Zalety fototapet

Jedną z największych zalet fototapety jest fakt, iż pobudza wyobraźnię oraz kreatywność dzieci. Postacie z bajek, ulubione zwierzątka, czy efektowne motywy roślinne mogą sprawić, że wnętrze pokoju dziecięcego nabierze oryginalnego, niepowtarzalnego charakteru. Jeśli umiejętnie dobierzemy wzór fototapety, nasze dziecko z pewnością będzie chętnie przebywało w swoim pokoju.

Kolejną ważną zaletą fototapety jest możliwość wizualnego powiększenia bądź pomniejszenia przestrzeni. W ofertach handlowych istnieje wiele kolorowych fototapet dziecięcych, które wizualnie poprawiają wymiary pomieszczenia. Jeśli chcemy ożywić, a także wizualnie powiększyć pokój dziecięcy, wystarczy że użyjemy kolorowej fototapety w pastelowych barwach. Z kolei w większych i jasnych pomieszczeniach dobrze sprawdzają się fototapety o intensywnym zabarwieniu, wprowadzające radosne, wesołe barwy.

Zestawienie intensywnych kolorów doskonale ożywia przestrzeń i kamufluje nierówności ścian.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze wzory tapet

Szukasz ciekawych wzorów tapet? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej wybierane wzory tapet przez naszych czytelników.

Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecka?

Podczas wyboru fototapety zwróćmy uwagę na upodobania naszej pociechy. Zaangażowanie dziecka w poszukiwania najlepszego wzoru sprawi, iż będzie ono zadowolone z wyboru. Tym samym zmniejszymy ryzyko tego, że fototapeta szybko spowszednieje i stanie się nieatrakcyjna.

Bardzo ważnym kryterium wyboru jest też wiek dziecka, które ma użytkować pokój. Dla młodszych użytkowników poleca się fototapety z bajkowymi postaciami. Dużą rolę odgrywają tutaj kolory, które powinny pobudzać kreatywność oraz wyobraźnię dzieci. Nieco starsze pociechy mogą same uczestniczyć w wyborze odpowiedniego wzoru. Nadruk na fototapecie może pobudzać i rozwijać zainteresowania dziecka. Jest to prosty sposób na wykonanie atrakcyjnego pokoju tematycznego.

Podczas wyboru fototapety zwróćmy też uwagę na jakość kleju. Większość produktów wymaga zastosowania standardowego kleju do tapet. Niestety takie rozwiązanie sprawia pewne trudności montażowe – klej może nieznacznie ubrudzić fototapetę i utrudnić jej precyzyjne naklejenie. Znacznie wygodniejszym rozwiązaniem jest zakup mniejszych fototapet z klejem, który aktywuje się w kontakcie z wodą. Fototapeta z klejem jest bardzo łatwa w montażu oraz demontażu, a klej odznacza się dużą trwałością i dokładnie przylega do każdej suchej oraz odpylonej powierzchni.

Ile kosztują fototapety?

Koszt fototapety jest uzależniony od jej rozmiarów. Najtańsze są małe fototapety z klejem, przedstawiające pojedynczą postać lub element. Tego typu produkty nabędziemy już od 10 zł za sztukę. Nieco większe fototapety papierowe bez kleju to wydatek rzędu 40-50 zł za m2. Osoby szukające trwalszego rozwiązania mogą nabyć fototapetę laminowaną – od 80 zł za m2. Warstwa laminatu chroni kolory i sprawia, że fototapeta może być bezpiecznie czyszczona ze wszystkich zabrudzeń. Najdroższym, a jednocześnie najatrakcyjniejszym rozwiązaniem są fototapety 3D z laminatem. Średni koszt takiego produktu to 120 zł za m2.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 91,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii tapety