Które kafelki podłogowe będą dobrym rozwiązaniem?

Bezpieczne płytki ceramiczne

Wybierając płytki łazienkowe czy płytki kuchenne, zwracamy uwagę na ich walory estetyczne. Nic w tym dziwnego, bowiem estetycznie wykończone nawierzchnie podłogowe podkreślają elegancki charakter pomieszczeń. Musimy jednak pamiętać, że płytki podłogowe powinny być również bezpieczne.

Dobierając płytki łazienkowe i płytki kuchenne, zwracamy uwagę na parametry antypoślizgowości. Antypoślizgowe płytki ceramiczne oznacza się symbolem R. Im wyższa cyfra następująca po literze R, tym bardziej antypoślizgowa powierzchnia. W kuchniach i łazienkach dobrze sprawdzą się kafelki R9 i R10. Dzięki lekko chropowatej powierzchni unikniemy ryzyka przewrócenia się i uszkodzenia ciała.

Pamiętajmy też, że efektowny gres szkliwiony jest z reguły bardzo śliski. Dlatego lepiej sprawdzi się jako płytki ścienne bądź gres podłogowy do suchych pomieszczeń. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

Kafelki podłogowe do dużych i małych pomieszczeń

Przeglądając płytki podłogowe Paradyż, zauważymy modele o różnorodnych wymiarach oraz barwach. W ofercie sprzedaży znajdują się zarówno płytki ścienne, jak i podłogowe. Glazura przeznaczona do małego i słabo doświetlonego wnętrza powinna posiadać jasną, stonowaną barwę. Ciemniejsze kafelki powinny spełniać jedynie funkcję dodatkowej dekoracji. W ten sposób unikniemy wrażenia przytłoczenia, a także wizualnego zmniejszenia i tak już niewielkiej kuchni czy łazienki.

W większych, lepiej doświetlonych aranżacjach możemy pozwolić sobie na bardziej odważne płytki ścienne i podłogowe. W ofercie marki Paradyż znajdziemy elegancki gres szkliwiony na ściany, gres podłogowy, a nawet eleganckie płytki klinkierowe.

Wybierając wzory, warto zainspirować się danym stylem aranżacji pomieszczeń. Dzięki temu płytki ceramiczne będą spójnie łączyć się z dodatkowymi elementami wyposażenia.

Wybieramy płytki podłogowe Paradyż

Ciekawe modele, wzory i ceny

W ofercie firmy Paradyż znajdziemy wiele interesujących modeli płytek. Poniżej przybliżymy kilka godnych uwagi wariantów, które świetnie sprawdzą się na podłogi w nowoczesnych, a także bardziej klasycznych wnętrzach.

  • Terakota Paradyż Addagio – efektowne płytki ceramiczne o rozmiarze 40 x 40 cm. Posiadają brązową barwę, które skutecznie imituje wygląd naturalnego drewna. Model Addagio sprawdzi się zarówno w roli płytek podłogowych, jak i na płytki ścienne. Model zdobył przychylne opinie kupujących, a ceny zakupu wynoszą około 50,00 zł/m2. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu?
  • Glazura Paradyż Ornelia – eleganckie płytki ścienne o przeznaczeniu dekoracyjnym. Posiadają ciekawą, różnokolorową powierzchnię, która świetnie sprawdzi się do podkreślenia wybranego fragmentu aranżacji. Glazura Ornelia posiada rozmiar 40 x 25 cm, a ceny jej zakupu przelicza się na sztuki. Średnia stawka to około 9,00 zł/szt.
  • Płytki łazienkowe Ornelia Tomb – kolejne płytki ceramiczne, których wygląd imituje naturalne drewno. Zabarwione na jasny brąz świetnie sprawdzą się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach. Model Ornelia Tomb sprawdzi się jako płytki ścienne oraz kafelki podłogowe. Model posiada przychylne opinie klientów, a jego uniwersalny rozmiar 40 x 40 cm zwiększa możliwości zastosowania.  Ceny za płytki podłogowe z Leroy Merlin wynoszą około 46,00 zł/m2.
  • Płytki podłogowe Paradyż Granitos – model przeznaczony na ściany oraz podłogi. Glazura z serii Granitos występuje w kilku odmianach kolorystycznych. Na uwagę zasługuje ciekawy design płytek, zainspirowany kamieniem naturalnym. Glazura Granitos posiada przychylne opinie klientów. Dostępne w ofercie sprzedaży wzory świetnie sprawdzą się w aranżacjach nowoczesnych oraz zainspirowanych stylem naturalistycznym. Za tego typu płytki ceramiczne w rozmiarze 30 x 30 cm zapłacimy około 30,00 zł/m2.
  • Gres szkliwiony Rino – interesujące płytki wielkoformatowe o rozmiarze 59,8 x 59,8 cm. Posiadają jasno brązowe zabarwienie, które świetnie sprawdzi się w większości aranżacji (na przykład jako płytki kuchenne czy łazienkowe). Rino to gres podłogowy oraz ścienny. Może zostać wykorzystany jako płytki kuchenne i łazienkowe. Ceny zakupu wynoszą około 105,00 zł/m2.
Gres szkliwiony jako kafelki podłogowe oraz polecane płytki podłogowe Paradyż do różnych zastosowań krok po kroku
Płytki podłogowe Paradyż - ceny, opinie, polecane produkty, porady
  • Gres szkliwiony GraveStone Paradyż – płytki ceramiczne zainspirowane wyglądem kamienia naturalnego. Gres podłogowy posiada właściwości antypoślizgowe i nierównomierną fakturę. Dzięki niewielkiej absorpcji wilgoci może być z powodzeniem wykorzystany na zewnętrz. Warto także dodać, że wzory imitujące kamień są rozwiązaniem uniwersalnym, sprawdzającym się w zestawieniu z niemal każdym stylem aranżacyjnym. Cena zakupu modelu GraveStone to niespełna 33,00 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach ceramicznych.
  • Płytka klinkierowa Paradyż Semir – beżowe kafelki klinkierowe o rozmiarze 30 x 30 cm. Dobrze sprawdzają się jako płytki podłogowe na zewnątrz. Posiadają elegancki wygląd oraz antypoślizgową powierzchnię. Co ważne, model Semir posiada także bardzo dobre opinie. Są to dość popularne płytki podłogowe z Castoramy. Cena ich zakupu wynosi około 56,00 zł/m2.
  • Płytka podłogowa Aquarius Paradyż – przeglądając kafelki podłogowe, warto zapoznać się także z modelem Aquarius. Eleganckie wykończenie oraz rozmiar 30 x 30 cm sprawiają, iż jest to dość popularny model. Płytki ceramiczne Aquarius Paradyż posiadają brązową barwę o zróżnicowanych odcieniach. Dzięki temu pozwalają na tworzenie niebanalnych wzorów na schodach czy podłogach. Tego typu płytki podłogowe Paradyż zakupimy za około 66,50 zł/m2.
  • Płytki ceramiczne Stylo Paradyż – kolejny interesujący model przeznaczony na podłogi. Posiada grafitowe wykończenie oraz uniwersalny rozmiar 30 x 30 cm. Tego rodzaju płytki podłogowe Paradyż posiadają też przychylne opinie klientów. Sprawdzą się zarówno jako płytki łazienkowe, jak i płytki kuchenne. Posiadają dobre parametry techniczne i wytrzymałościowe. Za płytki podłogowe z OBI zapłacimy około 38,00 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy.
Ile kosztują popularne płytki podłogowe Paradyż?

Model

Cena zakupu

Terakota Paradyż Addagio

50,00 zł/m2

Glazura Paradyż Ornelia

9,00 zł/szt.

Płytki łazienkowe Ornelia Tomb

46,00 zł/m2

Płytki podłogowe Paradyż Granitos

30,00 zł/m2

Gres podłogowy Rino

105,00 zł/m2

Gres szkliwiony GraveStone Paradyż

33,00 zł/m2

Płytka klinkierowa Paradyż Semir

56,00 zł/m2

Płytka podłogowa Aquarius Paradyż

66,50 zł/m2

Płytki ceramiczne Stylo Paradyż

38,00 zł/m2

Zaprezentowane powyżej ceny wybranych modeli płytek Paradyż pochodzą z ofert sieci sklepów Leroy Merlin, OBI oraz Castorama i zawierają wartość podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii płytki podłogowe