Autoryzowany sprzedawca – gwarancja autentyczności

Na rynku zegarków niestety łatwo kupić podróbkę, dlatego miejsce, w którym dokonujesz zakupu, jest kluczowe. Lepiej unikać nieautoryzowanych sprzedawców, mimo że mogą z pozoru kusić niższymi cenami. Warto wiedzieć, jak poznać autoryzowanego, aby wybrać na pewno sklep z zegarkami oryginalnymi. Poniżej kilka podstawowych kryteriów, na które należy zwrócić uwagę, zastanawiając się nad zakupem.

Sklep online lub stacjonarny

Każdy z nas szuka okazji i promocji albo po prostu sklepu z atrakcyjnymi cenami. Jednak zakup dobrej jakości zegarka to inwestycja na lata, dlatego warto podejść do tej decyzji rozsądnie. Jak kupić zegarek najtaniej? Możliwości jest teoretycznie wiele – możesz go nabyć m.in. w Internecie, sklepie stacjonarnym czy na aukcji internetowej?

Firmy działające jedynie w świecie wirtualnym nie zawsze budzą zaufanie. Najlepiej wybrać sklep z zegarkami, który prowadzi sprzedaż online, ale działa też w formie tradycyjnej. Najlepiej jeśli jest to salon sprzedaży oraz od razu serwis. Co prawda są autoryzowani sprzedawcy tylko internetowi, ale warto poradzić się osobiście, obejrzeć kilka wybranych modeli i porównać je ze sobą. Można też od ręki wyregulować bransoletę oraz uzgodnić bezpłatne grawerowanie.

Trzeba też pamiętać, że w znanych sklepach z biżuterią, które mają swoje salony w centrach handlowych, zwykle nie zapewnią tak dobrej ceny jak te mniejsze sklepy. Najlepiej zatem poszukać autoryzowanego sprzedawcy, który ma zarówno tradycyjny punkt sprzedaży, jak i sklep internetowy. Nie trzeba też martwić się ew. zwrotem – każdy kupujący ma prawnie 14 dni na złożenie oświadczenia o rezygnacji z zakupu. Niektóre sklepy wydłużają ten termin nawet do 30 dni. Po czym jednak poznać, czy sprzedaje on markowe urządzenia?

Oryginalny zegarek a podróbka – jak nie dać się oszukać?

Autoryzowany sklep z zegarkami. W ten sposób może nazwać się jedynie zweryfikowany sprzedawca, który współpracuje z producentem lub oficjalnym importerem jego produktów. Takie określenie może być wykorzystywane przy logo, na stronie internetowej, w opisie firmy itd. – warto zwracać na to uwagę. Poza tym wielu producentów zamieszcza na swojej stronie internetowej spis sklepów, w których dostępne są jego produkty – warto sprawdzić, czy wstępnie przez nas wybrany sklep znajduje się na tej liście.

Zdjęcia od producenta. Przede wszystkim godny uwagi jest sklep z zegarkami, który zamieszcza na swojej stronie internetowej oryginalne zdjęcia urządzeń, czyli fotografie udostępniane przez ich producentów – jak Tissot, Alpina itd. Mają do tego prawo jedynie autoryzowani sprzedawcy.

Oryginalne logo. Podobnie wygląda sytuacja z logo danej marki – nieautoryzowany sprzedawca nie może wykorzystywać logo producenta. Trzeba jednak być czujnym, gdyż często firmy te stosują różne alternatywy – na przykład napis lub grafika na pierwszy rzut oka bardzo podobna do logo mogą zmylić.

Gwarancja. Jeśli sprzedawca oferuje gwarancję producenta i międzynarodową, prawdopodobnie jest godny zaufania i warto od niego kupić wybrany model zegarka. Zwykle wynosi ona około 2-4 lat, a czasami jest nawet dożywotnia – na przykład na wybrane mechanizmy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny