Które kafelki podłogowe będą dobrym rozwiązaniem?

Bezpieczne płytki ceramiczne

Wybierając płytki łazienkowe czy płytki kuchenne, zwracamy uwagę na ich walory estetyczne. Nic w tym dziwnego, bowiem estetycznie wykończone nawierzchnie podłogowe podkreślają elegancki charakter pomieszczeń. Musimy jednak pamiętać, że płytki podłogowe powinny być również bezpieczne.

Dobierając płytki łazienkowe i płytki kuchenne, zwracamy uwagę na parametry antypoślizgowości. Antypoślizgowe płytki ceramiczne oznacza się symbolem R. Im wyższa cyfra następująca po literze R, tym bardziej antypoślizgowa powierzchnia. W kuchniach i łazienkach dobrze sprawdzą się kafelki R9 i R10. Dzięki lekko chropowatej powierzchni unikniemy ryzyka przewrócenia się i uszkodzenia ciała.

Pamiętajmy też, że efektowny gres szkliwiony jest z reguły bardzo śliski. Dlatego lepiej sprawdzi się jako płytki ścienne bądź gres podłogowy do suchych pomieszczeń. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

Kafelki podłogowe do dużych i małych pomieszczeń

Przeglądając płytki podłogowe Paradyż, zauważymy modele o różnorodnych wymiarach oraz barwach. W ofercie sprzedaży znajdują się zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe. Glazura przeznaczona do małego i słabo doświetlonego wnętrza powinna posiadać jasną, stonowaną barwę. Ciemniejsze kafelki powinny spełniać jedynie funkcję dodatkowej dekoracji. W ten sposób unikniemy wrażenia przytłoczenia, a także wizualnego zmniejszenia i tak już niewielkiej kuchni czy łazienki.

W większych, lepiej doświetlonych aranżacjach możemy pozwolić sobie na bardziej odważne płytki ścienne i podłogowe. W ofercie marki Paradyż znajdziemy elegancki gres szkliwiony na ściany, gres podłogowy, a nawet eleganckie płytki klinkierowe.

Wybierając wzory, warto zainspirować się danym stylem aranżacji pomieszczeń. Dzięki temu płytki ceramiczne będą spójnie łączyć się z dodatkowymi elementami wyposażenia.

Wybieramy płytki podłogowe Paradyż

Ciekawe modele, wzory i ceny

W ofercie firmy Paradyż znajdziemy wiele interesujących modeli płytek. Poniżej przybliżymy kilka godnych uwagi wariantów, które świetnie sprawdzą się na podłogi w nowoczesnych, a także bardziej klasycznych wnętrzach.

  • Terakota Paradyż Addagio – efektowne płytki ceramiczne o rozmiarze 40 x 40 cm. Posiadają brązową barwę, które skutecznie imituje wygląd naturalnego drewna. Model Addagio sprawdzi się zarówno w roli płytek podłogowych, jak i na płytki ścienne. Model zdobył przychylne opinie kupujących, a ceny zakupu wynoszą około 50,00 zł/m2. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu?
  • Glazura Paradyż Ornelia – eleganckie płytki ścienne o przeznaczeniu dekoracyjnym. Posiadają ciekawą, różnokolorową powierzchnię, która świetnie sprawdzi się do podkreślenia wybranego fragmentu aranżacji. Glazura Ornelia posiada rozmiar 40 x 25 cm, a ceny jej zakupu przelicza się na sztuki. Średnia stawka to około 9,00 zł/szt.
  • Płytki łazienkowe Ornelia Tomb – kolejne płytki ceramiczne, których wygląd imituje naturalne drewno. Zabarwione na jasny brąz świetnie sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Model Ornelia Tomb sprawdzi się jako płytki ścienne oraz kafelki podłogowe. Model posiada przychylne opinie klientów, a jego uniwersalny rozmiar 40 x 40 cm zwiększa możliwości zastosowania.  Ceny za płytki podłogowe z Leroy Merlin wynoszą około 46,00 zł/m2.
  • Płytki podłogowe Paradyż Granitos – model przeznaczony na ściany oraz podłogi. Glazura z serii Granitos występuje w kilku odmianach kolorystycznych. Na uwagę zasługuje ciekawy design płytek, zainspirowany kamieniem naturalnym. Glazura Granitos posiada przychylne opinie klientów. Dostępne w ofercie sprzedaży wzory świetnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych oraz zainspirowanych stylem naturalistycznym. Za tego typu płytki ceramiczne w rozmiarze 30 x 30 cm zapłacimy około 30,00 zł/m2.
  • Gres szkliwiony Rino – interesujące płytki wielkoformatowe o rozmiarze 59,8 x 59,8 cm. Posiadają jasno brązowe zabarwienie, które świetnie sprawdzi się w większości aranżacji (na przykład jako płytki kuchenne czy łazienkowe). Rino to gres podłogowy oraz ścienny. Może zostać wykorzystany jako płytki kuchenne i łazienkowe. Ceny zakupu wynoszą około 105,00 zł/m2.
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze przecinarki do płytek

Szukasz dobrej jakości przecinarki do glazury, ale nie chcesz wydać na nią górę pieniędzy? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane przycinarki do płytek.

Gres szkliwiony jako kafelki podłogowe oraz polecane płytki podłogowe Paradyż do różnych zastosowań krok po kroku
Płytki podłogowe Paradyż - ceny, opinie, polecane produkty, porady
  • Gres szkliwiony GraveStone Paradyż – płytki ceramiczne zainspirowane wyglądem kamienia naturalnego. Gres podłogowy posiada właściwości antypoślizgowe i nierównomierną fakturę. Dzięki niewielkiej absorpcji wilgoci może być z powodzeniem wykorzystany na zewnętrz. Warto także dodać, że wzory imitujące kamień są rozwiązaniem uniwersalnym, sprawdzającym się w zestawieniu z niemal każdym stylem aranżacyjnym. Cena zakupu modelu GraveStone to niespełna 33,00 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach ceramicznych.
  • Płytka klinkierowa Paradyż Semir – beżowe kafelki klinkierowe o rozmiarze 30 x 30 cm. Dobrze sprawdzają się jako płytki podłogowe na zewnątrz. Posiadają elegancki wygląd oraz antypoślizgową powierzchnię. Co ważne, model Semir posiada także bardzo dobre opinie. Są to dość popularne płytki podłogowe z Castoramy. Cena ich zakupu wynosi około 56,00 zł/m2.
  • Płytka podłogowa Aquarius Paradyż – przeglądając kafelki podłogowe, warto zapoznać się także z modelem Aquarius. Eleganckie wykończenie oraz rozmiar 30 x 30 cm sprawiają, iż jest to dość popularny model. Płytki ceramiczne Aquarius Paradyż posiadają brązową barwę o zróżnicowanych odcieniach. Dzięki temu pozwalają na tworzenie niebanalnych wzorów na schodach czy podłogach. Tego typu płytki podłogowe Paradyż zakupimy za około 66,50 zł/m2.
  • Płytki ceramiczne Stylo Paradyż – kolejny interesujący model przeznaczony na podłogi. Posiada grafitowe wykończenie oraz uniwersalny rozmiar 30 x 30 cm. Tego rodzaju płytki podłogowe Paradyż posiadają też przychylne opinie klientów. Sprawdzą się zarówno jako płytki łazienkowe, jak i płytki kuchenne. Posiadają dobre parametry techniczne i wytrzymałościowe. Za płytki podłogowe z OBI zapłacimy około 38,00 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy.
Ile kosztują popularne płytki podłogowe Paradyż?

Model

Cena zakupu

Terakota Paradyż Addagio

50,00 zł/m2

Glazura Paradyż Ornelia

9,00 zł/szt.

Płytki łazienkowe Ornelia Tomb

46,00 zł/m2

Płytki podłogowe Paradyż Granitos

30,00 zł/m2

Gres podłogowy Rino

105,00 zł/m2

Gres szkliwiony GraveStone Paradyż

33,00 zł/m2

Płytka klinkierowa Paradyż Semir

56,00 zł/m2

Płytka podłogowa Aquarius Paradyż

66,50 zł/m2

Płytki ceramiczne Stylo Paradyż

38,00 zł/m2

Zaprezentowane powyżej ceny wybranych modeli płytek Paradyż pochodzą z ofert sieci sklepów Leroy Merlin, OBI oraz Castorama i zawierają wartość podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii płytki podłogowe