Sauna infrared – zasada działania

Sauna na podczerwień jest nowoczesnym rozwiązaniem, który powoli wypiera tradycyjne sauny parowe. Dzięki temu mogą korzystać z niej również osoby, które wcześniej miały jakiekolwiek przeciwwskazania do usuwania toksyn w ten sposób. Jak sama nazwa wskazuje, głównym sposobem działania są promienie podczerwieni. W ten sposób wewnątrz sauny wytwarzana jest dużo niższa temperatura. Dodatkowo osoby korzystające z sauny omijają nieprzyjemne efekty związane unoszeniem się pary wodnej.

Promienie podczerwone działają bezpośrednio na ciało człowieka. W związku z tym sauna infrared przyczynia się do ogrzewania tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej, a także narządów wewnętrznych. Według informacji podawanych przez producentów sauna podczerwona wydzielająca promienie infra, dociera w ten sposób w ciało człowieka, aż do 4 cm głębokości. Z tego powodu ponad 4/5 energii cieplnej zostaje przekazane użytkownikom sauny. Pozostała część energii zostaje przekazana na ogrzanie całego pomieszczenia. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o saunach.

Sauna na podczerwień – właściwości

Zasada działania sauny na podczerwień w żaden sposób nie jest skomplikowana i nie wymaga od nas większych przygotowań. Dodatkowo uzyskujemy cenne właściwości, które są bardziej przystępne dla zwiększonego grona użytkowników. Opinie lekarzy i specjalistów wskazują na to, że sauna ir jest zdecydowanie bezpieczniejsza w porównaniu do tradycyjnych saun parowych.

Pierwszą i zarazem największą różnicą, pomiędzy dwoma typami saun jest utrzymująca się temperatura w pomieszczeniach. W tradycyjnych sauna, temperatura osiąga poziom powyżej 80 stopni Celsjusza. Natomiast w saunach infrared waha się ona na poziomie od 35 do 45 stopni Celsjusza, co jest zdecydowanie bardziej przyswajalne dla każdego organizmu.

Sauna Infrared, czyli działająca na promieniowanie podczerwone ma świetny wpływ na stan zdrowia. Jej koszty mogą być jednak dość wysokie, podobnie jak koszty utrzymania.
Sauna infrared na podczerwień – zasada działania, opinie, koszty, temperatura, efekty

Wśród kolejnych właściwości wymienimy również ekonomię działania. Sauna podczerwona do uzyskania pożądanej temperatury potrzebuje tylko kilkunastu minut. Natomiast sauna tradycyjna wykazuje się kilkukrotnie dłuższym okresem przygotowania. Dodatkową zaletą jest to, że sauna na podczerwień nie wytwarza pary wodnej, dlatego mogą korzystać z niej osoby, które w tradycyjnych kabinach miały problemy z oddychaniem. Jeśli szukasz więcej porad, przeczytaj także ten artykuł o saunie fińskiej.

Oprócz cennych właściwości, które posiada sauna podczerwona, warto wymienić także zbawienne efekty, które uzyskamy dzięki korzystaniu z tego typu kabin. Wśród nich wymienia się:

 • Usuwanie toksyn z organizmu – są to efekty, na którym powinno nam zależeć najbardziej. Niestety w dzisiejszych czasach jesteśmy wyjątkowo narażeni na działanie szkodliwych toksyn. Tym samym rzadko przywiązujemy uwagę do ich regularnego usuwania. Sauna ir jest jednym ze sposobów na skuteczne wypacanie zanieczyszczeń z organizmu. Oprócz nich pozbywamy się również zbędnego cholesterolu.
 • Eliminowanie cellulitu – są to pożądane efekty przez panie, które chcą poprawić jędrność i wygląd swojej skóry w okolicach pośladków, ud, a także kolan. Zasada działania sauny podczerwonej korzystnie wpływa na redukcję pomarańczowej skórki.
 • Łagodzenie różnych schorzeń – sauna infrared korzystnie wpływa na tymczasowe, jak i również przewlekłe schorzenia. Efekty poprawy stanu zdrowia zauważymy u chorujących na cukrzycę, zapalenie stawów, żylaki, ale także na migrenę, anginę, różnego rodzaju nerwobóle i alergie.
 • Relaksacja – przebywanie w saunie przynosi odprężenie, a także rozluźnienie wszystkich mięśni. Dlatego korzystanie z sauny zaleca się osobom przemęczonym, przepracowanym, a także cierpiącym na przewlekły stres.
 • Poprawa wyglądu skóry – jako cenne efekty regularnego korzystania z sauny, wymienia się również poprawienie kolorytu i jędrności skóry. Opóźniamy proces starzenia się skóry, jak i również osoby borykające się z trądzikiem, mogą poczuć wyraźną ulgę.
 • Lepsze dotlenienie organizmu – efekty odczuwalne są przede wszystkim przez osoby, które na co dzień pracują w zamkniętych i klimatyzowanych pomieszczeniach. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu inspiracje na budowę w ogrodzie?
Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Sauna infrared - jak korzystać z sauny na podczerwień?

Osoby, które nie miały do czynienia z tego typem kabin, chcą się dowiedzieć jak korzystać z sauny na podczerwień. Przygotowania wyglądają bardzo podobnie jak do seansu w kabinie parowej. Zaleca się odrzucenie alkoholu, a także ciężkostrawnych posiłków. By zwiększyć efekty korzystania z kabiny na podczerwień, warto wypić dużą ilość wody mineralnej oraz skorzystać z ciepłego prysznica.

Chociaż zasada działania sauny na podczerwień jest inna w porównaniu do tradycyjnych kabin, to w tym przypadku również należy zaopatrzyć się w ręczniki. Jeżeli chcemy dowiedzieć się, jak korzystać z sauny na podczerwień, by uzyskać jak najlepsze efekty, to czas jednej sesji w kabinie nie powinien przekraczać 45 minut. Optymalna temperatura w saunie powinna wynosić 50 stopni Celsjusza, jednak jest ona uzależniona od indywidualnych oczekiwań. Po wyjściu z sauny, gdy temperatura ciała nieco się wychłodzi, powinniśmy skorzystać z chłodnego prysznica. Następnie pamiętajmy o wypiciu dużej ilości wody i wypoczynku. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak korzystać z sauny.

Sauna na podczerwień – przykładowe ceny i sauny infrared

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny proponowanych kabin na podczerwień:

 • Sauna infrared, Vantaa 4-osobowa – 5498,00 zł
 • Sauna infra, Hecht Essential, bardzo dobre opinie - 4149,00 zł
 • Sauna infra, domowa fińska, 4-osobowa, pozytywne opinie – 5549,00 zł
 • Sauna infra, Vantaa III, 3-osobowa z promiennikami, pozytywne opinie – 4298,00 zł
 • Sauna ir z piecem - 5499,00 zł
 • Sauna ir z koloroterapią – 4199,00 zł
 • Sauna na podczerwień, Ideal SPA, 2-osobowa – 3200,00 zł
 • Sauna na podczerwień, 4-osobowa – 4900,00 zł
 • Sauna infrared z koloroterapią CP3C GH White, Home&Garden – 4999,00 zł
 • Sauna Infrared U1 niskotemperaturowa – 3899,00 zł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły