Pralka w kuchni – podstawowe plusy i minusy

Umieszczenie pralki w kuchni może przynieść wiele pożytku, jednak jest też obarczone kilkoma uciążliwymi niedogodnościami, o których powinniśmy pamiętać podczas wyboru najpraktyczniejszej lokalizacji. Dzięki umieszczeniu pralki w kuchni jesteśmy w stanie znacznie zwiększyć wolną przestrzeń użytkową w łazience (co czasem daje możliwość zamontowania dodatkowych szafek, półek lub większej, wymarzonej wanny). Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób zamieszkujących w niewielkich mieszkaniach w bloku, gdzie metraż łazienki jest bardzo skąpy.

Dzięki umieszczeniu pralki w kuchni będziemy mogli kontrolować proces prania, a jednocześnie przygotowywać potrawy, co szczególnie przydaje się osobom zapracowanym, mającym niewiele czasu na wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Takie rozwiązanie na pozór może wydawać się dość praktyczne, jednak należy też pamiętać, iż drgania z pralki mogą uszkadzać meble, a nadmierna wilgoć zwiększa zagrożenie ataku pleśni i uciążliwych grzybów. Dużą niedogodnością jest też konieczność wydzielenia półki w której umieścimy detergenty. Oczywistym jest, że tego typu chemia gospodarcza nie powinna być umieszczana razem z produktami spożywczymi – zatem musimy wygospodarować całą półkę.

Osoby umieszczające pralkę w kuchni muszą się też liczyć z niedogodnościami związanymi z usytuowaniem kosza na brudne ubrania, który z przyczyn higienicznych nie powinien pozostawać w kuchni. Osobnym problemem jest również brak wieszaka na pranie w kuchni.

AGD w atrakcyjnych cenach - sprawdź promocje!

Kiedy pralka w kuchni będzie dobrym rozwiązaniem

Analizując wszystkie wady i zalety umieszczenia pralki w kuchni możemy stwierdzić, iż jest to rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn chcą powiększyć wolną powierzchnię użytkową łazienki i nie mogą dokonać tego w żaden inny sposób. Pralka w kuchni jest bardzo dobrym sposobem na zwiększenie komfortu użytkowego łazienki oraz podwyższenie jej estetyki. Niestety, wiąże się to też z większymi niedogodnościami związanymi z praniem, ulokowaniem kosza na brudne ubrania, trudnościami związanymi z suszeniem upranych ubrań oraz wygospodarowaniem miejsca na detergenty piorące.

Z całą pewnością pralka w kuchni nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku większych mieszkań, czy tym bardziej domów jednorodzinnych, w których łazienki są dość duże. Jeśli w łazience znajduje się dużo wolnej powierzchni użytkowej, wygodniej będzie umieścić tam pralkę, co w znacznej mierze przełoży się na większy komfort podczas prania oraz suszenia ubrań.

Podsumowując, pralką w kuchni zainteresowane będą przede wszystkim osoby, które posiadają łazienkę o bardzo małych rozmiarach, często nieprzekraczających 4-5 m2. Uzyskaną przez usunięcie pralki przestrzeń mogą wtedy zagospodarować poprzez na przykład wstawienie wanny zamiast prysznica lub  po prostu uzyskanie dodatkowej wolnej przestrzeni życiowej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 76,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły