Panele podłogowe Classen – wybór

Classen sprzedaje swoje panele zarówno w różnego rodzaju sklepach typu dom i ogród, jak i po prostu w swoich salonach. Na ich stronie internetowej możesz znaleźć informacje o asortymencie i rodzaju sprzedawanych produktów, jednakże nie ma tam kosztów. Ceny są uzgadniane przez każdy sklep, panele podłogowe z Castoramy są stosunkowo tanie. Panele podłogowe Classen to najczęściej panele imitujące drewno, ale nie tylko. Znajdziesz tutaj także duży wybór bardzo modnych paneli przypominających na przykład beton.

Panele laminowane stanowią większość oferty, jednakże warto zwrócić uwagę także na panele winylowe. Są bardziej odporne na wilgoć i lepiej nadają się do łazienki. Podłogi Classen mają różne poziomy klasy ścieralności, dlatego sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Na intuicyjnej stronie marki możesz znaleźć filtry, dzięki którym odizolujesz te do łazienki, od kuchennych czy sypialnianych. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o panelach podłogowych.

Panele Classen do rzadko używanych pomieszczeń

Jeśli myślisz o zakupie paneli Classen do sypialni czy garderoby, a więc miejsc, gdzie rzadko wchodzisz, to warto zainteresować się tymi do lżej używanych pomieszczeń. Ich ceny będą niższe niż tych o wyższych parametrach. Panele Classen, nawet te o mniejszej grubości czy klasie ścieralności, są bardzo wysokiej jakości i wspaniale się prezentują. Do rzadziej używanych pomieszczeń najlepiej sprawdzają się panele laminowane.

Panele podłogowe Classen do pomieszczeń o lekkim stopniu użytkowania

Nazwa

Kolor

Klasa ścieralności

Grubość

Ogrzewanie podłogowe

Cena*

Hammilton

Dąb

AC3

7 mm

TAK

49,97 zł/m2

Hartely

Klon

AC3

7 mm

TAK

Brak

Pinia Avero

Sosna

AC4

10 mm

TAK

32,97 zł/m2

Santana

Postarzany dąb

AC4

10 mm

TAK

49,99 zł/m2

*Ceny, jakie osiągają panele podłogowe z Castoramy. Brak ceny oznacza możliwość kupienia paneli bezpośrednio od producenta.

Panele Classen do częściej używanych pomieszczeń – ceny i opinie

Panele podłogowe Classen to także najwyższej jakości podłogi do częściej używanych pomieszczeń. Pokój dzienny, korytarz, kuchnia a nawet biuro – bardzo wiele z nich się sprawdza w tej roli. Przedstawiamy panele Classen, które warto wybrać do częściej używanych pomieszczeń. Sprawdź także ten artykuł z zestawieniem cen paneli podłogowych.

Panele podłogowe Classen, w tym panele laminowane i panele winylowe oraz panele Classen i opinie o najlepszych modelach
Panele podłogowe Classen - opinie, ceny, najlepsze produkty z oferty
Panele Classen do pomieszczeń o średnim i wysokim stopniu użytkowania

Nazwa

Kolor

Klasa ścieralności

Grubość

Ogrzewanie podłogowe

Cena

Fernandez

Stare drewno

AC5

8 mm

TAK

39,97 zł/m2*

Adonise

Grusza

AC5

8 mm

TAK

49,99 zł/m2**

Alaska

Dąb

AC5

12 mm

TAK

65,99 zł/m2*

Pinia Pemberton

Postarzana sosna

AC4

10 mm

TAK

Brak

*Panele podłogowe z Castoramy.

** Panele podłogowe z OBI

W ofercie marki Classen znajdziesz także panele winylowe i wodoodporne, które mają zastosowanie w takich pomieszczeniach, jak łazienka czy kuchnia. Są stosunkowo tanie, a ładnie imitują drewno w łazience. To o wiele tańsze rozwiązanie niż zamontowanie podłóg z drewna egzotycznego czy drewna merbu. Jeśli więc marzy ci się taki efekt, koniecznie zwróć uwagę na ofertę marki Classen. A może zainteresuje cię także ten artykuł o panelach w Leroy Merlin?

Panele wodoodporne marki Classen

Nazwa

Wzór/kolor

Struktura

Klasa ścieralności

Wolne od PCV

GreyStone Celtic Age

Płytki, szara mozaika

Kamienna

AC5

TAK

Grained Oak

Drewno bukowe

Drewno

AC4

TAK

Frosted Apple

Jasnoszare drewno

Drewno

AC4

TAK

White Tadelak

Jasnoszary mur

Cegły

AC4

TAK

Jak kłaść panele podłogowe marki Classen?

Panele podłogowe Classen mają tę zaletę, że ich montaż jest bardzo prosty. Wszystkie są wyposażone w system Megalock, co oznacza brak konieczności stosowania kleju. Dlatego jest to szybki i łatwy sposób montażu. Ten system to gwarancja większej stabilności podłogi i możliwość demontażu paneli w razie potrzeby. Jak kłaść panele podłogowe Classen?

Przede wszystkim musisz mieć podkład pod panele podłogowe i listwy przypodłogowe, które zasłonią odstęp między panelami a ścianą. Listwy przypodłogowe najlepiej wybrać tej samej marki, żeby pasowały do paneli kolorystycznie. Sposób montażu jest prosty – podkład pod panele podłogowe ma na celu wyrównanie wylewki i zniwelowanie ewentualnych różnic w wysokościach. Panele układa się, dociskając jeden do drugiego. Zajmuje to bardzo mało czasu.

To, jaki podkład wybierzesz zależy w dużej mierze od grubości i rodzaju paneli, a także od twoich potrzeb. Jeśli zamontujesz ogrzewanie podłogowe, świetnie sprawdzi się podkład z korka. Jest także ciepły i dobrze izoluje akustycznie. Podkład z korka zapewnia także odporność na wilgoć i jest ekologiczny. Możesz zdecydować się także na podkład syntetyczny. Panele Classen będą dobrze współgrały i z jednym, i z drugim. Sprawdź także ten artykuł o panelach podłogowych polecanych do kuchni.

ikona podziel się Przekaż dalej