Płytki podłogowe do łazienki - rodzaje, opinie, ceny, porady
Podłogi w łazienkach powinny zapewniać bezpieczeństwo użytkowe, a także elegancki wygląd. W ofertach sprzedaży znajdziemy liczne płytki ceramiczne, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Jak wybrać najlepsze kafelki? Poniżej omówimy rodzaje płytek, wskażemy ceny popularnych rozwiązań i podpowiemy, jak dokonać dobrego wyboru.
Jeśli planujesz remont lub wykończenie wnętrz, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.

Najlepsze płytki podłogowe do łazienki
Bezpieczne płytki łazienkowe
Omawiając kafelki podłogowe do łazienki, nie sposób pominąć ich parametrów technicznych. Pamiętajmy, że kuchnie oraz pomieszczenia łazienkowe są najwilgotniejszymi przestrzeniami naszych domów i mieszkań. Ich podłogi mogą być często zalewane przez wodę, która zwiększa ryzyko poślizgnięcia się użytkowników.
Ze względów bezpieczeństwa, płytki łazienkowe i płytki kuchenne powinny spełniać normy stawiane produktom antypoślizgowym. Płytki klinkierowe, płytki gresowe czy terakota na podłogi powinny posiadać oznaczenie minimum R9. Są to antypoślizgowe kafelki podłogowe do łazienki, zapewniające większy poziom bezpieczeństwa.
Im wyższa cyfra następująca po oznaczeniu R, tym lepszy współczynnik antypoślizgowości. Płytki ceramiczne do użytku w domu i mieszkaniu zazwyczaj posiadają oznaczenie R9 lub R10.
Omawiając aspekt bezpieczeństwa, zwróćmy uwagę na gres szkliwiony. Tego rodzaju płytki zapewniają atrakcyjny design i zyskują przychylne opinie. Świetnie sprawdzą się jako płytki ścienne. Gres szkliwiony ma zazwyczaj bardzo śliską powierzchnię i nie spełnia wymogów antypoślizgowych. Dlatego nie sprawdzi się najlepiej jako kafelki podłogowe do łazienki czy podłogowe płytki kuchenne. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.
Płytki gresowe, terakota, a może płytki klinkierowe?
W ofertach sprzedaży znajdziemy różnorodne kafelki podłogowe do łazienki. Płytki gresowe, terakota, płytki klinkierowe, które z nich warto wybrać?
Płytki gresowe są dość odporne na działanie wilgoci oraz intensywną eksploatację. W ofertach sprzedaży znajdziemy liczne płytki ceramiczne o zróżnicowanych formatach, a także wielu interesujących kolorach. Dużą popularnością cieszy się także gres szkliwiony. Jego szkliwiona powierzchnia podnosi wizualne walory przestrzeni, a szeroka gama produktów pozwala na dopasowanie do potrzeb każdego pomieszczenia. Pamiętajmy jednak, że gres szkliwiony jest dość śliski. Dlatego sprawdzi się jako ścienne płytki kuchenne bądź płytki ścienne w łazience.
Drugie popularne rozwiązanie to klinkierowe płytki ceramiczne. Klinkier wykazuje dużą odporność na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne oraz ścieranie. Świetnie sprawdzi się na intensywnie eksploatowanych nawierzchniach. Płytki klinkierowe mogą być też wykorzystane do wykończenia nawierzchni zewnętrznych.
Szukasz dobrej jakości przecinarki do glazury, ale nie chcesz wydać na nią górę pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane przycinarki do płytek.

Na uwagę zasługują także płytki podłogowe do łazienki, wykonane z terakoty. Nowoczesna terakota jest rozwiązaniem uniwersalnym. Możemy ją wykorzystać jako płytki ścienne, jak i płytki podłogowe. Dobrej jakości płytki Paradyż czy płytki podłogowe z OBI posiadają przychylne opinie. Ich niezaprzeczalnym atutem okazują się również atrakcyjne ceny zakupu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu?
Wybieramy kafelki podłogowe
Szyte na miarę kafelki podłogowe do łazienki
Omówiliśmy już najważniejsze parametry, które powinny spełniać flizy podłogowe. Nasze płytki podłogowe do łazienki powinny także zapewniać atrakcyjny wygląd przyszłej nawierzchni. Jak dobrać odpowiednie płytki ceramiczne?
Przeglądając płytki podłogowe z Castoramy czy płytki podłogowe z Leroy Merlin, zauważymy dużą różnorodność formatów. Najpopularniejsze płytki łazienkowe posiadają rozmiar 30 x 30 cm. Jest to format uniwersalny, sprawdzający się zarówno na dużych, jak i na małych przestrzeniach.
