Jak oszczędzać wodę?

Jak „złapać” uciekające złotówki?

  1. Zmień nawyki! Zakręcaj wodę podczas tak prozaicznych czynności jak mycie zębów czy golenie. Jeśli masz taką możliwość, zamiast codziennej kąpieli wybierz orzeźwiający prysznic. Zachowania racjonalizujące zużycie wody warto przyswoić także dzieciom. Pamiętaj: toaleta to nie śmietnik! Wyrzucając niedopałki papierosów, zużyte chusteczki lub inne środki higieniczne tam, gdzie ich miejsce (czyli do kosza), nie tylko unikniesz awantury o zapchaną rurę, ale także sporo zaoszczędzisz.

  2. Zainwestuj w nowoczesny sprzęt AGD. Koszt zakupu energooszczędnej pralki, która pobiera tylko tyle wody, ile jest niezbędne do wyprania  dwóch koszul czy pięciu par spodni lub zmywarki posiadającej zaawansowany program oszczędzający wodę zwróci się szybciej niż myślisz.

  3. Najwięcej wody marnujemy podczas próby dostosowania temperatury do swoich potrzeb: zimna, ciepła, znowu zimna…Na rynku pojawia się jednak coraz więcej baterii łazienkowych wyposażonych w nowoczesne systemy takie jak Cold Start, który reguluje przepływ wody czy Soft Turn, który pozwala na dostosowanie strumienia, ciśnienia oraz temperatury wody. Dobrym rozwiązaniem są też baterie bezdotykowe z fotokomórką.

  4. Wykorzystaj bezpłatną energię – podgrzewanie wody za pomocą powietrznej pompy ciepła to rozwiązanie coraz chętniej stosowane nie tylko  w domach jednorodzinnych, ale także w blokach wielokondygnacyjnych. Większość tych urządzeń jest w stanie pokryć dzienne zapotrzebowanie na ciepłą wodę nawet dla pięcioosobowej rodziny. Montaż pompy ciepła to jednorazowy koszt rzędu kilku tysięcy złotych. W  naszej strefie klimatycznej pompa może efektywnie pracować przez większą część roku. Powietrzna pompa ciepła, korzystając w 75% z energii odnawialnej to koszt nawet do 4 razy niższy niż bojler elektryczny. Powietrzna pompa ciepła może także efektywnie współpracować z kotłem grzewczym lub instalacją solarną.

  5. Zrób pożytek z deszczówki! Woda deszczowa gromadzona w zbiornikach może być wykorzystana do spłukiwania nieczystości w toalecie, do podlewania ogrodu, prac porządkowych, a nawet do…prania.

Dowiedz się więcej na: www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla-pcwu-dla-cwu/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 80,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny