Dobieramy kafelki do łazienki

Ważne parametry glazury łazienkowej

Łazienka jest pomieszczeniem o dość szczególnych wymaganiach. Z pewnością jest to związane z wyższym poziomem wilgotności. Dlatego przeglądając różne wzory glazury łazienkowej, zwróćmy uwagę na ich nasiąkliwość. Im mniejsza nasiąkliwość, tym płytki będą trwalsze. Bardziej nasiąkliwe płytki ceramiczne mogą po pewnym czasie odpadać i nie sprawdzą się w pomieszczeniach o większym poziomie wilgotności powietrza.

Dobierając kafelki do łazienki, warto także zwrócić uwagę na antypoślizgowość. Bezpieczne płytki podłogowe do łazienki muszą posiadać oznaczenie R9 lub wyższe. Będzie to szczególnie istotne w przypadku, gdy po nieruchomości poruszają się dzieci lub osoby z ograniczoną sprawnością ruchową. Wybór śliskiej glazury łazienkowej nie jest tu najlepszym pomysłem.

Dla przykładu, szkliwione, zachlapane wodą płytki łazienkowe są bardzo śliskie. Nie trudno o przypadkowy upadek podczas wychodzenia z wanny czy kabiny prysznicowej. Tego typu glazura do łazienki lepiej sprawdzi się na ścianach, gdzie może stanowić elegancką ozdobę pomieszczenia. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kaflach łazienkowych?

Które płytki ceramiczne będą warte uwagi?

Przed zakupem płytek zwróćmy także uwagę na ich specyfikę. W ofercie sprzedaży znajdziemy płytki łazienkowe z klinkieru, gresu oraz terakoty. Każde z tych rozwiązań posiada nieco odmienne właściwości.

Klinkierowe płytki łazienkowe to przeważnie produkty mrozoodporne. Oznacza to, że charakteryzują się bardzo małą absorpcją wilgoci. Dzięki temu świetnie sprawdzą się nie tylko na balkonach i tarasach, ale również w wilgotnych kuchniach bądź łazienkach. Warto także wspomnieć, iż klinkierowe płytki podłogowe do łazienki wyróżniają się dużą odpornością na intensywne użytkowanie. Będą idealnym wyborem do intensywnie eksploatowanych aranżacji.

Kolejne rozwiązanie to gresowe płytki ceramiczne. Najtańsza grupa produktów to tak zwany gres techniczny. Produkt wykazuje najlepsze parametry wytrzymałościowe, jest odporny na różnego typu uszkodzenia oraz działanie wielu czynników chemicznych. Jego jedynym mankamentem okazuje się mało atrakcyjny wygląd. Tego typu płytki ceramiczne występują w kilku jednorodnych barwach i są z reguły stosowane na intensywnie użytkowanych tarasach czy na podłogach garażowych. Na szczęście w ofercie sprzedaży znajdują się też bardziej estetyczne kafelki ze szkliwioną warstwą wykończeniową. Szkliwione do łazienki występują w wielu formatach oraz niezliczonej ilości wzorów. Dobrej jakości modele posiadają bardzo dobre opinie użytkowników. Na uwagę zasługują także często atrakcyjne ceny zakupu. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach łazienkowych.

Wybierając płytki podłogowe do łazienki, możemy także przyjrzeć się bliżej produktom terakotowym, czyli płytkom kamionkowym. Tego typu kafelki do łazienki powstają z drobnoziarnistej, wypalonej w wysokiej temperaturze gliny. Dzięki różnorodności wzorów świetnie sprawdzą się jako kafelki ścienne. Możemy je wykorzystać do stworzenia obudowy wanny czy wyłożenia ścianek przy kabinie prysznicowej. Terakota zyskała dużą popularność i zazwyczaj posiada bardzo dobre opinie użytkowników. Przed jej zakupem trzeba zapoznać się z parametrami technicznymi. Dostępne w ofertach sprzedaży płytki łazienkowe mogą mocno różnić się pod względem jakości.

A może modne płytki marokańskie lub płytki podłogowe 3D?

Wybór glazury łazienkowej zaskakuje swoją wszechstronnością. Tradycyjnie wyglądające kafelki do łazienki coraz częściej ustępują miejsca nowszym, bardziej urokliwym modelom. Dobrym przykładem będą tu płytki marokańskie.

Płytki marokańskie to niewątpliwy hit ostatnich lat. Klasyczne, sprowadzane z Maroka kafelki są wykonane z mieszaniny betonu, a zatem dość ciężkie. Ponadto ich ceny ich zakupu są dość wysokie. Dlatego w ofertach sprzedaży pojawiły się płytki ceramiczne, imitujące klasyczne płytki marokańskie. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu aranżacjach mieszkalnych.

Płytki łazienkowe w stylu marokańskim posiadają wzory patchwork. Oznacza to, że na jednym kafelku znajduje się kilka ułożonych obok siebie wzorów (przynajmniej cztery). Tego rodzaju glazura do łazienki z pewnością zwróci na siebie uwagę. Co więcej, wzorzyste kafelki można z łatwością dopasować do wielu aranżacji. A może zainteresuje cię także ten artykuł o parametrach płytek łazienkowych?

Płytki marokańskie świetnie sprawdzą się w aranżacjach zainspirowanych stylami nowoczesnymi oraz bardziej klasycznymi. Możemy skomponować je z drewnianymi elementami wyposażenia lub wykorzystać do stworzenia obudowy kabiny prysznicowej bądź wanny. Płytki marokańskie dają niezliczone możliwości aranżacyjne. Być może to właśnie w tym tkwi sekret ich popularności.

Kolejne interesujące rozwiązanie to płytki podłogowe 3D. Są to coraz popularniejsze płytki ceramiczne, które świetnie sprawdzą się w nowoczesnych pomieszczeniach. Wybór tego typu glazury łazienkowej może być wykorzystany w celu zwiększenia walorów wizualnych (np. optycznego powiększenia przestrzeni lub poprawy jego proporcji).

Marokańskie kafelki do łazienki, czyli płytki łazienkowe oraz modna glazura do łazienki i płytki ceramiczne
Kafelki do łazienki - rodzaje, opinie, ceny, najlepsze produkty

Dostępne w ofertach sprzedaży płytki podłogowe 3D dają poczucie głębi i zwiększają walory estetyczne każdego pomieszczenia. Dobrej jakości płytki łazienkowe potrafią zaskoczyć swoim oryginalnym wyglądem. Co więcej, atrakcyjne ceny zakupu sprawiają, że płytki podłogowe 3D coraz częściej goszczą w naszych domach i mieszkaniach.

Płytki podłogowe do łazienki – wybieramy popularne modele

Określiliśmy już istotne parametry, które muszą spełniać płytki łazienkowe. Poznaliśmy płytki marokańskie oraz płytki podłogowe 3D. Poniżej wskażemy też kilka przykładowych modeli kafelków, które zyskały bardzo dobre opinie i cieszą się największą popularnością.

Płytki marokańskie Navas – prawdziwe, ręcznie zdobione kafelki do łazienki wykonane z cementu. Posiadają matowe wykończenie oraz rozmiar 20 x 20 cm. Produkt o bardzo dobrej jakości wykonania, świetnie sprawdzi się zarówno na podłogi, jak i ściany. Płytki marokańskie Navas posiadają dobre opinie inwestorów. Ceny zakupu mogą być dość wysokie. Za opakowanie 12 sztuk płytek zapłacimy około 187 zł, czyli ponad 370,00 zł/m2.

Podłogowe kafelki do łazienki Aparici Venguard Cube Nature – typowe płytki podłogowe 3D o dużych walorach dekoracyjnych. Posiadają format 30 x 30 cm, bardzo dobrą jakość wykonania oraz matowe wykończenie. Tego typu płytki podłogowe do łazienki spełniają wymagania stawiane kafelkom mrozoodpornym. Dzięki temu nadają się także na schody zewnętrzne, balkony czy tarasy. Glazura do łazienki Aparici Venguard Cube Nature kosztuje około 240,00 zł/m2.

Płytki podłogowe Fregate Brown Paradyż – płytki podłogowe do łazienki zainspirowanej stylem naturalnym. Posiadają drewnopodobną fakturę oraz rozmiar 40 x 40 cm. Dobrze sprawdzą się zarówno w małych, jak i dużych aranżacjach. Dzięki swojej wysokiej jakości, zdobyły dobre opinie użytkowników. Ceny zakupu płytek wynoszą około 73,99 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o glazurze i terakocie do łazienki.

Kafelki do łazienki White Satin Cersanit – to dość popularny model płytek marki Cersanit. Posiada rozmiar 33,3 x 33,3 cm oraz jasną, stonowaną barwę. Są to płytki „bezpieczne” o uniwersalnym designie. Z łatwością dopasujemy je do większości aranżacji. Co więcej, kafelki posiadają dobre parametry techniczne i przychylne opinie. Atrakcyjnie prezentują się także ceny zakupu. Glazura do łazienki kosztuje około White Satin Cersanit 47,98 zł/m2.

Przykładowe kafelki do łazienki – ceny

Model płytek

Cena zakupu

Płytki marokańskie Navas

370,00 zł/m2

Kafelki do łazienki Aparici Venguard Cube Nature

240,00 zł/m2

Płytki podłogowe Fregate Brown Paradyż

74,00 zł/m2

Kafelki do łazienki White Satin Cersanit

48,00 zł/m2

Zaprezentowane powyżej ceny płytek przedstawiają wartości orientacyjne wraz z podatkiem VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii płytki podłogowe