Ciekawym rozwiązaniem będą też nowoczesne flizy podłogowe o rozmiarze 40 x 40 czy nawet 60 x 60 cm. Są to nieco większe płytki podłogowe do łazienki o nowoczesnym charakterze. Duże płytki ceramiczne będą w stanie elegancko podkreślić współczesny charakter aranżacji. Jednak uwaga, unikajmy montażu bardzo dużych płytek w niewielkich łazienkach. Zbyt duże płytki łazienkowe mogą sprawić, że pomieszczenie wizualnie się zmniejszy.
Dobierając kafelki podłogowe do łazienki, zwracamy także uwagę na specyfikę ich wykończenia. Jasne płytki kamionkowe czy gres szkliwiony świetnie sprawdzą się na ścianach. Z kolei jasno zabarwiona terakota może być dobrym rozwiązaniem na podłogach. Im mniejsza i gorzej doświetlona jest nasza łazienka, tym jaśniejsze płytki. W większych i dobrze doświetlonych przestrzeniach możemy pozwolić sobie na bardziej odważne flizy podłogowe. Wybór efektownych produktów okazuje się bardzo szeroki. Sprawdź także ten artykuł o płytkach ceramicznych.
Ile kosztują popularne kafelki podłogowe do łazienki?
Omówiliśmy już parametry, którym powinny odpowiadać flizy podłogowe oraz płytki kuchenne. Ważnym aspektem wyboru będą też ceny zakupu konkretnych produktów. W ofertach sprzedaży znajdziemy wiele interesujących modeli, dostępnych w przystępnych przedziałach cenowych.
Tańsze płytki podłogowe Cersanit czy Paradyż kupimy już od kwoty 30-40 zł/m2. Niektóre z nich posiadają bardzo dobre opinie użytkowników. Bardziej ozdobne płytki ścienne lub podłogowe mogą kosztować 40-70 zł/m2. W tej półce cenowej znajdziemy już bardzo szeroki wybór produktów, zdobywających przychylne opinie użytkowników.
Oczywiście w sprzedaży znajdują się także droższe flizy podłogowe. Dobrym przykładem będą chociażby nowoczesne płytki gresowe 3D. Ceny zakupu poszczególnych modeli często przekraczają kwotę 100 zł/m2. Jeszcze droższe okazują się flizy podłogowe zainspirowane stylem marokańskim. Za prawdziwe, ręcznie zdobione płytki marokańskie trzeba zazwyczaj zapłacić powyżej 300 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy.
Powiązane artykuły
-
Płytki imitujące drewno – opinie, ceny, polecani producenci ceramiki drewnopodobnej
-
Terakota drewnopodobna – warto wiedzieć przed zakupem
-
Najważniejsze parametry płytek łazienkowych - na co zwrócić uwagę?
-
Płytki winylowe – opis, zastosowanie, opinie, ceny, porady
-
Płytki do kuchni na ścianę - rodzaje, wymagania, porady, opinie
-
System poziomowania płytek - opis, zasada działania, opinie, porady
-
Płytki kuchenne - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
-
Płytki heksagonalne (sześciokątne) – opinie, ceny, porady przedzakupowe
-
Płytki na taras - rodzaje, ceny, opinie, porady przy wyborze
-
Przecinarka do glazury do użytku domowego – rodzaje, ceny, opinie, producenci
-
Jak dobrać płytki na schody i ile kosztuje ich ułożenie?
-
Płytki ścienne - rodzaje, opinie, ceny, najlepsi producenci, porady
-
Listwy wykończeniowe do płytek – rodzaje, ceny, opinie, porady
-
Płytki na balkon - rodzaje, opinie, ceny, porady przy wyborze
-
Układanie płytek na podłodze i ścianie krok po kroku - poradnik praktyczny
-
Jakie płytki do kuchni na podłogę? Oto 10 najlepszych rodzajów
-
Płytki marokańskie - opinie, ceny, zastosowanie, najciekawsze modele
-
Płytki klinkierowe - zastosowanie, opinie, ceny, najlepsi producenci
-
Malowanie płytek łazienkowych – porady praktyczne – farby, instrukcja – krok po kroku
-
Glazura i terakota do łazienki - jak wybrać idealne płytki?
-
Listwy narożne do płytek – rodzaje, ceny, opinie, zastosowanie, porady
-
Płytki gipsowe dekoracyjne na ścianę - opinie, ceny, najlepsze propozycje
-
Płytki szklane do kuchni - pomysł na oryginalne wykończenie wnętrza
-
Płytki rektyfikowane - czym się różnią od innych płytek?
-
Kafle łazienkowe - rodzaje, ceny, opinie, porady, producenci
-
Malowanie kafelek krok po kroku – farby, porady, instrukcje
-
Flizy do kuchni, łazienki i salonu - które wybrać, żeby nie przepłacić?
-
Płytki hiszpańskie - porady jeszcze przed zakupem
-
Płytki mrozoodporne - czym się charakteryzuje tego typu terakota?
-
Glazura łazienkowa – rodzaje, opinie, ceny, najlepsi producenci