Oszczędzanie wody

Wszystko o oszczędzanie wody - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat oszczędzanie wody. Nasze sprawdzone porady związane z oszczędzanie wody pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Zbiornik na deszczówkę w Twoim domu - sprawdzamy ceny i korzyści

Zbiornik na deszczówkę w Twoim domu - sprawdzamy ceny i korzyści

Wydajny zbiornik na deszczówkę może być połączeniem proekologicznej mody oraz ekonomii. Deszczówka zostaje wykorzystana do podlewania ogrodu, dzięki czemu oszczędzamy na rachunkach za wodę z instalacji miejskiej. Poniżej podpowiemy, jak dobrać odpowiedni pojemnik na deszczówkę, który może stanowić nawet zwykła beczka na wodę, a także zaprezentujemy ceny i potencjalne korzyści, wynikające z tego rozwiązania.
, 11 lipca 2017

Jak zmniejszyć rachunki za wodę? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Jak zmniejszyć rachunki za wodę? Poznaj 5 skutecznych sposobów!

Pamiętasz słynną reklamę sieci Idea i hasło: „grosz do grosza, a będzie kokosza”? Wyobraź sobie, że z kranu zamiast wody lecą…złotówki. Podczas mycia zębów zużywasz około 15 litrów. Płukanie rąk pod bieżącą wodą przez 2 minuty to około 20 litrów. Statystyczny Polak zużywa prawie sto litrów wody dziennie! Podpowiadamy, jak na stałe obniżyć rachunki za wodę.
, 27 lutego 2017

Ecoperla podbija polski rynek uzdatniania wody!

Ecoperla podbija polski rynek uzdatniania wody!

Rynek uzdatniania wody stale się rozwija. Użytkownikom proponowane są coraz to nowsze rozwiązania, które będą w stanie zapewnić im wodę najlepszej jakości. W tym roku swoje trzy grosze w tej dziedzinie dorzucili także producenci nowoczesnych urządzeń Ecoperla. Czym jest ta marka i co ma do zaoferowania? Przekonaj się!
, 16 lutego 2017

Koszty utrzymania domu jednorodzinnego a mieszkania - porównanie

Koszty utrzymania domu jednorodzinnego a mieszkania - porównanie

Wiele osób zmieniających dotychczasowe lokum zadaje sobie pytanie, czy lepiej zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Jedną ze składowych, wpływających na podjęcie decyzji są koszty utrzymania nieruchomości. Dlatego w poniższym zestawieniu przeanalizujemy wszystkie najważniejsze wydatki i porównamy koszty utrzymania domu jednorodzinnego oraz mieszkania.
, 14 maja 2016

Jak wykonać skuteczne odprowadzenie wody deszczowej

Jak wykonać skuteczne odprowadzenie wody deszczowej

Zbytnie nagromadzenie wody deszczowej może stanowić nie lada problem dla właścicieli domów jednorodzinnych. Gdyby można było przymknąć na to oczy, niejeden właściciel posesji pewnie wybrałby tą właśnie opcję. Przecież rynny wydają się wystarczające. Niestety wodę deszczową należy odprowadzać nie tylko ze względu na konsekwencje dla samego domu i posesji lecz również z uwagi na dużo poważniejsze reperkusje. Odpowiedzmy na pytanie jak skutecznie odprowadzać wodę opadową i dlaczego jest to takie niezbędne.
, 31 sierpnia 2016

Elektryczny podgrzewacz wody - który najlepiej wybrać?

Elektryczny podgrzewacz wody - który najlepiej wybrać?

