Kafelki podłogowe, ale jakie?

Nowoczesna terakota

Wybierając płytki podłogowe z OBI, zwróćmy uwagę na płytki terakotowe. Jest to dość popularna grupa produktów o wszechstronnych możliwościach wykorzystania. Terakota świetnie sprawdzi się jako płytki kuchenne czy łazienkowe. Pamiętajmy jedynie, że są to pomieszczenia o podwyższonym poziomie wilgotności. Wiąże się to z koniecznością dobrania płytek antypoślizgowych.

Dostępna w sprzedaży terakota posiada różne parametry techniczne. Zwróćmy na to uwagę przed dokonaniem zakupu. Niekiedy w sklepach OBI pojawiają się promocje, które pozwalają kupić dobrej jakości płytki kuchenne w bardzo niskich cenach.

A może ceramika klinkierowa?

Klinkier to kolejny popularny rodzaj płytek, który świetnie sprawdzi się na podłogach. Jest to ceramika bez szkliwionej warstwy wykończeniowej. Dzięki temu wykazuje dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz intensywną eksploatację. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o płytkach podłogowych.

Tego rodzaju kafelki podłogowe będą dostępne w wielu rodzajach, kolorach i wymiarach. Dzięki temu dobierzemy je do własnych preferencji oraz wymogów pomieszczenia. W sprzedaży znajdziemy nawet płytki podłogowe drewnopodobne, które sprawdzą się w aranżacjach zainspirowanych naturą.

Nowoczesne płytki gresowe

Trzecim popularnym rozwiązaniem są płytki gresowe. W sprzedaży znajdziemy płytki ze zwykłym oraz szkliwionym wykończeniem. Zwykły gres będzie bardziej odporny na uszkodzenia oraz intensywną eksploatację. Jego mankamentem okaże się natomiast trudność utrzymania w czystości.

W sklepach znajdziemy także efektowny gres szkliwiony. Są to produkty posiadające dobre opinie użytkowników. Liczne promocje sprawiają, że ceny zakupu okazują się bardzo atrakcyjne. Warto pamiętać, iż gres szkliwiony posiada bardzo śliską powierzchnię. Dlatego najlepiej sprawdzi się jako płytki kuchenne lub łazienkowe, przeznaczone do montażu na ścianie.

Gresowe płytki podłogowe z Castoramy, płytki podłogowe z Leroy Merlin czy Obi nie posiadają szkliwionej powierzchni. Przed zakupem zwróćmy szczególną uwagę na specyfikację techniczną interesujących nas modeli. A może zainteresuje cię także ten artykuł o płytkach podłogowych z Castoramy?

Wybieramy płytki podłogowe z OBI

Market budowlany OBI posiada w swojej ofercie wiele modeli płytek podłogowych. Poniżej przybliżymy kilka przykładowych dobrej jakości produktów z regularnej sprzedaży.

Gres techniczny Kwazar Paradyż – to bardzo wytrzymały produkt o dużej wytrzymałości na uszkodzenia. Nadaje się do zastosowania na podłogach garaży i różnego typu pomieszczeń użytkowych. Zabarwione na szaro płytki gresowe o rozmiarze 30 x 30 cm kosztują około 32,30 zł/m2.

Płytki gresowe półpolerowane Pilch Trade Gres – to kolejny produkt o uniwersalnych możliwościach zastosowania. Nadaje się zarówno na podłogi, jak i ściany. Spełnia parametry IV klasy ścieralności, a jego duże rozmiary (59,6 x 59,6 cm) dają interesujące możliwości aranżacyjne. Średnie ceny zakupu powyższego modelu wynoszą 99,99 zł/m2.

Gres szkliwiony Essential Wood Grey – możemy wykorzystać go jako płytki kuchenne na ścianę lub kafelki podłogowe. Produkt posiada bardzo dobre opinie i wyróżnia się atrakcyjnym designer. Są to typowe płytki podłogowe drewnopodobne o rozmiarze 29,7 x 59,8 cm. Ceny zakupu wynoszą około 39,99 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o wyborze płytek podłogowych do salonu.

Płytki gresowe Jackstone Beige – kolejny elegancki gres szkliwiony o wysokich walorach dekoracyjnych. Dobrze sprawdzi się jako płytki kuchenne lub łazienkowe. Powierzchnia płytek Jackstone Beige przypomina naturalny kamień, a uniwersalny rozmiar 29,8 x 29,8 cm pozwala na dopasowanie do większości aranżacji. Ceny zakupu opisywanego modelu wynoszą około 27,99 zł/m2.

Terakota Orneka Wood Brown Cersanit – interesująca ceramika o brązowym zabarwieniu. Są to płytki podłogowe drewnopodobne o rozmiarze 33,3 x 33,3 cm. Terakota Orneka Wood Brown Cersanit posiada przychylne opinie użytkowników. Cena jej zakupu to 46,98 zł/m2.

Terakota White Satin Cersanit – kolejne płytki marki Cersanit o rozmiarze 33,3 x 33,3 cm. Ceramika zdobyła dobre opinie, a jej uniwersalny, jasny kolor świetnie sprawdzi się w wielu aranżacjach. Ceny sprzedaży wynoszą 47,98 zł/m2.

Para oglądająca płytki podłogowe z OBI oraz promocje na płytki gresowe czy płytki podłogowe drewopodobne
Płytki podłogowe z OBI - popularne płytki, opinie, ceny, porady

Terakota Fregate Brown Paradyż – to efektowne płytki podłogowe drewnopodobne o rozmiarze 40 x 40 cm. Ich jasnobrązowa barwa dobrze sprawdzi się na niewielkich powierzchniach kuchni, łazienki czy salonu. Cena zakupu to około 73,99 zł/m2.

Płytka klinkierowa Burgund – grupa produktów o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych. Dobrze sprawdzi się na balkonach oraz tarasach zewnętrznych. Jej mrozoodporna powierzchnia okazuje się również odporna na ścieranie i intensywną eksploatację. Cena zakupu opisywanego modelu wynosi 40,99 zł/m2.

Cerrad płytki elewacyjne – płytki podłogowe z OBI nadają się także na elewacje zewnętrzne. Dobrym przykładem będą tu kafelki Cerrad o rozmiarach 6,5 x 24,5 cm. Są to produkty posiadające przychylne opinie użytkowników. Ich szkliwiona powierzchnia dodaje walorów dekoracyjnych elewacji. Średnie ceny zakupu wynoszą około 35,98 zł/m2.

Gres szkliwiony Walk Soft Grey – kupując płytki podłogowe z OBI, możemy także liczyć na interesujące promocje. W aktualnej obniżce znajduje się Gres szkliwiony o rozmiarach 60 x 60 cm. Są to ciekawe płytki kuchenne lub łazienkowe. Ceramika z serii Walk Soft Grey sprawdzi się w większości nowoczesnych aranżacji. Duże promocje na zakup poszczególnych modeli mogą wpłynąć na ograniczenie kosztów remontowych lub wykończeniowych. Dla przykładu, płytki Walk Soft Grey kosztują aktualnie jedynie 23,98 zł/m2. Sprawdź także ten artykuł o płytkach podłogowych Tubądzin.

Gres szkliwiony Verberg Beige – przeglądając aktualne promocje, zauważymy także elegancki gres szkliwiony o ciemnobrązowej barwie. Są to dobrej jakości płytki podłogowe z OBI o wymiarach 33,3 x 66,6 cm. Promocyjna stawka z płytki podłogowe drewnopodobne Verberg Beige wynosi 26,04 zł/m2. Regularne ceny sprzedaży za tego typu kafelki podłogowe byłyby odczuwalnie wyższe.

Ile zapłacimy za płytki podłogowe z OBI?

Model

Cena

Gres techniczny Kwazar Paradyż

32,30 zl/m2

Płytki gresowe półpolerowane Pilch Trade Gres

99,99 zł/m2

Gres szkliwiony Essential Wood Grey

39,99 zł/m2

Płytki gresowe Jackstone Beige

27,99 zł/m2

Terakota Orneka Wood Brown Cersanit

46,98 zł/m2

Płytka klinkierowa Burgund

40,99 zł/m2

Cerrad płytki elewacyjne

35,98 zł/m2

Gres szkliwiony Walk Soft Grey

23,98 zł/m2

Gres szkliwiony Verberg Beige

26,04 zł/m2

Zaprezentowane powyżej ceny płytek z OBI zawierają wartość podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej