżącej. Krzywizny kręgosłupa posiadają dobre podparcie, co ułatwia przespanie komfortowe całej nocy.

Z jednej strony materaca znaleźć można warstwę lateksu o wysokości 2 cm. Pomaga ona w ograniczaniu ilości bakterii oraz odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Po drugiej stronie obecna jest pianka poliuretanowa, która odporna jest na odkształcenia. Nie jest on cienkim materacem, ponieważ jego grubość to 18 cm. Cena wynosi 599 zł za rozmiar 80x200 cm.

Wykaz wybranych modeli materacy kieszeniowych wraz z cenami

Model materaca kieszeniowego

Przykładowa cena

Erebu Dream Janpol 80x200 cm

1279 zł

Smart Elasto Sembella 80x200 cm

599 zł

ikona podziel się Przekaż dalej