Każdy współczesny budynek mieszkalny powinien posiadać dostęp do ciepłej wody użytkowej. Istnieje wiele sposobów na podgrzewanie c.w.u. Jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych pozostają elektryczne podgrzewacze wody. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zapoznać się z rodzajami podgrzewaczy oraz ich specyfikacją techniczną, jak również z kosztami jego użytkowania oraz dodatkowymi opcjami, które mogłyby pomóc na przykład oszczędzać wodę i energię elektryczną.
, 28 kwietnia 2016

Usuwanie twardej wody – wywiad z ekspertem

Usuwanie twardej wody – wywiad z ekspertem

Czym jest tak  twarda woda i jakie konsekwencje za sobą niesie? Jak wpływa na nasze zdrowie? Jak można skutecznie walczyć z tym problemem bez konieczności używania środków chemicznych? Na te i inne pytania dotyczące kwestii uzdatnienia wody w domu odpowie specjalista, ekspert z zakresu inżynierii uzdatniania i oszczędzania wody.
, 16 lutego 2017

Najlepszy piekarnik elektryczny – który wybrać?

Najlepszy piekarnik elektryczny – który wybrać?

Remontując kuchnię, często wymieniamy starą kuchenkę z piekarnikiem na nowocześniejszą, bardziej  funkcjonalną i bezpieczną w użytkowaniu. Podjęcie decyzji nie ogranicza się tylko do wyboru modelu, który najbardziej nam się podoba. Planując zakup piekarnika uwzględnić należy przede wszystkim dostęp do mediów, możliwości techniczne,  także bezpieczeństwo użytkowania, a także późniejsze koszty eksploatacyjne.
, 3 września 2015

Sposoby na oszczędzanie wody w domu

Sposoby na oszczędzanie wody w domu

Koszty wody, zwłaszcza w dużych miastach rosną gwałtownie już od kilku lat. Wydatki na wodę wielu gospodarstw domowych każdego roku rosną przynajmniej o kilkanaście procent i stanowią już poważny wydatek w domowym budżecie. Co więc można zrobić, aby oszczędzać na wydatkach za wodę?
, 28 kwietnia 2016

Czy tania wanna to rzeczywiście oszczędność?

Czy tania wanna to rzeczywiście oszczędność?

Wanna jest jednym z ważniejszych elementów każdej łazienki. To w niej możemy zażywać relaksujących kąpieli i odprężyć się po trudach całego dnia. Wybierając odpowiednią wannę, powinniśmy sugerować się kilkoma podstawowymi kryteriami: wielkością, rodzajem zastosowanego tworzywa oraz ceną. Z całą pewnością nie warto sugerować się wyłącznie ostatnim kryterium, bowiem najtańsze wanny często są niepraktyczne, a w dłuższej perspektywie czasu także mało oszczędne. Umiejętne dobranie wanny pod względem wielkości, rodzaju i ceny jest jedynym sposobem na poczynienie realnych oszczędności.
, 24 kwietnia 2016

Samodzielny montaż baterii kuchennej do zlewozmywaka

Samodzielny montaż baterii kuchennej do zlewozmywaka

Kran (zwany baterią kuchenną) oraz zlewozmywak są jednymi z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. To od nich zależy nasz komfort podczas codziennego użytkowania kuchni i korzystania z instalacji wodnej. Odpowiednio dobrany kran może znacznie ułatwić zmywanie oraz podkreślić stylistykę aranżacyjną całego wnętrza. Odpowiednie akcesoria pozwalają dodatkowo na oszczędzanie wody. Zatem wybierając ten mały element wyposażenia, warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, a także na walory wizualne. Sposób montażu baterii kuchennych jest stosunkowo prosty i z powodzeniem można go wykonać samodzielnie.
, 29 kwietnia 2016

Wanna z hydromasażem a problemy z czyszczeniem

Wanna z hydromasażem a problemy z czyszczeniem

Wanny z hydromasażem zyskują w Polsce coraz większą popularność. Możemy je spotkać w salonach kąpielowych lub zamontować we własnej łazience. Kąpiel w takiej wannie łagodzi stres, uwalnia od napięć mięśniowych i pozwala na bardzo komfortowy wypoczynek. Jeśli chcemy się cieszyć taką wanną przez długie lata, musimy pamiętać o regularnej dezynfekcji i czyszczeniu orurowania. Osoby, które zaniedbają tą kwestię, muszą się liczyć z wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami.
, 28 kwietnia 2016

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij