Lampy sufitowe LED – reflektory, kinkiety czy listwy diodowe

Oświetlenie ledowe – sposób działania

W oświetleniu diodowym są dwie warstwy, które tworzą złącze epilaktyczne, dzięki którym energia elektryczna jest bezpośrednio przetwarzana na światło. Dlatego też lampy sufitowe LED i nie tylko takie posiadają bardzo długi czas pracy, nawet do 100 tysięcy godzin. Nie zwiększa to także zużycia energii, ponieważ dioda LED potrzebuje dostarczenia jedynie niskiego napięcia.

W zależności od kilku szczegółów moc wyjściowa danej diody LED jest w granicach od kilku do kilkudziesięciu watów. Co do światła jakie może emitować nowoczesne oświetlenie LED, to jest kilka możliwości. Zazwyczaj jest to światło jednobarwne, które zależy od wykorzystanych na etapie produkcji związków chemicznych. Pojedyncza dioda nie jest w stanie oświetlić przestrzeni, ponieważ nie jest możliwe uzyskanie białego światła z pojedynczego złącza epilaktycznego.

Oświetlenie kuchenne czy łazienkowe często oparte jest na białej barwie światła. Inne kolory uzyskuje się poprzez dodawanie w ścisłych proporcjach ilościowych barwy zielonej, niebieskiej czy czerwonej. Aby uzyskać taki efekt, w jednej obudowie kinkietów czy reflektorów w oświetleniu podsufitowych dodaje się trzy chip LED, które tworzą diodę RGB (red, green, blue).

Nowoczesne oświetlenie sufitowe

Diody LED, które wchodzą w skład oświetlenia podsufitowego mają bardzo dobre opinie z uwagi na swoją niezwykłą wytrzymałość. Wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne spowodowana jest tym, że w odróżnieniu od tradycyjnych żarówek nie posiadają one żarnika, ani elementów szklanych. Także ich wrażliwość na warunki środowiskowe jest niska. Oświetlenie ledowe jest w stanie pracować w temperaturze od -40 do +100 stopni Celsjusza. Co jednak nie jest, aż tak potrzebne, kiedy chodzi o lampy podsufitowe LED pokojowe.

Lampy sufitowe LED to bardzo dobry wybór z uwagi na jego ekologiczny aspekt. Nie zawierają one rtęci ani innych szkodliwych dla środowiska elementów. A co najważniejsze są ekonomiczne. Zużycie energii jest niewielkie, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Jest to jedna z najważniejszych zalet, która występuje w opiniach klientów. Niekiedy jednak cena pojedynczej lampy LED jest większa niż tradycyjnej żarówki, ale ta różnica dosyć szybko się zwróci podczas comiesięcznych opłat.

Najmodniejsze lampy do domu - zobacz promocje!

Ważnym aspektem podczas zakupy lampy LED jest miejsce jej użytkowania. Lampa LED jest ekonomiczna, jeśli jest używana często. Im dłużej światło jest zaświecone, tym większa oszczędność. Dlatego też, nie zawsze taka lampa sprawdzi się w piwnicy czy na strychu. Najlepszym miejscem dla oświetlenia diodowego będzie pokój dzienny, kuchnia czy łazienka. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o oświetleniu LED.

Oświetlenie kuchenne oraz pokojowe – ceny

Modele oraz aranżacje oświetlenia ledowego

W swojej ofercie wiele firm posiada różne wzory, kolory czy kształty oświetlenia sufitowego diodowego. Niektóre produkty stworzone są do tego, aby klient indywidualnie mógł stworzyć własne i niepowtarzalne aranżacje, co wpływa na pozytywne opinie. Nowoczesne oświetlenie LED nie pełni tylko funkcji praktycznej, ale jest także elementem dekoracyjnym.

Mężczyzna podczas montażu lampy sufitowej, a także lampy sufitowe LED, czyli ledowe oświetlenie sufitowe
Jakie ledowe oświetlnie sufitowe warto wybrać, czyli polecane lampy sufitowe LED

Różnorodność modeli charakteryzuje się także zróżnicowaniem materiałów. Lepsze lampy sufitowe LED wyprodukowane zostały z materiałów najwyższej jakości. Wśród nich wyróżnić można metal, szkło, stal czy miedź. Dbałość o każdy szczegół w oświetleniu nadaje całości niezwykłego designu oraz trwałości na lata.

Montując oświetlenie sufitowe ledowe można wybrać modele z możliwością regulowania oświetlenia. Znaleźć można także lampy LED ze sterowaniem na pilota, co sprawdzi się w domowych zaciszu. W ofercie firm są również oświetlenia sufitowe do przestrzeni przemysłowej. Zróżnicowane ceny oraz duży wybór, sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Przegląd cen lamp sufitowych LED

Oferta sklepowa jest tak ogromna, jak wielkie jest zróżnicowanie cen lamp LED podsufitowych. Znaleźć można tańsze modele, jak i te droższe, które pasować będą do eleganckich i luksusowych wnętrz. Warto pamiętać jednak, że tańsza lampa sufitowa LED może być wyprodukowana z materiałów o mniejszej trwałości i żywotności.

Także rozmiar lampy będzie miał znaczenie w przypadku ceny. Duże, rozłożyste oświetlenie sufitowe z możliwością własnej aranżacji będzie droższe niż pojedyncza lampa sufitowa. Należy pamiętać, iż nie zawsze jednak zbyt obszerny model oświetlenia będzie pasował przykładowo do małego pomieszczenia.

Wybierając wśród wielu modeli oraz różnych cen, warto kierować się własnymi oczekiwaniami oraz możliwościami lokalowymi. Dzięki szerokiej oferty producentów każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór lamp sufitowych LED jest bardzo duży na rynku.

Ceny wybranych modeli lamp sufitowych LED

Model lampy sufitowej LED

Przykładowa cena

Linia światła LED Dekor Line 12mm 50cm-300cm

Od 80,00 zł

KOBI SIGARO CIRCLE oprawa natynkowa LED 4000K

90,00 zł

Oprawa ELKIM NOBILIS MINI LED 908

94,66 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 78,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły