Podłogi Barlinek – rodzaje, opinie, ceny, porady zakupowe
Zastanawiając się nad wyborem idealnej okładziny na posadzkę w swoim mieszkaniu, warto decydować się na materiały o wysokiej trwałości oraz wieloletniej żywotności. Do grona takich materiałów zalicza się na pewno deska barlinecka, która posiada pozytywne opinie. Lite drewno w całkowicie nowym wydaniu jest jeszcze odporniejsze na wszelkie czynniki, przez co bardzo długo możemy cieszyć się nieskazitelnym wyglądem.
Jeśli szukasz firmy, która wykona u ciebie podłogi z paneli lub parkiet, skorzystaj z usługi Szukaj Wykonawcy, dostępnej na stronie Kalkulatory Budowlane. Po wypełnieniu krótkiego formularza zyskasz dostęp do najlepszych ofert.
Z tego artykułu dowiesz się:
Deska barlinecka
Podłogi Barlinek to jedna z najpopularniejszych propozycji, która cieszy się funkcjonalnością, odpornością, a także łatwością w samodzielnym montażu. Deska barlinecka jest w 100% wykonana z drewna, dzięki czemu staje się ulubieńcem zwolenników naturalnych surowców. W przypadku tego produktu nie musimy się obawiać skutków ubocznych wynikających ze zmian wilgotności i temperatury w powietrzu. Tradycyjne podłogi drewniane rzeczywiście są narażone na pęcznienie, a także późniejsze pękanie.
Podłogi barlineckie są skutecznie chronione przed tego typu defektami, poprzez swoją innowacyjną budowę. Barlineckie podłogi drewniane składają się z trzech warstw. Warstwa spodnia i środkowa klejona jest w sposób krzyżowy z iglastych gatunków drewna. Natomiast wierzchnią warstwę tworzy drewno europejskie lub egzotyczne. Oczywiście jest ono wykończone lakierami lub olejami. W ten sposób wygląd podłóg drewnianych jest jeszcze bardziej podkreślony, a także poszczególne deski zachowują znacznie więcej cennych właściwości. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o podłogach drewnianych.
Układanie deski barlineckiej
Montaż podłóg drewnianych składających się z desek barlineckich jest bardzo prosty i pozwala na samodzielne podjęcie się tego wyzwania. Układanie deski barlineckiej zostało uproszczone dzięki specjalnie opracowanym złączom: BARLOC SYSTEM 5Gc oraz BARLOC system. Dzięki temu montaż podłóg drewnianych odbywa się przy użyciu prostych i łatwo dostępnych narzędzi. Do nich zalicza się niewielki młotek, dobijak, piła ręczna, miarka oraz ołówek. Deski trójwarstwowe Barlinek nie są trudne do ułożenia.
Układanie deski barlineckiej może odbywać się przy zastosowaniu dwóch technik. System pływający jest najbardziej znany i doskonale sprawdza się w przypadku dużych powierzchni. W tym celu należy odpowiednio przygotować podłoże, by następnie zacząć układać deski barlineckie wraz z zastosowaniem zatrzasków. Kładąc podłogi barlineckie, należy koniecznie pamiętać o zachowaniu dylatacji przy każdej ścianie o szerokości wynoszącej ok. 1 cm. W tym celu należy przyciąć krańcowe deski do odpowiedniej szerokości oraz długości. Zaczynając układanie desek, powinniśmy kierować się dłuższym bokiem pomieszczenia lub kierunkiem padania promieni słonecznych. Dodatkowo przy deskach układanych wzdłuż pierwszej ściany, konieczne jest odcięcie tzw. pióra. Sprawdź także ten artykuł o parkiecie drewnianym.
Deska barlinecka jest doskonałym materiałem sprawdzającym się w przypadku ogrzewania podłogowego. Materiał ten świetnie przewodzi ciepło, a także jego struktura jest odporna na wszelkie zmiany temperatury. Jednak układanie deski barlineckiej w tym przypadku warto wykonać w systemie klejenia. Montaż podłóg drewnianych na ogrzewaniu podłogowym, zaczynamy od odpowiedniego przygotowania podłoża.
Tak jak przy systemie pływającym, należy dokładnie odkurzyć posadzkę, a także wyeliminować wszelkie nierówności. Na stronie producenta Barlinek, znajdziemy protokół ogrzewania podłogi. Dowiemy się wtedy, w jakich konkretnie dniach przed montażem, powinniśmy utrzymywać temperaturę przy pomocy ogrzewania podłogowego. Po spełnieniu tych warunków możemy przejść już do ostatecznego montażu. A może zainteresuje cię także artykuł o listwach przypodłogowych?
Przed klejeniem podłogi Barlinek pamiętajmy o zagruntowaniu posadzki. W tym celu wykorzystujemy wałek malarski, nakładając jednostajnie preparat na każdy skrawek podłogi. Następnie postępujemy według wcześniej wymienionych zasad, pamiętając o wcześniejszym rozprowadzaniu kleju przed kolejnymi warstwami desek. Klej rozprowadzamy za pośrednictwem pacy zębatej. Układamy kolejno deski barlineckie, tak by domknąć wszystkie zamki.
Ceny deski barlineckiej i opinie
Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny deski barlineckiej:
- Podłogi drewniane Barlinek, kolory Dąb Cointry, 13 mm – ceny od 125,00 zł/m2
- Podłogi Barlinek, deski trójwarstwowe dąb, 14 mm – ceny od 125,00 zł/m2
- Dąb Advance, deska barlinecka – 106,92 zł/m2
- Podłogi Barlinek, Jesion biały Rustick – ceny od 76,90 zł/m2
- Podłogi drewniane Barlinek, Dab Vintage, 14 mm – ceny od 148,00 zł/m2
- Ceny deski barlineckiej kolory Dąb Gold, 14 mm – 125,00 zł/m2
- Ceny deski barlineckiej Dąb Advance, 14 mm – 129,03 zł/m2
- Deska Barlinecka Jesion Easy, 14 mm – 149,00 zł/m3
- Podłogi barlineckie Dąb Various, 14 mm – 118,00 zł/m3
- Podłogi barlineckie Dąb Easy, 14 mm – 149,00 zł/m3
Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także artykuł z cennikiem podłóg drewnianych.
Opinie na temat podłóg drewnianych często są bardzo zróżnicowane. Bierze się to przede wszystkim z obowiązku renowacji, a także tego, że drewniane podłogi podatne są na pękanie. Na szczęście podłogi barlineckie ze względu na swoją technologię sprawiają, że nie musimy się obawiać tego typu efektów ubocznych. Dlatego właśnie producent Barlinek posiada same pozytywne opinie na temat wszystkich swoich produktów.