Tapety winylowe - ważne informacje i zastosowanie

Tapety winylowe - istotne informacje

Wśród różnych rodzajów tapet ściennych, czyli materiału okładzinowego do oklejania ścian, dostępne są między innymi tapety winylowe. Jak wskazuje ich nazwa wykonane są z winylu, czy spienionego PVC.Tapety ścienne winylowe charakteryzują się dużą wytrzymałością i trwałością, zarówno na ścieranie, jak i na szorowanie, wodę i wilgoć, a także na silne czyszczące środki chemiczne. Dzięki temu są używane jako tapety do kuchni zmywalne i można je z łatwością czyścić i szorować. W sprzedaży dostępne są różne kolory i wzory tapet winylowych, wśród których bardzo dobre opinie mają tapety 3D, czy nowoczesne tapety winylowe.

Dzięki temu, że tapety ścienne winylowe mają właściwości wodoodporne i są zmywalne, często są zdobione we wzory imitujące płytki ceramiczne. Zmywalne tapety winylowe mogą do złudzenia przypominać takie płytki, dzięki czemu z powodzeniem zastępują takie płytki w kuchni, w łazience, na przedpokoju, czy na korytarzu. Inne cechy, którymi charakteryzują się tapety ścienne winylowe to odporność na działanie promieni słonecznych - tapety winylowe nie płowieją na słońcu, ponadto mogą one skutecznie wygłuszać ściany, nadawać pomieszczeniom przytulności i ocieplać pomieszczenia. Inne popularne rodzaje tapet to między innymi tapeta papierowa, tapeta flizelinowa, tapety z włókna szklanego. Co warto wiedzieć, tapety winylowe mogą myć też produkowane na flizelinie. Łączą one wówczas właściwości, którymi charakteryzują się tapeta winylowa oraz tapeta flizelinowa. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach polecanych do kuchni?

Tapety winylowe - możliwości aranżacyjne

Tapety winylowe mają znakomite opinie, jeśli chodzi o możliwości aranżacji wnętrz. Dostępne są różne ciekawe wzory tapet winylowych, zarówno nowoczesne o wymyślnych formach geometrycznych, czasami nawet futurystycznych, a także tapety 3D ze żłobieniami. Dostępne są również jednokolorowe, gładkie tapety winylowe. Nowoczesne tapety ścienne winylowe, czy też tapety 3D sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu, zarówno w pokojach gościnnych, salonach, jak i na przedpokojach, korytarzach, w sypialniach, pokojach dziecięcych, do kuchni, czy do łazienki. Jako tapety do kuchni zmywalne czy też do łazienki sprawdzają się przede wszystkim wzory tapet winylowych, które imitują płytki ceramiczne. Na przedpokojach i korytarzach idealne są wzory tapet winylowych imitujące cegły, ściany czy kamień. Zwłaszcza do kuchni i łazienki również sprawdzą się tapety winylowe imitujące płytki.

Wśród wzorów tapet winylowych spotkać można także stylistykę klasyczną tradycyjną, a wśród nich tapety do kuchni zmywalne tapety do przedpokojów, korytarzy, salonów i wszelkich innych pomieszczeń. Zmywalne tapety winylowe znajdą zastosowanie nie tylko jako tapety do kuchni czy łazienki, ale również jako tapety dla dzieci. Wśród różnych wzorów tapet winylowych bardzo ciekawie prezentują się modele dla dzieci i młodzieży. Podobne właściwości i zastosowanie do tapet winylowych mogą mieć również tapety z włókna szklanego. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o tapetach ściennych.

Tapety ścienne winylowe - rodzaje

Tapety winylowe gładkie

Wśród tapet ściennych winylowych dostępne są ich dwa podstawowe rodzaje ze względu na rodzaj zastosowanego winylu. Jednym z nich są Tapety winylowe gładkie, które pokryte są cienką warstwą folii winylowej PCV. Są one stosunkowo cienkie, dzięki czemu bardzo łatwo ich powierzchnię utrzymać w czystości. Wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub nasączoną odpowiednim środkiem czyszczącym.

Tapety winylowe ze spienionego winylu

Tapety winylowe wykonane ze spienionego winylu są grubsze od ich gładkich odpowiedników. Ich największą zaletą jest możliwość zakrycia nimi wszelkich nierówności, wad ścian. W porównaniu dl gładkich tapet winylowych są bardziej podatne na mechaniczne uszkodzenia, ale charakteryzują się wyższym stopniem przepuszczalności pary wodnej, dzięki czemu w ścianach pokrytych tym rodzajem tapet winylowych gromadzi się znacznie mniej wilgoci.

Tapety winylowe z motywem roślinnym, czyli polecane wzory tapet winylowych, rodzaje, ceny i producenci
Tapety winylowe na ścianę - rodzaje, ceny, opinie, producenci, porady aranżacyjne

Winylowa tapeta na papierze

Pod względem zastosowania warstwy wewnętrznej ścienne tapety winylowe dzielą się również na dwa rodzaje. Podstawowym rodzajem są tapety winylowe wykonywane na wewnętrznej warstwie papierowej. Są one tańszym rozwiązaniem, a ich nakładanie na ściany wymaga nałożenia kleju zarówno na ścianę, jak i na tapetę. Przy zdzieraniu tego typu tapet winylowych ze ścian pozostawać mogą ich papierowe resztki na ścianach. A może zainteresuje cię także ten artykuł o tapetach do przedpokoju?

Winylowa tapeta flizelinowa

Winylowa tapeta na flizeline posiada wewnętrzną warstwę wykonaną z flizeliny, czyli włókniny powstającej z termicznego połączenia syntetycznych włókien, na przykład włókien polipropylenowych. Taka tapeta jest znacznie łatwiejsza w nakładaniu, gdyż wystarczy pokryć klejem tylko ściany. Znacznie łatwiej niż winylową tapetę na papierze zrywa się ją także ze ścian, na których nie pozostają żadne ślady po tych tapetach.

Tapety ścienne winylowe - najlepsi producenci, ceny

Decydując się na inwestycję w ścienne tapety winylowe warto skorzystać z produktów takich firm jak między innymi Rasch, As Creation, Marburg oraz Ugepa. Poniżej przedstawiamy przykładowe, orientacyjne ceny tapet winylowych:

 • Tapeta Winylowa AS 34125-2 Liście Palmy Dżungla to cena 59,90 zł
 • Tapeta Winylowa Trójkąty Geometria Na Flizelinie wiąże się z wydatkiem 37,50 zł
 • Tapeta Winylowa 3D Grube do Kuchni i na Przedpokój to koszt 33,90 zł
 • Tapeta Winylowa 3D Cegła Kamień Mur Łupek to cena 40 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna do Kuchni - płytki metro to wydatek 54,60 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna na nierówne ściany wiąże się z wydatkiem 42,90 zł
 • Tapeta Winylowa w modne Pasy Biało-Czarne, Biało-Miętowe, Biało-Szare to koszt 49,30 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna do Kuchni i Łazienki to wydatek 43,99 zł
 • Tapeta Ścienna Baranek Kaszka Brąz wiąże się z wydatkiem 34,29 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna pokojowe fale to koszt 37,90 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna do Kuchni imitująca płytki marmurowe to cena 49,80 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna pokojowe róże to koszt 37,90 zł
 • Tapeta Winylowa Zmywalna do kuchni - ziarna kawy to wydatek 49,80 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa w modne Past Grafitowe z brokatem kosztuje 49,30 zł
 • Tapeta Ścienna Winylowa Zmywalna Na Flizelinie Wzór Oczka to cena 50 zł

Tapety winylowe mają bardzo szerokie zastosowanie i dają wiele możliwości aranżacyjnych. Dzięki temu, że mogą mieć właściwości wodoodporne i być łatwo zmywalne, tapety winylowe sprawdzają się między innymi jako tapety do kuchni. Winylowe tapety ścienne mają jednak zastosowanie nie tylko do kuchni, ale w każdym rodzaju pomieszczenia. Decydując się na aranżację mieszkania przy pomocy tapet warto także zastosować tapety z włókna szklanego. Sprawdź także ten artykuł o najmodniejszych wzorach tapet ściennych.

ikona podziel się Przekaż dalej