Winyl samoprzylepny – krótka charakterystyka

Panele PCV – wygoda i komfort

Winyl to inaczej nazwa polichlorku winylu, czy w skrócie mówiąc PCV. Panele PCV, których głównym składnikiem jest winyl mają wiele zalet, a niekiedy w niczym nie ustępują gresowi czy panelom drewnianym. Są one elastyczne w zastosowaniu, a przy okazji łatwe do położenia na ścianę czy na podłogę.  Komfort użytkowania oraz niewysokie ceny ułatwiają podjęcie wyboru wielu klientom.

Choć nadal bardzo popularne do kuchni są płytki ceramiczne na podłogę, to coraz częściej wybierane są płytki winylowe. Podczas gotowania czy przyrządzania posiłków zdarzy się coś upuścić na podłogę i płytki ceramiczne mogą się uszkodzić. Inaczej będzie w przypadku winylu samoprzylepnego. Jest to jedna z zalet, jaką posiadają panele PCV.

Winyl jest także odporny na wilgoć, stąd sprawdzi się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, czyli kuchnie czy łazienki. Wysoka klasa użyteczności pozwoli na zachowanie paneli winylowych w bardzo dobrym stanie przez wiele lat nawet w często odwiedzanych pomieszczeniach. Panele winylowe są także odporne na działanie wysokich temperatur, co wybierając podłogę do kuchni ma ogromne znaczenie. Zapewni spokój i komfort podczas wszelkich prac kuchennych.

Panele winylowe samoprzylepne – idealne dla każdego

Osobnym rodzajem paneli winylowym są te samoprzylepne. Idealne dla tych, którzy chcą szybko i łatwo położyć nową podłogę. Komfortem w układaniu może być to, że nie potrzebne są zbytnie prace przygotowawcze. Panel samoprzylepny jest na tyle elastyczny w nakładaniu, że klei się go bezpośrednio na poprzedniej warstwie podłogi. Wystarczy jedynie podłoże dokładnie oczyścić.  Problem jest, jeśli pierwotna podłoga jest nierówna, wtedy warto zadbać o jej właściwe wypoziomowanie.

Panele winylowe samoprzylepne prezentują się bardzo dobrze i spełniają oczekiwania klientów. Dzięki dostępności wielu wzorów i kolorów można dobrać właściwy model do własnych upodobań. Deska winylowa jest doskonałą alternatywą dla deski drewnianej na podłogę. Drewno wymaga regularnej konserwacji, aby zachowało długo swój pierwotny wygląd. Inaczej jest w przypadku paneli czy deski winylowej. Prostota w utrzymaniu zachęca coraz większe grono klientów do ich zakupu. Jeśli szukasz firmy, która położy panele podłogowe w twoim domu, wypełnij ten krótki formularz i sprawdź oferty wykonawców z twojej okolicy.

Panele PCV oraz płytki winylowe samoprzylepne – cena oraz wzory

Panele winylowe na podłogę firmy Gerflor

Jednym z producentów tworzących luksusowe podłogi winylowe jest marka Gerflor. Posiada ona w swojej ofercie panele winylowe z linii Senso. Nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwujących czy chemicznego oczyszczania. Wyprodukowane są one z surowców bezpiecznych dla zdrowia, co jest potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Emitują jedynie śladowe ilości lotnych związków organicznych po zamontowaniu ich. Z uwagi na to, iż winyl jest materiałem poddającym się recyklingowi, panele Senso są produktem ekologicznym.

Panele firmy Gerflor posiadają ciekawe wzory łudząco podobne do naturalnego drewna. Posiadają niepowtarzalny design oraz łatwy montaż bez użycia kleju. Wysoka klasa użytkowa, antypoślizgowość oraz antystatyczność wpływają na pozytywne opinie klientów. Firma Gerflor posiada między innymi kolekcje Vintage oraz Antique.

Wykaz wybranych modeli paneli samoprzylepnych firmy Gerflor

Model paneli winylowych samoprzylepnych

Przykładowa cena

Senso Rustic Antique Style "0511 Pecan"

72,95 zł/m2

Senso Natural Vintage Style "0296 Oak Pine"

72,95 zł/m2

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze panele podłogowe

Sprawdź najczęściej wybierane panele podłogowe przez internautów. Panele te są bardzo wysokiej jakości, a ich ceny są bardzo atrakcyjne.

GoodHome – niska cena, duży wybór

Firma GoodHome posiada w swoim asortymencie bardzo duży wybór paneli winylowych samoprzylepnych. Są odporne na plamy oraz wilgoć czy wodę. Nie blakną podczas kontaktu z promieniami słonecznymi. Charakteryzują się wysoce łatwym montażem oraz dość dużą jakością jak na tak niską cenę.

Panele winylowe podczas układania na podłodze oraz panele winylowe samoprzylepne i winyl samoprzylepny
Jakie zastosowanie ma winyl samoprzylepny, czyli panele winylowe samoprzylepne krok po kroku

Duży wybór modeli ułatwia zakup, ponieważ bez problemu można zdecydować się na wzór, który będzie pasował do pomieszczenia. W ofercie są zarówno ciekawe wzory geometryczne, jak i klasyczne wzory przypominające drewno. Jedynym minusem może być fakt, iż panele GoodHome nadają się szczególnie do pomieszczeń mało lub średnio używanych.

Wykaz wybranych modeli paneli winylowych samoprzylepnych firmy GoodHome

Model paneli winylowych samoprzylepnych

Przykładowa cena

GoodHome 30,5 x 30,5 cm black & white cement tiles

39,98 zł/m2

GoodHome 30,5 x 30,5 cm grey cloud

19,98 zł/m2

GoodHome 30,5 x 61 cm light grey

39,98 zł/m2

GoodHome 15,2 x 91,4 cm multi-planks blue & grey

34,98 zł/m2

Panele winylowe samoprzylepne - porady

Montaż paneli samoprzylepnych nie jest specjalnie trudny. Na początek należy dokładnie oczyścić podłogę z kurzu, zabrudzeń i drobnych elementów. W celu wyrównaniu podłoża można użyć masy samopoziomującej dostępnej w sklepach. Ogrzewanie podłogowe zwykle nie jest przeszkodą w klejeniu paneli winylowych samoprzylepnych.

W celu prawidłowego przeprowadzenia prac wykończeniowych należy zachować pewne warunki. Po pierwsze w przypadku wyżej wspomnianego ogrzewania podłogowego należy je wyłączyć na 48h przed i po instalacji paneli. Następnie warto pamiętać o tym, aby panele były rozpakowane i rozłożone na 24 godziny przed montażem w miejscu o temperaturze powyżej 15 stopni. Ważne, aby sprawdzić czy wszystkie panele są z tej samej partii produkcyjnej, aby nie różniły się kolorem.

Panele samoprzylepne winylowe są bardzo dobrym wyborem do wykończenia pomieszczeń. Z uwagi na swoje szerokie zastosowanie stają się coraz bardziej popularne i częściej wybierane przez klientów. Panel czy deska winylowa to często świetna alternatywa dla droższych rozwiązań.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii panele podłogowe