Światło antydepresyjne, czyli sposób na depresję

Depresja – choroba XXI wieku

Depresja to jedna z chorób, o których mało się mówi. W dzisiejszych czasach na tą przypadłość choruje coraz więcej osób. Związane jest to z szybkim tempem życia, pogonią za pieniądzem czy choćby aktualnie ogólnoświatową pandemią koronawirusa. Często żartuje się w otoczeniu, że ma się zimową depresję. Jednak ta „prawdziwa” depresja charakteryzuje się nie tylko zmianą nastroju, ale także innymi zmianami zachodzącymi w organizmie.

Depresja to poważna choroba, która obawia się zmianami psychicznymi, zaburzeniami trawienia czy nadmierną sennością. Warto szybko zadziałać i wprowadzić skuteczne leczenie przeciwdepresyjne. Polecanych metod na depresję jest kilka, dlatego warto rozważyć każdą opcję. Do najważniejszych można zaliczyć farmakoterapię, leki poprawiające nastrój, opiekę psychoterapeuty, medycynę alternatywną czy światłoterapię.

Lampa antydepresyjna to urządzenie bazujące na fototerapii. Choć leczenia przeciwdepresyjnego nie można opierać jedynie na tym sposobie, to zdecydowanie warto wspomagać się żarówką imitującą słońce. Opinie na temat światła antydepresyjnego są bardzo dobre i obrazują one jego skuteczne działanie.

Efekty światłoterapii w leczeniu depresji

Fototerapia to skuteczna metoda wspierająca leczenie na depresje. Światło słoneczne jest potrzebne człowiekowi do naturalnej produkcji witaminy D. Wczesna pobudka również będzie przyjemniejsza, jeśli na zewnątrz będzie jasno. W innym przypadku nie trudno o zimową depresję. Niestety jednak w zależności od położenia geograficznego danego obszaru tego słońca jest mniej lub więcej. Im dalej na północ, tym noc jest dłuższa od dnia i większe ryzyko zimowej depresji. Skandynawia przoduje w ilości lamp naświetlających umieszczonych w wielu publicznych miejscach.

Rozwiązaniem na niedostatek naturalnych promieni słonecznych może być lampa antydepresyjna imitująca słońce. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów lamp poprawiających nastrój. Wiadomo jednak iż żadne światło antydepresyjne nie zastąpi światła słonecznego. Różnica zawsze będzie w natężeniu, a dokładniej w ilości luksów. Promienie słoneczne posiadają luksy w ilości 100 tysięcy. Nawet najbardziej polecane lampy do światłoterapii nie dorównają światłu słonecznemu. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o oświetleniu w domu.

Lampa antydepresyjna – polecane modele, opinie oraz ceny

Fotovita - skuteczna i niedroga terapia

Lampy Fotovita to urządzenia, które są bezpieczne i przetestowane. Są to wyroby medyczne, co potwierdzają specjalne certyfikaty medyczne. Lampy Fotovita spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa, które pozwalają wejść produktom na rynek. Lampy te zazwyczaj otwierają każdy ranking lamp antydepresyjnych z uwagi na ich wysoką jakość i skuteczność. 

Lampy Fotovita produkowane są we współpracy z firmą Philips Polska, co tylko potwierdza dbałość o każdy szczegół ich wykonania. Producent wydaje gwarancję na 5 lat użytkowania, co pozwala komfortowo korzystać z urządzenia. Dużą zaletą jest możliwość 3-tygodniowego testowania lamp antydepresyjnych marki Fotovita i Philips. Potem można zakupić lampę według ceny podanej przez producenta.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze szoteczki soniczne

Masz już dość mycia zębów zwykłą szczoteczką do zębów? Co powiesz na nowoczesną szczoteczkę soniczną w atrakcyjnej cenie? Sprawdź najczęściej kupowane szczoteczki.

Oferta lamp antydepresyjnych w Polsce

Ceny lamp poprawiających nastrój są mocno zróżnicowane, co można zauważyć przeglądając dowolny ranking modeli. W zależności od modelu cena kształtować się będzie od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy złotych. Wspomniane wcześniej lampy Fotovita produkowane we współpracy z firmą Philips to tylko jedna z opcji.

Na rynku obecne są także lampy antydepresyjne takich firm jak Beurer czy Camry. Z uwagi na dużą popularność lamp antydepresyjnych można je znaleźć zarówno w sklepach medycznych, u dystrybutorów, jak i w marketach ze sprzętem RTV i AGD. Szeroki wybór pozwoli każdemu dobrać odpowiedni model.

Wykaz wybranych lamp antydepresyjnych wraz z cenami

Model lampy antydepresyjnej

Przykładowa cena

Fotovita Lampa antydepresyjna FV-10S

615,00 zł

Beurer lampa antydepresyjna TL 20

199,00 zł

Fotovita FV 10 S mała – lampa antydepresyjna domowa

574,00 zł

Lampa antydepresyjna Camry CR 2166

219,00 zł

Lampy przeciwdepresyjne poprawiające nastrój – porady praktyczne

Z uwagi na duży wybór skutecznych lamp antydepresyjnych podczas wyboru można zasugerować się dostępnymi rankingami wybranych modeli. Istotnym parametrem wpływającym na cenę lampy jest jej rozmiar. Na rynku dostępne są zarówno wersje minimalistyczne, jak również lampy o znacznych wymiarach. Cena oczywiście będzie również zmienna. Warto zastanowić się nad przeznaczeniem i przyszłą lokalizacją lampy, aby dobrać odpowiedni model.

Stosowanie fototerapii jest bezpieczne. Zastosowana żarówka nie wydziela szkodliwego dla człowieka promieniowania. Stosując lampy naświetlające nie ma ryzyka poparzeń skóry jak w przypadku długotrwałego opalania w sezonie letnim. Jest to efektywna metoda poprawy nastroju, co zauważalne jest w opiniach klientów.

Aby skorzystać z dobroczynnych zalet lampy antydepresyjnej, należy umieścić ją najlepiej w niewielkiej odległości od siebie, co jakiś czas spoglądając w element lampy, gdzie umieszczona jest żarówka. Lampy naświetlające to może nie lek na wszystko, ale zdecydowanie warto pochylić się nad takim rozwiązaniem.

UWAGA! Depresja to poważna choroba, dlatego w przypadku jej podejrzenia konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły