Wykładziny dywanowe dla dzieci – zalety

Pokój dziecka jest jego małą twierdzą. Tam się uczy, tam zawiązuje przyjaźnie, tam odbywa najdalsze podróże po morzu pełnym lawy czy dzikim lesie. Dlatego jego urządzenie może być prawdziwym wyzwaniem i rodzice często zadają sobie pytanie, co powinno znaleźć się na podłodze dziecięcego pokoju.

Najlepsza odpowiedź? Wykładziny dywanowe! Po pierwsze wybór wzorów i kolorów wydaje się być nieskończony, więc na pewno znajdziesz coś idealnego dla swojego maluch. Warto pamiętać także o tym, że podłoga dla dziecka powinna być miękka i ciepła. Grube wykładziny zapewniają i jedno, i drugie – z jednej strony dopiero co chodzący brzdąc będzie mógł przewracać się do woli, z drugiej dzielny starszak będzie mógł całymi godzinami budować wieżę z klocków siedząc na podłodze. Na dodatek wykładziny są antypoślizgowe, więc dziecko będzie mogło spokojnie trenować skoki i wykroki. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o wykładzinach dywanowych.

Ponadto układanie wykładziny dywanowej nie jest skomplikowane ani trudne. Można to bardzo łatwo zrobić samodzielnie. Układanie wykładziny dywanowej nie zajmie ci za dużo czasu. Jest także tańszym rozwiązaniem niż panele czy drewno, więc możesz po prostu ją wyrzucić czy komuś oddać, jeśli twój maluch z niej wyrośnie.

Wykładzina podłogowa do pokoju dziecięcego - wady

Wykładzina podłogowa dla dziecka jest więc świetnym rozwiązaniem. Ma jednak także nieco wad, nad którymi warto się zastanowić. Grube wykładziny bywają niestety siedliskiem kurzu i roztoczy, więc nie są najlepszym wyborem do pokoju małego alergika. Na szczęście bardzo wiele sklepów i producentów oferują także wykładziny odpowiednie dla dzieci zmagających się z alergiami wziewnymi.

Warto także zwrócić uwagę na to, że do pokoju dziecięcego najlepiej sprawdzi się plamoodporna podłoga. Jasne wykładziny są piękne, ale nie na długo takie zostaną – lada chwila może je ozdobić plama z dżemu lub ślad ubrudzonej w farbie małej rączki. A może zainteresuje cię także ten artykuł o wykładzinach dywanowych z Castoramy?

Wykładzina dywanowa dla dziecka – wzory dla rozrabiaków

Najbardziej popularne wzory dla kilkuletnich chłopców to oczywiście ulice. Nie muszą być takie, jakie pamiętamy sprzed 20 lat, możesz znaleźć o wiele bardziej skomplikowany układ ścieżek, ulic i mostów. Co więcej, w sprzedaży dostępne są także wykładziny z wzorem torów kolejowych. Z pewnością zachwycą małego rozrabiakę, podobnie jak ulice. To najlepszy sposób na odbycie wspaniałych wycieczek samochodowych. Taką wykładzinę możesz kupić za około 30 zł za m2.

Wykładzina pokojowa w drogę dla samochodów do pokoju dziecięcego oraz polecane wykładziny dywanowe dla dzieci
Wykładziny dywanowe dla dzieci - popularne modele, opinie, ceny

Polecane wykładziny dywanowe - sprawdź promocje

A może wykładzina, na której powierzchni nadrukowany jest układ słoneczny? To dość niecodzienne rozwiązanie – zazwyczaj gwiazdy robi się na suficie, ale przy jednobarwnych ścianach daje to niesamowity efekt. Tego rodzaju wykładzina jest już nieco droższa, kupisz ją za więcej niż 100 zł za m2.

Niezwykły efekt możesz uzyskać także sięgając po wzór klocków lego. Takie wykładziny mogą być bardzo ciekawe – są barwne, sprawiają wrażenie trójwymiarowych. Są idealne do pokoju małego chłopca. Unikatowe wzornictwo sprawi, że cały pokój nabierze nowego charakteru i będzie po prostu miejscem niezapomnianych zabaw. Metr kwadratowy takiej wykładziny kosztuje około 45 zł. Sprawdź także ten artykuł o wykładzinach dywanowych do sypialni.

Wykładzina podłogowa dla małej księżniczki

Mała księżniczka potrzebuje przeuroczego pokoiku. Co obecnie jest hitem? Nie od dziś wiadomo, że większość małych dziewczynek ubóstwia księżniczki i wszystko, co z nimi związane. Możesz stworzyć jej sanktuarium z księżniczkami z filmów Disneya – w sklepach typu dom i ogród bez problemu znajdziesz wykładziny dywanowe z księżniczkami czy bohaterami niezapomnianego filmu „Kraina Lodu”. Disneyowska wykładzina podłogowa to cena rzędu 50 zł za metr kwadratowy.

Księżniczki na ścianach, na półce z zabawkami i pościeli? W takim razie ich uśmiechnięte buzie na podłodze to byłaby już przesada. W tym wypadku możesz postawić po prostu na pastelową wykładzinę z kwiatami czy motylami (około 40 zł za metr kwadratowy) albo z pastelową wersją klocków LEGO. Dziewczynka będzie zachwycona. Sprawdź także ten artykuł o wykładzinach dywanowych OBI.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły