Jaka listwa narożna do płytek?

Najlepsze listwy wykończeniowe do płytek

Gdy wybiera się ten element wykończenia, należy pamiętać o tym, by był dopasowany do płytek pod względem kolorystyki i stylu. Tylko wtedy bowiem razem stanowiły będą spójną i estetyczną całość przez wiele lat.

Modele narożnikowe decydują o tym, że ściana zostaje odpowiednio zabezpieczona przed zabrudzeniem czy zniszczeniem. Ich kolejną funkcją jest ochrona płytek przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednocześnie skutecznie ukrywają połączenia między nimi.

Modele do glazury i płytek ściennych oferowane są:

  • w wielu wersjach kolorystycznych
  • w różnych rozmiarach
  • w wersjach z różnych materiałów

Wszystko po to, by zapewnić kupującym szeroki wachlarz rozwiązań pozwalających na wykończenie wnętrza niezwykle estetyczne i funkcjonalne zarazem. Planujesz zlecić ułożenie płytek w domu? Wypełnij ten krótki formularz i otrzymaj oferty wykonawców z twojej najbliższej okolicy.

Listwy narożnikowe - rodzaje

Modele narożnikowe podzielić można ze względu na materiał wykonania na:

  • egzemplarze aluminiowe
  • modele ze stali nierdzewnej

Ich trwałość, solidność i wytrzymałość decydują o długiej żywotności połączeń z płytkami. Te egzemplarze do glazury dzielimy również ze względu na profil ich wykonania. Wyróżnić tutaj możemy ich wersje proste oraz zaokrąglone.

Klasyczne wzornictwo oraz uniwersalny kształt sprawiają, że proste listwy wykończeniowe do płytek cieszą się dużym powodzeniem wśród kupujących. Stosuje się je do glazury ze względu na ich zalety typowo praktyczne oraz estetyczne. Opinie na ich temat są bardzo pozytywne, zwraca się uwagę głównie na dobrą relację ich jakości do ceny oraz wytrzymałość. Listwy do glazury to zatem egzemplarze bardzo popularne.

Coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są dziś jednak oryginalne listwy do glazury półokrągłe. Warto docenić ich niezwykle estetyczny wygląd, który wpisuje się zarówno w klasyczne przestrzenie, jak i te urządzone bardzo nowocześnie. Stal nierdzewna to dobry materiał na listwy wykończeniowe.

Listwy narożnikowe do płytek ściennych

Producenci przygotowują listwy do glazury przystosowane zarówno do pionowego, jak i poziomego montażu. To gwarantuje ich uniwersalność oraz wyjaśnia fakt rosnącej ich popularności. Stosuje się je w przypadku płytek ściennych, dobierając je wizualnie tak, by wygląd wnętrza mógł wiele zyskać.

Model narożnikowy wykorzystany może być także jako listwa schodowa, gwarantując tym samym domownikom bezpieczeństwo i komfort korzystania ze schodów. Egzemplarze wewnętrzne oraz zewnętrzne charakteryzują się antypoślizgowością, co w znacznym stopniu wpływa na ich popularność. Listwa schodowa to stosunkowo niewielki wydatek, który ponieść trzeba, by ten element wyposażenia domu czy mieszkania wykończyć.

Listwa narożna do płytek do płytek ściennych musi być montowana z dużą starannością, tylko wtedy bowiem wykończenie płytek w kuchni czy łazience (bo tam najczęściej się je stosuje) będzie satysfakcjonujące.

Listwa aluminiowa i jej popularność

Nie tylko stal nierdzewna to dobry materiał na listwy wykończeniowe. Coraz większym zainteresowaniem klientów cieszą się obecnie listwy aluminiowe. Ponadprzeciętnie trwałe, solidne i wytrzymałe, a w dodatku ich cena jest atrakcyjna z punktu widzenia klienta. Stosuje się je powszechnie w roli listew do glazury, uzyskując ciekawe efekty wizualne.

Nowoczesne wzornictwo, jakim charakteryzuje się listwa aluminiowa, bardzo interesująco wpływa na wygląd całego wnętrza. To zatem rozwiązanie wybiera się zwłaszcza do nowoczesnych przestrzeni, w których dbałość o detale jest wyznacznikiem aranżacyjnego sukcesu.

Aluminiowa listwa narożna jako wykończenie płytek występuje u wielu producentów zarówno w wersji matowej, jak i lekko błyszczącej. W ten sposób można perfekcyjnie dobrać ją do całości aranżacji.

Funkcjonalne listwy narożnikowe do płytek ściennych

Listwy do glazury – cena

Listwy wykończeniowe do płytek ściennych czy też podłogowych w wersji narożnej dostępne są w relatywnie niskich cenach. Za narożnik z aluminium zapłacić trzeba zwykle 15-25 złotych (mówimy o egzemplarzu długości 200-250 cm).

Chromowany egzemplarz sprawdza się nawet w miejscach narażonych na odkształcenia, a jego trwałość i solidność pozytywnie zaskakuje kupujących. Przystępne ceny listew wykończeniowych do płytek bez wątpienia zachęcają do zakupu.

Ułatwiają zakrycie szczelin dylatacyjnych oraz sprawiają, że można połączyć na jednej płaszczyźnie dwa rodzaje płytek – listwy do glazury stanowią nieodłączny element pomieszczeń wyposażonych w płytki.

Szybki montaż do ściany ułatwiają wersje samoprzylepne oferowane przez część producentów. Używa się do ich stworzenia mocnego kleju kauczukowego, dzięki czemu przyklejenie tego elementu nikomu nie powinno sprawić problemu.

Listwa schodowa i jej zastosowanie, profil schodowy

Przygotowanie schodów do użytkowania pod względem estetycznym oraz zapewnienie domownikom bezpieczeństwa podczas korzystania z nich to niezwykle ważne kwestie. W tym celu stosowana jest zwykle listwa schodowa. Chroni połączenie dwóch płaszczyzn przed brudem, jednocześnie minimalizując ryzyko ewentualnego upadku.

Tego typu elementy tworzy się jako antypoślizgowe, co decyduje o ich funkcjonalności. Producenci listew schodowych proponują je potencjalnym klientom w wielu wersjach kolorystycznych.

Najczęstszym materiałem ich wykonania są:

  • aluminium
  • mosiądz
  • plastik
  • stal nierdzewna

Profil schodowy jest elementem stosowanym z wielkim powodzeniem nie tylko w przestrzeniach domów i mieszkań. Także w budynkach użyteczności publicznej, w których mamy do czynienia z intensywnym użytkowaniem przez wiele osób. Przystępna cena profilu schodowego bez wątpienia skłania do zakupu.

Na szczęście jego trwałość i wytrzymałość gwarantuje, że przez wiele lat funkcjonuje niezawodnie, dając bezpieczeństwo i komfort osobom korzystającym ze schodów. Listwa narożna do płytek czy do schodów to zatem konieczny element wykończenia płytek w różnego typu wnętrzach.

ikona podziel się Przekaż dalej