Materace IKEA – opinie i ceny materacy

Jednoosobowe materace sprężynowe HAFSLO (wymiary 90 x 200 cm)

Zaczniemy od modelu, który cieszy się dużą popularnością – głównie ze względu na niską cenę. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz kupić materac, w który się nie zapadniesz. Podczas snu, ciężar ciała będzie rozkładał się bowiem równomiernie, a więc sen będzie komfortowy i wygodny. Materac jest twardy głównie za sprawą sprężyn bonnell, dających wsparcie całemu ciężarowi ciała. Twardość materaca zapewnia spokojny sen i bezpieczny odpoczynek użytkownikowi. Nie musisz odwracać materaca co jakiś czas, bo nie odgniata się. Na ten materac dostaniesz aż 25 lat gwarancji.

Tkanina materaca w łącznym składzie to 73 % bawełna i 27 % poliester. Boki zrobione są w 64 % z bawełny i 36 % poliestru, zaś spód to 100 % poliester. Elementy sprężynowego stelaża wykonane są całkowicie ze stali. Materac jest wypełniony pianką poliuretanową (28 kg / m3). Materaca nie wolno prać lub czyścić, a także wybielać czy suszyć w suszarce. Nie zalecane jest też jego prasowanie i pranie chemiczne.

Cena za materac HAFSLO w IKEA to 299 zł.

Jednoosobowy materac kieszonkowy HÖVÅG (wymiary 80 x 200 cm)

Kolejny materac jest już nieco droższy, jednak posiada wiele zalet. To materac kieszonkowy, dzięki któremu będzie można doskonale wypocząć w swoim łóżku. Sprężyny zostały w nim zamknięte w osobnych kieszeniach – przez to mogą niezależnie pracować i dopasować się do kształtu ciała każdej odpoczywającej na nim osoby. Wypełnienie materaca jest miękkie, a tkanina z wierzchu rozciągliwa i nie przesuwająca się. Materaca nie trzeba odwracać, ponieważ się nie odgniata. Na ten materac udzielana jest 25-letnia gwarancja.

Tkanina materaca to 64 % poliester i 36 % bawełna. Boki materaca mają dokładnie taki sam skład materiałowy, a spód jest 100 % wykonany z poliestru. Sprężyny w materacu są stalowe, a wypełnienie składa się z pianki poliuretanowej, a także watoliny poliestrowej. Podszewka materaca jest to zaś włóknina polipropylenowa.

Cena za materac HÖVÅG w IKEA to 499 zł.

Dwuosobowe materace sprężynowe VESTERÖY (wymiary 140 x 200 cm)

Jest to jeden z najczęściej wybieranych materacy sprężynowych w sklepie IKEA. VESTERÖYto wysokiej jakości materace do łóżka, posiadające indywidualne sprężyny kieszeniowe i dużą warstwę pianki. Dzięki temu, twardość materaca jest wysoka, a komfort dla ciała i jego wsparcie na najwyższym poziomie. Niezależnie działające sprężyny zapewniają podparcie ciężaru śpiącej osoby, a warstwa pianki umożliwia jego amortyzację. Spanie na tym materacu wiązać się będzie z dużym komfortem zwłaszcza dla osób, które we śnie często zmieniają pozycję ciała. Wszystko dzięki sprężynom kieszeniowym, które są indywidualnie owinięte – tym samym, izolując ruchy odpoczywającej osoby.

Kobieta podczas zakupu materaca, a także materace latekstowe, materace sprężynowe i inne materace IKEA
Jakie materace IKEA warto wziąć pod uwagę, czyli materace latekstowe, materace sprężynowe i ich cena

Tkanina materacowa to 100 % poliester – zarówno na górze, jak po bokach czy też pod spodem. Pokrycie jest włókniną polipropylenową, zaś wypełnienie materaca to pianka poliuretanowa (25 kg / m3). Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o materacach.

Cena za materac VESTERÖYw IKEA to 799 zł.

Polecane materace do spania - sprawdź ceny!

Które materace IKEA są najlepsze? Polecane materace z IKEA

Jednoosobowe materace piankowe MORGEDAL (wymiary 80 x 200 cm)

Oprócz sprężynowych, dużą popularnością cieszą się też materace lateksowe i piankowe. Materac MORGEDAL jest niesamowicie sprężysty i dzięki niemu może regulować ruchy ciała – a to wpływa nie tylko na spokojny sen, ale i komfortowe podparcie dla ciężaru ciała wypoczywającej osoby. Materac podzielony jest na strefy komfortu, zapewniające zmniejszenie nacisku ciała na materac i wsparcie dla niego. Dzięki właśnie tym strefom komfortu, redukowany jest nacisk głównie na biodrach i ramionach odpoczywającej osoby.

Na materac jest udzielane aż 25 lat gwarancji. Co ważne, w tym przypadku możesz zdjąć jego pokrycie i wyprać bezproblemowo w pralce (najlepiej w maksymalnie 60 stopniach). Tkanina materaca to 64 % poliester i 36 % bawełna, zaś wypełnieniem jest watolina poliestrowa i pianka poliuretanowa (zimna), o wysokiej sprężystości (35 kg / m3). Podszewka wykonana została z włókniny polipropylenowej.

Cena za materac MORGEDALw IKEA to 549 zł.

Jednoosobowe materace piankowe MYRBACKA (wymiary 80 x 200 cm)

Materac ten znakomicie potrafi dostosować się do całego ciężaru ciała. Posiada specjalnie wykonane w nim otwory, które zapewniają przepływ powietrza przez materac. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla alergików. Dzięki specjalnym strefom komfortu, ciało wywołuje mniejszy nacisk na materac (ramiona i biodra), więc materac nie odgniata się. Lateksowy materac pozwala na wypoczynek i zdrowy sen, dopasowując się do kształtu ciała śniącego i podpierając je. Na materac udzielana jest 25-letnia gwarancja.

Materac wypełniony jest owczą wełną, która utrzymuje w nim odpowiednią i stałą temperaturę. Dodatkowo, tego typu miękkie wypełnienie zwiększa komfort wypoczywającej na materacu osoby. Możesz zdejmować jego pokrycie i bez większego problemu je prać. Tkanina materaca to 64 % poliester i 36 % bawełna. Podszewka jest z włókniny polipropylenowej, a wypełnieniem jest głównie lateks syntetyczny i pianka poliuretanowa (35 kg / m3).

Cena za materac MORGEDALw IKEA to 899 zł.

Pamiętaj, że…

Wszystkie proponowane przez nas materace można zakupić również w innych wymiarach – z przeznaczeniem do łóżek zarówno jedno, jak i dwuosobowych. Ceny będą zmieniać się w zależności od wielkości wybranego materaca.

ikona podziel się Przekaż dalej