Czapka do sauny - najważniejsze informacje

Czapki do sauny to obecnie najlepiej sprzedające się na rynku akcesoria do sauny obok olejków do sauny. Czapka do sauny pełni przede wszystkim funkcje ochronne dla głowy osoby przebywającej w saunie. Podstawową funkcją ochronną czapki do sauny jest ochrona głowy jej użytkownika przed przegrzaniem. Warto w tym przypadku wspomnieć o tym, że w saunie im wyżej tym wyższa panuje temperatura. W związku z tym głowa jest najbardziej narażoną na przegrzanie częścią ciała i może dojść do omdlenia, zawrotów głowy, przyspieszonego bicia serca oraz bólów w klatce piersiowej. Narażone są także narządy wewnątrz czaszkowe.

Ponadto stosowanie czapki do sauny chroni włosy i ich cebulki przed wysoką temperaturą, która może bardzo źle wpływać na ich kondycję, powodując łamliwość i wysuszenie włosów. Również osoby, które łysieją powinny stosować odpowiednie nakrycie głowy w saunie, gdyż skóra na głowie jest bardzo delikatna i wrażliwa na gorąco, jakie tam panuje. Należy więc skórę na głowie chronić przed ewentualnym poparzeniem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł o saunie parowej.

Przebywając zarówno w saunie suchej, jak i w saunie mokrej konieczna jest ochrona głowy. W tym celu możemy owinąć głowę ręcznikiem lub innym materiałem dobrze izolującym temperaturę. Jednak możemy zakupić takie akcesoria do sauny jak czapki, które są nie tyle ostatnim krzykiem mody, co pełnią bardzo ważną rolę ochronną. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby czapka do sauny wyglądała estetycznie. Warto również wspomnieć o tym, że warunki panujące w saunie suchej są zdecydowanie trudniejsze dla włosów niż w przypadku sauny mokrej.

Sauna w domu - ciekawe promocje

Rodzaje czapek do sauny

Na rynku akcesoriów do sauny najpopularniejsze są filcowe czapki do sauny. Ponadto spotkać możemy także lniane czapki do sauny oraz bawełniane czapki do sauny. Czapki do sauny mogą występować w różnych rozmiarach. Najczęściej przypominają one zwykłe czapki, jednak spotkać możemy także nakrycia głowy do sauny przypominające czepek.

Czapka do sauny to ważne akcesorium, którego zadaniem jest ochrona włosów przed parą i wysoką temperaturą.
Czapka do sauny - rodzaje, zastosowanie, porady jak korzystać

Czapka do sauny najczęściej produkowana jest z filcu o różnej grubości. Filc jest stosowany w czapkach do sauny z tego powodu, że materiał ten jest doskonałym izolatorem termicznym. Filc jest również odporny na wszelkiego rodzaju rozciąganie. Ta właściwość ma z kolei duże znaczenie z powodu dużej wilgotności panującej w saunie. Inne materiały nasiąkając mogą się naciągać. Problem ten nie dotyczy filcu. Ponadto filc jest odporny na rozrywanie i ścieranie. Dlatego filcowe czapki do sauny mają najlepsze opinie. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o saunach.

Czapki do sauny mogą również występować w różnych kolorach czy kształtach. Poza wspomnianymi wcześniej nakryciami głowy przypominającymi czepek spotkać można także czapki w formie kapelusza czarodzieja, korony księżniczki, turban oraz wiele innych ciekawych modeli. Na klasycznych czapkach do sauny można spotkać się także z różnymi ciekawymi wzorami, naszywkami, zakupić można też gładkie czapki do sauny. A może zainteresuje cię także artykuł o zaletach korzystania z sauny?

Ze względu na warunki panujące w saunie, czyli wysoką temperaturą i dużą wilgotność powietrza powinniśmy chronić głowę przed przegrzaniem, włosy przed uszkodzeniem cebulek i łamliwością, a także skórę głowy przed poparzeniem. W tym celu można owinąć głowę na przykład bawełnianym ręcznikiem, ale coraz popularniejsze stały się w ostatnich latach czapki do sauny, które są najlepiej sprzedającymi się akcesoriami do sauny obok olejków do sauny. Czapki takie pełnią bardzo ważną rolę ochronną dla głowy i mogą także bardzo ciekawie wyglądać. Sprawdź także ten artykuł o saunie na podczerwień.

ikona podziel się Przekaż dalej