Gotowe drewutnie w Castoramie - rodzaje

Zabezpieczenie drewna do kominka na zimę to ważne zadanie. Musi ono być przechowywane w miejscu, które zapewni ochronę przed wodą i nasiąkaniem. W asortymencie Castoramy znajdziemy różnego rodzaju zadaszone drewutnie ogrodowe, odpowiednie do jego przechowywania.

  1. Wiata na drewno
  2. Wiata garażowa z drewutnią
  3. Domek narzędziowy z drewutnią
  4. Szopa na drewno.

Castorama oferuje konstrukcje wykonane z drewna sosnowego, które można impregnować. Pozwolą one na uporządkowanie ogrodu, a równocześnie ochronią opał przed opadami atmosferycznymi. Te zadaszone drewutnie ogrodowe różnią się konstrukcją oraz wymiarami. Wiaty na drewno nie zajmują dużo miejsca, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla posiadaczy małych działek. Przewiewne ścianki boczne pozwalają na owiewanie i osuszanie drewna, niezależnie od kierunku wiatru.

Wiaty z powodzeniem mogą zastąpić szopę na drewno. Mogą być pojedyncze lub podwójne. Można łączyć je z innymi elementami architektury ogrodowej, oszczędzając w ten sposób miejsce i zyskując na funkcjonalności. Wiata garażowa z drewutnią to trwałe połączenie wiaty na drewno z garażową. Podobnie jak domek narzędziowy z drewutnią, pokrywa je wspólne zadaszenie. Szopa na drewno to częściowo zabudowana konstrukcja, zapewniająca doskonałą wentylację.

Gotowe drewutnie – ceny i opinie

Średnie ceny drewutni w zależności od rodzaju

Rodzaj

Wiaty na drewno

Wiaty garażowe z drewutnią

Domki narzędziowe z drewutnią

Szopy na drewno

Ceny w zł

178 - 400

1000 - 2000

1500 - 3000

300 - 2000

Ceny drewutni ogrodowych w sklepie Castorama są niższe od cen w OBI, chociaż ich oferta jest podobna. Za modele poszerzane, impregnowane ciśnieniowo lub wykonane z twardszego drewna, lub stali, trzeba zapłacić znacznie więcej.

Gotowe drewutnie w Castoramie – opinie

Opinie na temat najprostszych modeli drewutni ogrodowych są pochlebne. Klienci doceniają ich niską cenę, łatwość montażu i funkcjonalność. Jednak zwracają uwagę na małą stabilność i konieczność dostawienia ich do budynku. Padają opinie, że samodzielnie wykonana drewutnia z palet, to nieopłacalna inwestycja, gdyż tańsza będzie gotowa wiata na drewno.

Klienci pozytywnie oceniają połączenia, takie jak wiata garażowa z drewutnią czy drewutnia z domkiem narzędziowym. Ich wielofunkcyjność ułatwia utrzymanie porządku i estetyki ogrodu. Postawienie nie wymaga umiejętności technicznych i doświadczenia. Wystarczą do tego dwie osoby.

Produkty Castoramy i OBI do przechowywania drewna oceniane są dobrze, lecz wypowiedzi klientów świadczą o tym, że wymagają dodatkowego mocowania do podłoża. Zwłaszcza w miejscach narażonych na wiatr. A może zdecydujesz się jednak na budowę schowka? Sprawdź ten artykuł o budowie przydomowej wiaty krok po kroku.

Wiata na drewno - praktyczne porady

Przygotowanie miejsca na drewutnię

Sposób przechowywania drewna warto przemyśleć już na etapie planowania zagospodarowania działki. Drewutnia wymaga stabilnego podłoża. Dlatego teren powinien być wyrównany i utwardzony. Konstrukcja nie może być narażona na spływ wód opadowych. Warto przygotować fundamenty, które zapobiegną spływaniu deszczówki pod drewno. Zapobiegnie to jego zawilgoceniu.

Ustawienie drewutni musi zapewniać dopływ powietrza z każdej strony. Jedyną pełną przegrodą powinien być dach. Pozostałe ściany muszą być przewiewne. Nawet dostawiona do budynku wiata na drewno, powinna umożliwiać przepływ powietrza. Ustawiona od północnej strony, będzie niewystarczająco oświetlona, co sprzyja zawilgoceniu opału.

Aby wolnostojąca szopa na drewno opierała się sile wiatru, musi być stabilna. Lekkie konstrukcje należy przymocować do podłoża lub budynku, przy którym zostaną umiejscowione. Dzięki temu nawet opróżnione nie będą narażone na uszkodzenia. Warto zlokalizować ją blisko domu, by ułatwić sobie przynoszenie drewna. Jednak nie może to być odległość mniejsza niż 4 m, gdyż zabraniają tego przepisy przeciwpożarowe.

Jak wybrać drewutnię?

Wybierając model drewutni, należy dostosować jego pojemność do potrzeb. Drewno powinno być układane na wysokość nie większą niż 180 cm. Dlatego wygodniej jest postawić kilka wiat niż jedną wielką. W przeciwnym razie nie będziemy mogli swobodnie sięgać drewna. Rodzaj i estetyka konstrukcji powinna stylistycznie pasować do reszty architektury ogrodowej i budynku.

Decydując się na zakup drewutni w Castoramie lub OBI upewnijmy się, czy dany model jest impregnowany. W przeciwnym razie będziemy musieli zrobić to samodzielnie. Impregnacja ciśnieniowa zapewnia odporność na warunki atmosferyczne i wydłuża żywotność. Źle zaimpregnowana szybko ulegnie zużyciu.

Solidna konstrukcja zapewniająca dobrą cyrkulację powietrza to gwarancja dobrego wysuszenia składowanego drewna. Nie zawsze wyższa cena drewutni oznacza lepszą jakość. Przed zakupem warto porównać funkcjonalność różnych modeli.

Drewutnie w sklepach Castorama i OBI, są funkcjonalne i niedrogie. Z pewnością warto rozważyć ich zakup. Nie wolno jednak zapominać, że nie tylko prawidłowa konstrukcja odpowiada za odpowiednie przechowywanie drewna. Niewłaściwie ułożony opał sprawi, że nawet najlepsze zadaszone drewutnie nie spełnią swojej funkcji.

ikona podziel się Przekaż dalej