Dlaczego coraz więcej osób trzyma swoje oszczędności w domu?

Coraz więcej osób decyduje się na trzymanie swojej gotówki bądź innych cennych przedmiotów w sejfie z kilku powodów. Strach przed utratą pieniędzy jest coraz powszechniejszy, a bezpieczeństwo finansowe to przecież kluczowa kwestia. Brak ufności w instytucje bankowe czy państwowe oraz coraz większe ograniczenia wypłat gotówkowych z bankomatów, przyczyniają się do wzrostu popularności alternatywnych metod przechowywania majątku.

Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań pozwalających na bezpieczne przechowywanie gotówki czy innych cennych przedmiotów jest sejf ścienny. Daje on poczucie kontroli, co jest przecież priorytetem. Sejf ścienny wykorzystywany jest nie tylko do przechowywania gotówki czy biżuterii, ale też dokumentów oraz innych cennych przedmiotów. Stanowi on doskonałe rozwiązanie dla osób pragnących chronić swoje oszczędności.

Sejf ścienny – dlaczego jest często wybierany?

Bezpieczeństwo przechowywania cennych przedmiotów to kwestia priorytetowa. Idealne do tego celu są sejfy. Istnieją jednak różne ich rodzaje, które przeznaczone są do różnych potrzeb. Powszechnie wykorzystywane są sejfy wolnostojące.

Mały sejf wolnostojący ma niewielką masę całkowitą, co sprawia, iż łatwo możesz go przenieść z miejsca na miejsce. W pewnym sensie jest to jego zaleta, lecz musisz też pamiętać o tym, iż także złodziej będzie mógł go łatwo wynieść. Włamywacz, zamiast męczyć się w twoim biurze czy domu z dostaniem się do środka małego sejfu wolnostojącego, zwyczajnie zabierze go w bezpieczne dla niego miejsce.

Dlatego coraz więcej osób decyduje się na sejf ścienny, który może zostać zainstalowany w dowolnej ścianie. Zapewnia on nie tylko wysoki poziom ochrony, ale też dyskrecję. Można go zamontować wewnątrz szafy bądź za obrazem, przez co nie będzie zauważalny. Sposób montażu takiego sejfu sprawia, że będzie on trudniejszy do wykrycia przez złodzieja, dlatego gwarantuje on dodatkowy poziom ochrony.

W kolejnej części tekstu dowiesz się, jak zamontować sejf ścienny, żeby był funkcjonalny, zapewniał dyskrecję i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Jak zamontować sejf ścienny? O czym trzeba pamiętać?

Wiele osób zastanawia się, jak zamontować sejf ścienny. Okazuje się, że jego montaż nie jest wcale takim prostym zadaniem.

Lokalizacja sejfu ściennego najlepiej, jeśli zostanie zaplanowana już podczas projektowania domu czy biura. Można ją też ustalić podczas remontu, choć wiąże się to z pewnymi ograniczeniami.

Trzeba pamiętać o tym, że sejf ścienny powinien być zainstalowany w ścianie nośnej. Do tego celu trzeba ją właściwie wzmocnić – nie można naruszyć konstrukcji ściany, co mogłoby uszkodzić cały budynek. Z tego powodu sejf ścienny przeważnie umieszczany jest wtedy, kiedy został on uwzględniony w projekcie budynku.

Sejf ścienny można też zainstalować w ścianie działowej, jednak w tym przypadku trzeba pamiętać o paru ważnych kwestiach. Najważniejszą z nich jest to, żeby ściana nie była zbyt lekka, czyli np. zbudowana z płyt karton-gips (w takim przypadku zainstalowanie sejfu będzie niemożliwe). Istotne jest też to, żeby sejf ścienny był najlepszej jakości. Dlatego, jeżeli chcesz mieć w swoim domu bądź biurze wytrzymały i funkcjonalny model, koniecznie odwiedź sklep online: https://www.hartmann-tresore.pl/produkty/sejfy-domowe/sejf-scienny-1/lista. W ofercie firmy Hartmann Tresore znajdują się wyłącznie najlepszej klasy sejfy ścienne.

Montaż sejfu ściennego

Jeżeli chcesz zamontować sejf ścienny, najlepiej skontaktuj się z fachowcami, którzy zapewnią jego bezpieczne zainstalowanie. Możesz to zrobić także samemu. W tym przypadku priorytetem będzie dokonanie dokładnych oględzin ściany. Musisz pamiętać, że jej grubość powinna mieć minimum 10 centymetrów więcej od grubości samego sejfu. Przed instalacją upewnij się też, że wykucie otworu w ścianie nie naruszy konstrukcji Twojego budynku i jest w pełni dozwolone.

Kolejnym etapem instalacji sejfu ściennego jest określenie wysokości, na której ma się on znaleźć. Sejf powinien zapewnić wygodny do niego dostęp. Jeżeli jego wysokość zostanie już określona, należy wykuć ścianie otwór. Konieczne jest to, żeby był on 10 cm wyższy i szerszy oraz 5 cm głębszy niż wybrany sejf.

Następnym etapem jest zabezpieczenie drzwi sejfu przed uszkodzeniem. Na samym końcu pozostaje już tylko wmurowanie go w przestrzeń między korpusem a otworem w ścianie oraz przymocowanie do ściany. Do tego celu przeważnie stosuje się zaprawę murarską, kołki rozporowe, śruby bądź kotwy. Po tym procesie należy otworzyć drzwi i odczekać co najmniej 7 dni, aż wszystko się ze sobą zwiąże.

Uwaga! Korpus sejfu zainstalowany w ścianie ma kilka wygiętych i przyspawanych prętów zbrojeniowych. Zapewnią one odpowiednie zakotwienie w konstrukcji ściany.

ikona podziel się Przekaż dalej