Tapety samoprzylepne – rodzaje

Zanim przejrzymy najczęściej spotykane rodzaje tapet samoprzylepnych, warto zauważyć, iż ich przeznaczenie nie ogranicza się wyłącznie do oklejania ścian. Mogą one z powodzeniem posłużyć również jako dekor mebli, drzwi oraz wielu innych powierzchni. W ten sposób nie poczujesz żadnych ograniczeń podczas metamorfozy w swoim mieszkaniu. Oczywiście na mniejszych powierzchniach warto wybierać fototapety samoprzylepne z mniejszymi wzorami. Natomiast pokaźne widoki, krajobrazy lub wielkoformatowe fotografie lepiej zostawić na efektownie wyeksponowane ściany. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Nowoczesne tapety ścienne samoprzylepne – rodzaje

Rodzaje tapet samoprzylepnych

Charakterystyka

Samoprzylepne tapety winylowe

Dedykowana jest nie tylko na ścianę, ale również jako okleina na meble, kafelki, a nawet sprzęt AGD (lodówkę, czy też kuchenkę). Zawsze jednak należy przyklejać ją na idealnie gładką powierzchnię, dzięki czemu unikniemy nieestetycznych zniekształceń. Chociaż jej dość gruba warstwa może zniwelować pewne krzywizny. Jej kolejną zaletą jest wysoka odporność na wodę. W związku z tym można ją zastosować w pomieszczeniach, w których jest ona wybitnie narażona na jej działanie.

Fizelinowe samoprzylepne tapety na ścianę

Jest to tapeta samoprzylepna do kuchni, jak i również innych pomieszczeń, w których chcemy z łatwością odmienić przestrzeń. Produkt zawiera w sobie włókninę poliestrową, dzięki czemu jest ona trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo wyróżnia się bardzo dużą elastycznością, przez co świetnie pokrywa nie do końca wyrównane nawierzchnie. Jeszcze jedną mocną stroną tapety fizelinowej są jej właściwości tłumiące hałas. Dlatego doskonale sprawdzi się ona jako praktyczna dekoracja w mieszkaniu.

Fototapety samoprzylepne

Producenci oferują wydruk wielkoformatowy w postaci fototapet samoprzylepnych. W związku z szeroką ofertą wielu drukarni możemy mieć do czynienia z różnorodnymi możliwościami. Fototapety samoprzylepne mogą być na przykład pokryte dodatkową warstwą laminatu. Dzięki temu fototapeta staje się jeszcze bardziej odporna na różne czynniki, w tym między innymi zmywanie. Nie ma zatem problemu, aby ją przykleić w pomieszczeniach narażonych na wilgoć.

Okleiny meblowe

Najczęściej imitują naturalne surowce, takie jak kamień czy też drewno. Wyprodukowane z tworzywa sztucznego, dzięki czemu okleiny meblowe są wyjątkowo odporne na uszkodzenia, a także czyszczenie. Tego typu dekory zapewniają błyskawiczny montaż, a także doklejenie na różnego rodzaju powierzchnie.

Naklejki na ścianę

Naklejki na ścianę są kolejną propozycją samoprzylepnej dekoracji. Pozwalają na szybkie i łatwe uzyskanie wyjątkowo skomplikowanych wzorów, bez konieczności ich malowania. Aplikacje znajdują się na papierze transportowym, dzięki czemu nie dochodzi do żadnych uszkodzeń wzoru.

Okleina samoprzylepna na ścianę – przykładowe ceny i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowe ceny dla nowoczesnych tapet samoprzylepnych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Przycinanie tapety samoprzylepnej oraz tapety samoprzylepne, na przykład tapeta samoprzylepna do kuchni
Tapety samoprzylepne – rodzaje, ceny, opinie, modne wzory
Nowoczesne tapety ścienne samoprzylepne – ceny

Nazwa produktu

Cena

Okleiny meblowe Kamień szary 45x200 cm

16,88 zł/szt.

Okleiny meblowe Sunland 45x150 cm

31,90 zł/szt.

Naklejki na ścianę „Ciesz się małymi rzeczami” 100x50 cm

24,90 zł/szt.

Naklejki na ścianę – Kompozycja z motylami 10

34,90 zł/szt.

Tapety winylowe Imitacja cegły

39,99 zł/szt.

Tapety winylowe marmur, folia dekoracyjna

17,61 zł/szt.

Tapety winylowe, imitacja skóry

18,98 zł/szt.

Nowoczesne tapety ścienne 3D pikowana skra, diamenty, cyrkonie

75,00 zł/szt.

Tapety samoprzylepne kamień winylowa, Ugepa

60,00 zł/szt.

Tapeta samoprzylepna do kuchni, Ugepa, stara cegła

83,00 zł/szt.

Okleina samoprzylepna na ścianę, kwiatowe wzory

48,00 zł/szt.

Tapeta samoprzylepna do kuchni Marburg, abstrakcyjne wzory

70,60 zł/szt.

Tapeta samoprzylepna do kuchni na fizelinie, Daniel Hechter, geometryczne wzory

59,00 zł/szt.

Okleina samoprzylepna na ścianę brzozy Paradisio, Erismann

83,00 zł/szt.

Naklejki dla dzieci na ścianę, sowy zestaw

29,00 zł/szt.

Naklejki dla dzieci na ścianę motyle 3D 12 sztuk

14,90 zł/szt.

Naklejki dla dzieci wesoły pociąg - zestaw

29,00 zł/szt.

Naklejki dla dzieci pieski 3d

29,00 zł/szt.

Nowoczesne tapety ścienne Deco Walls

65,00 zł/szt.

Fototapety do łazienki, flamingi spacerujące po plaży

80,00 zł/szt.

Tapety do łazienki, ryby i statek na tle skał

80,00 zł/szt.

Tapety samoprzylepne przyprawy

121,00 zł/szt.

Tak naprawdę fototapety samoprzylepne są dekoracją na każdą kieszeń. Oczywiście ostateczna cena będzie zależeć od formatu, a także konkretnego rodzaju tapety. Droższe okażą się nowoczesne tapety ścienne, które są wodoodporne, posiadają skomplikowane wzory czy też występują w bardzo dużym formacie. Bardzo często okleina samoprzylepna na ścianę imituje cegłę, kamień naturalny lub drewniane deski. W ten sposób możemy zyskać nowoczesne wnętrze przy niewielkim wysiłku i oszczędnym budżecie. Sprawdź także ten artykuł o najmodniejszych wzorach tapet ściennych.

ikona podziel się Przekaż dalej