Ozonator powietrza – do czego służy ozonator do domu?

Przed określeniem cen za ozonatory powietrza, warto przyjrzeć się ich właściwościom. Ozonator powietrza to urządzenie o wielu możliwościach zastosowania. Jednym z najważniejszych okazuje się możliwość dezynfekcji pomieszczeń, mebli i lodówek.

Ozon wykazuje silne działanie grzybobójcze, wirusobójcze i pleśniobójcze. Będzie polecanym rozwiązaniem do stosowania w wilgotnych, słabo wentylowanych kuchniach, w których istnieje możliwość pojawienia się pleśni lub grzybów. Ozonowanie kuchni lub wilgotnej łazienki wpływa na poprawę jakości powietrza oraz umożliwia dezynfekcje.

Ozonator powietrza do domu sprawdzi się także w oczyszczeniu powietrza w salonie lub sypialni. Urządzenie skutecznie neutralizuje nieprzyjemne zapachy, a dodatkowo może być stosowane do ozonowania żywności. W tym przypadku ozon pozwala na wyeliminowanie grzybów i pleśni z powierzchni produktów spożywczych. Niektóre ozonatory umożliwiają także wydajne ozonowanie wody, którą można wykorzystać do kąpieli.

Ozonator powietrza do domu – jak wybrać tani i wydajny sprzęt?

Ozonowanie powietrza w domu nie wymaga zastosowania zaawansowanych, drogich urządzeń. Ceny ozonatorów do domu często okazują się miłym zaskoczeniem, jednak tani nie musi oznaczać dobry.

Domowy ozonator powinien posiadać odpowiednią wydajność, którą dopasowujemy do wielkości pomieszczenia. W ofertach sprzedaży znajdziemy sprzęt przeznaczony zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń mieszkalnych. Tani, mało wydajny sprzęt nie sprawdzi się w przypadku dużego, otwartego salonu, jednak może być skutecznym rozwiązaniem do maleńkiej kuchni. Większość domowych ozonatorów wytwarza ozon o stężeniu 500 mg/h. Jest to wystarczające rozwiązanie, pozwalające oczyścić powietrze, pozbyć się wirusów, grzybów lub przykrych zapachów.

Wybierając domowy ozonator, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje sprzętu. Niektóre urządzenia do ozonowania powietrza mają za zadanie działać przez kilka godzin, inne włącza się na kilkanaście minut. Ozonatory na ogół są dość ciche w obsłudze i łatwe do sterowania. Niektóre modele wystarczy podłączyć do prądu i uruchomić. Bardziej zaawansowany sprzęt do ozonowania powietrza będzie posiadał dodatkowe możliwości sterowania. Tani sprzęt do domu na ogół posiada sterowanie manualne, które odbywa się przy pomocy pokrętła. Dużą zaletą tego rozwiązania okazuje się atrakcyjna cena oraz prosta obsługa. Bardziej zaawansowany domowy ozonator może posiadać elektroniczny panel sterowania, umożliwiający ozonowanie powietrza o określonych porach. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Polecane klimatyzatory - sprawdź promocje!

Podczas ozonowania powietrza w domu nie powinni przebywać ludzie ani zwierzęta. Elektroniczny sprzęt do ozonowania powietrza daje możliwość ustawienia trybu ozonowania na czas, w którym znajdujemy się z dala od pomieszczenia. Na ogół im więcej możliwości sterowania zapewnia nam producent, tym wyższe będą ceny ozonatorów. Dlatego wybierając konkretny sprzęt do domu, warto przeanalizować swoje potrzeby i dobrać najlepszy model.

Ceny ozonatorów do domu. Ile kosztuje prosty sprzęt do ozonowania powietrza?

Domowy ozonator może być stosunkowo tani w zakupie i umożliwiać wydajne ozonowanie powietrza. Poniżej omówimy ceny ozonatorów na kilku popularnych przykładach. Są to urządzenia, które zdobywają przychylne opinie użytkowników, a ich cena okazuje się bardzo atrakcyjna w porównaniu do urządzeń przeznaczonych do użytku profesjonalnego.

  • Ozonator powietrza z programatorem Wenon N1668A – dość tani sprzęt do domu i mieszkania. Ozonator powietrza posiada wydajność 5000 mg/h i sprawność 9 litrów na minutę. Dużym atutem jest intuicyjny panel obsługi i atrakcyjne ceny ozonatorów. Za omawiany sprzęt do ozonowania powietrza zapłacimy około 340 zł.
  • Ozonator powietrza Wenon MF-208 – kolejny tani, domowy ozonator. Urządzenie o wydajności 6000 mg/h i kompaktowej obudowie. Model Wenon MF-208 posiada proste sterowanie oraz żywotność szacowaną na 10 000 godzin pracy. Ceny ozonatorów utrzymują się w granicach około 300 zł.
  • Generator ozonu OXY3-10000 Oxygen Three – bardziej zaawansowane urządzenie z wentylatorem, timerem i lampą ultrafioletową. Ozonator powietrza do domu Oxygen Three wyróżnia się wysoką wydajnością, wynoszącą do 10 000 mg/h i możliwość zaprogramowania czasu pracy do 120 godzin. Ozonator powietrza OXY3-1000 Oxygen Three jest sprzętem dedykowanym do grupy bardziej wymagających użytkowników. Ceny ozonatorów wynoszą około 600 zł.
  • Ozonator powietrza OZ-10 – to kolejny bardzo wydajny sprzęt do domu. Urządzenie przeznaczone do wydajnego ozonowania powietrza, wyposażone w mocny wentylator i wiele możliwości sterowania. Na uwagę zasługuje wysoka wydajność, wynosząca do 10 000 mg/h. Ozonator powietrza OZ-10 posiada przychylne opinie użytkowników, a dzięki wysokiej wydajności i kompaktowym wymiarom może być z powodzeniem stosowany w dużych pomieszczeniach. Niestety nie jest to sprzęt tani w zakupie. Ceny ozonatorów do domu OZ-10 wynoszą około 750 zł.

Aktualizacja cen 16-04-2021

Zaprezentowane powyżej modele to jedynie fragment oferty sprzedaży. W sklepach internetowych i stacjonarnych odnajdziemy wiele godnych uwagi modeli ozonatorów powietrza, które idealnie sprawdzają się do użytku w domu i w mieszkaniu. Cena ich zakupu będzie uzależniona od wybranego producenta, dodatkowych rozwiązań, a przede wszystkim od wydajności sprzętu do ozonowania.

Jak widzimy ceny ozonatorów powietrza mogą okazać się dość zróżnicowane. W ofertach sprzedaży znajdziemy zarówno mniejsze sprzęty przeznaczone do domu, jak i bardziej zaawansowany sprzęt do użytku profesjonalnego. Ceny ozonatorów o zwiększonej wydajności niejednokrotnie przekraczają kwotę kilku tysięcy złotych.

ikona podziel się Przekaż dalej