Listwy wykończeniowe do paneli podłogowych – rodzaje i porady zakupowe

Listwy podłogowe z aluminium to jedna z grup cokołów metalowych. Aluminium przechodzą proces anodyzacji, dzięki czemu listwy cokołowe stają się odporne na działanie wody. Na skutek tego, mogą one stanowić element wykończenia w pomieszczeniach narażonych na kontakt z wilgocią. W sprzedaży najczęściej dostępne są cokoły w typowym dla aluminium odcieniu. Jednak czasami w procesie produkcyjnym dochodzi do pojawienia się zupełnie odmiennych kolorów.

Oprócz listew przypodłogowych z aluminium w ofertach sklepów znajdziemy również cokoły, które są jedynie pokryte warstwą aluminiową. W takim przypadku najczęściej mamy do czynienia z cokołami drewnopochodnymi MDF. Dzięki temu zwykłe listwy są jeszcze odporniejsze na działanie wilgoci, a także wiele innych czynników mechanicznych. Jak już wcześniej wspomniano, aluminiowe listwy cokołowe świetnie odnajdą się głównie w nowoczesnych wnętrzach. Dlatego można je wykorzystać jako element wykończeniowy na posadzkach jastrychowych, a nawet betonowych.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup aluminiowych cokołów, to na pewno będziemy zainteresowani najpopularniejszymi modelami. Wśród nich wymienimy klasyczne aluminiowe listwy przypodłogowe, które przeszły wyłącznie proces anodyzacji. Ciekawym rozwiązaniem okażą się również listwy podłogowe z aluminium, które zostały dodatkowo pokryte warstwą lakieru. Dzięki temu zyskują jeszcze szlachetniejszy wygląd, a także stają się odporniejsze na czynniki mechaniczne. Do oryginalnych modeli zaliczymy listwy cokołowe, które od razu są przystosowane do montażu oświetlenia. Jeśli planujesz położenie podłogi, sprawdź także ten artykuł o rodzajach listew progowych.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze panele podłogowe

Sprawdź najczęściej wybierane panele podłogowe przez internautów. Panele te są bardzo wysokiej jakości, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.

Warto również zwrócić uwagę na akcesoria potrzebne do montażu. Wśród nich wymienia się między innymi uniwersalne łączniki, dzięki którym możliwe jest łączenie kolejnych cokołów. Istotnym elementem jest także zaczep do listwy, którą przymocowujemy bezpośrednio do ściany. W ten sposób możemy z łatwością założyć listwy lub je wymienić. Pomocne okażą się również narożniki zewnętrzne oraz wewnętrzne. Pozwalają one na estetyczne wykończenie miejsc, w którym stykają się dwa końce cokołów. Ostatnim elementem zaliczającym się do grupy akcesoriów jest zakończenie listwy. W zależności, od której strony chcemy zamknąć wykończenie, do wyboru mamy zakończenie lewe oraz prawe.

Aluminiowe listwy przypodłogowe – cennik

Aluminiowe listwy wykończeniowe do paneli podłogowych na tle innych typów cokołów, zaliczają się do droższej grupy produktów. Jednak z drugiej strony nadal stanowią tańszą alternatywę dla listew wyprodukowanych ze stali nierdzewnej. Mimo wszystko dobrze jest się zorientować w cenach wykończenia podłóg, aby podjąć słuszną decyzję o zakupie wybranego produktu.

Przykładowe ceny aluminiowych listew przypodłogowych

Nazwa produktu

Cena

Listwy przyścienne z aluminium Inox LPC-06A 7,1x1,4x244 cm

Cena od 23,50 zł/mb

Listwy przyścienne Inox LPC-11A 8x1,3x244 cm

Cena od 28,59 zł/mb

Listwy przyścienne Inox aluminiowe LPC-23A 7x1,6x244 cm

24,07 zł/mb

Narożnik zewnętrzny listwy LP-55 komplet 2 szt.

4,92 zł/opak.

Narożnik wewnętrzny listwy LP-59 komplet 2 szt.

11,71 zł/opak.

Narożnik wewnętrzny listwy LP-80 komplet 2 szt.

14,50 zł/opak.

Aluminiowe listwy przypodłogowe Metal Line 89/4 Profilplas anodowane srebrne 200x4x1 cm

66,30 zł/szt.

Listwy wykończeniowe do paneli podłogowych Metal Line 89/6 Profilpas anodowane srebrne 200x6x1 cm

72,30 zł/szt.

Listwy podłogowe ozdobne aluminiowe Profilpas lakierowane, kolor szary antyczny 200x6x1 cm

97,90 zł/szt.

Cena listew przypodłogowych mdf pokrytych warstwą aluminium 240x6x1,5 cm, Dark Alu Pedross

69,00 zł/szt.

Nowoczesne listwy metalowe Metal Line 790/6SF, wykończenie ozdobne błyszczące 270x6x1 cm

113,00 zł/szt.

Nowoczesne listwy metalowe Metal Line 790/6SF, wykończenie ozdobne satynowe

145,00 zł/szt.

Listwy metalowe narożne Diall 12,5 mm, typ L srebrny mat, 2,5 m

59,98 zł/szt.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii panele podłogowe