Klej winylowy – cena

Ceny kleju winylowego, jak już wspomnieliśmy, nie są wysokie. Za niewielkie opakowanie zapłacimy zwykle kilka złotych, za duże (o pojemności 1 kg) 25-30 złotych. To preparat niezwykle wydajny, jeden jego zakup wystarcza na długi czas.

Nie tylko jednak jego cenie warto przyjrzeć się z bliska, na uwagę zasługuje również wielość jego zastosowań. Sprawdza się on bowiem do klejenia:

  • drewna
  • piasku
  • tektury
  • kartonu
  • tkanin
  • papieru
  • ceramiki
  • filcu

Klej winylowy stosuje się z wielkim powodzeniem do drobnych prac wykończeniowych, ale nie tylko. Pomocny w wielu działaniach w biurach, a także w szkołach i innych placówkach, w których wykonywane są prace biurowe. Klej winylowy do decoupage nadaje się świetnie ze względu na swoje właściwości. Szybko wysycha (po wyschnięciu będąc przezroczystym), posiada dużą siłę klejenia, a ponadto pozbawiony substancji powodujących alergie, dlatego jego popularność jest duża. Marka Woodmax, Metylan czy Happy Color to jego wiodący producenci. Nie znalazłeś na liście zastosowania kleju, jakiego potrzebujesz? Sprawdź także ten artykuł o popularnych klejach epoksydowych.

Klej winylowy do decoupage

Szeroki wachlarz zastosowań produktu, jego wspominana już przystępna cena i odporność na wilgoć zadecydowały o tym, że klej winylowy do decoupage stosuje się z wielkim powodzeniem. Ta popularna technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu wyciętych z papieru czy serwetek wzorów na rozmaite powierzchnie wymaga zastosowania odpowiedniego kleju, a ten jego podtyp okazuje się być idealnym rozwiązaniem.

Klej winylowy po nałożeniu staje się bardzo dobrą powierzchnią przeznaczoną do malowania palcami. W placówkach oświatowo-wychowawczych wykorzystywany jest więc z wielkim powodzeniem. Warto pamiętać, że do wykonania prac przystąpić można po wyschnięciu kleju.

Polecane kleje - sprawdź promocje!

Klej winylowy do decoupage, a także klej winylowy osakrylowy i inne polecane kleje winylowe oraz ich rodzaje, ceny i opinie
Kleje winylowe – rodzaje, zastosowania, wiodący producenci, cena, opinie, porady

Ta bezbarwna i bezwonna substancja ma ponadprzeciętną wytrzymałość spoiny, dzięki czemu daje pewność, że przyklejone do niej elementy pozostaną na swoim miejscu.

Klej winylowy osakrylowy czy klej winylowy emulsyjny?

Klej winylowy osakrylowy jest niezawodny podczas prac wykończeniowych w budownictwie. Wykorzystywany jest między innymi do przyklejania wykładzin podłogowych na różnych rodzajach podłoża, do klejenia korka czy wełny mineralnej. Jako klej do styropianu również znakomicie się sprawdza. Używany jest także do klejenia parkietu, wykładzin czy paneli.

Warto podkreślić, że w składzie kleju winylowego osakrylowego do styropianu nie ma jakichkolwiek rozpuszczalników organicznych. Jest on produktem jednoskładnikowym. Jeżeli chodzi o jego cenę, wynosi ona nieco ponad dwadzieścia złotych za kilogram.

Kleju winylowego emulsyjnego używa się do wykładzin PCV. Choć ich popularność w ostatnich bardzo spadła (chętniej montowane są panele czy parkiet), to właśnie klej winylowy emulsyjny warto w ich przypadku stosować. Szybkość jego wysychania godna jest uwagi, nie trzeba bowiem czekać długo po jego nałożeniu z przyłożeniem do jego powierzchni klejonego materiału. Ci, którzy przeprowadzają prace wykończeniowe w domach i mieszkaniach, bardzo chętnie po klej winylowy emulsyjny sięgają.

Kleju winylowego do decoupage używać mogą z powodzeniem już kilkuletnie dzieci, dlatego też jest szczególnie polecany do placówek oświatowych. Po wyschnięciu zmienia się na przezroczysty, dzięki czemu pozostaje niewidocznym na klejonej powierzchni. Nie brudzi, spełniając zarazem wszelkie normy bezpieczeństwa produktów dla dzieci. Do malowania palcami, jako klej do styropianu i nie tylko – jego popularność utrzymuje się na wysokim poziomie.

Klej winylowy ze swoimi specyficznymi właściwościami i szeregiem zastosowań jest produktem, po który sięgają różne grupy użytkowników. To dzięki niemu tworzenie przedmiotów sztuką decoupage, malowanie palcami czy przyklejanie paneli albo innych powierzchni jest w znacznym stopniu ułatwione. Jest też znakomitym klejem do styropianu, który warto wypróbować!

ikona podziel się Przekaż dalej