Nowe meble – najważniejsze wady i zalety

Wybór nowych mebli jest najpopularniejszym rozwiązaniem, które przynosi wiele korzyści. Jedną z najbardziej oczywistych jest możliwość wyboru spośród niezliczonej ilości wzorów, modeli i wymiarów. Wybór nowych mebli jest tak szeroki, że każdy inwestor znajdzie rozwiązanie dopasowane do własnych oczekiwań.

Zakup nowych mebli wiąże się także z gwarancją producenta i brakiem śladów użytkowania. Bez wątpienia jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na najwyższej jakości i modnym wyposażeniu.

Nowe, dobrej jakości meble posiadają bardzo dobre opinie klientów, jednak wiele osób twierdzi, że ich wadą jest brak historii i tak zwanej „duszy”. Tego typu zakup nie będzie odpowiedni dla inwestorów szukających produktów zabytkowych. W wielu przypadkach to właśnie stare produkty są idealnym sposobem na ożywienie i podkreślenie stylistyki pomieszczeń.

Pewnym mankamentem wynikającym z zakupu nowych mebli jest ich cena. Dla przykładu, zwykły narożnik do salonu może kosztować od 1 000 do ponad 4 000 zł, z kolei dobrej jakości stół do jadalni to wydatek od 500 zł w górę. Pojedyncze kwoty przeważnie nie wydają się zbyt wysokie, jednak wyposażenie całego domu może stanowić duże obciążenie dla budżetu inwestora.

Używane meble – wady, zalety, opinie

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się kupno używanych mebli. Jest to rozwiązanie, za którym przemawia wiele różnorodnych czynników. Jednym z nich okazuje się dbałość o środowisko naturalne. Kupując używany mebel, dajemy mu drugie życie, co jest ostatnio coraz szerzej dostrzegalną zaletą.

Inwestorzy stawiający na używane meble, mogą liczyć na duże oszczędności. W ofertach sprzedaży znajduje się wiele ciekawych produktów, dostępnych w bardzo niskich przedziałach cenowych. Dla przykładu, cena używanego narożnika do salonu często nie przekracza kwoty 200 zł, a dobrej jakości, zadbany stół możemy nabyć nawet poniżej 100 zł. Dla wielu osób jest to świetna okazja do poczynienia odczuwanych oszczędności.

Mniej przychylne opinie dotyczą braku gwarancji i śladów użytkowania. Są to meble, które mogą nosić pewne zarysowania czy drobne przetarcia. Z pewnością nie będzie to też najlepsza opcja dla osób, które poszukują najmodniejszych elementów wyposażenia. Meble używane mogą pochodzić sprzed kilku sezonów i nie ma co oczekiwać produktów z najnowszych kolekcji.

W pewnym sensie jest to także atut, bowiem to właśnie starszy design i ślady użytkowania są jednym z ważniejszych zalet mebli zabytkowych. Co ciekawe, niekiedy cena używanego, zabytkowego mebla może być wyższa w porównaniu z nowymi produktami o podobnych parametrach. Jednocześnie jest to najlepsze uzupełnienie aranżacji w stylu pałacowym, dworkowym czy rustykalnym.

Gdzie warto kupować meble?

Poznaliśmy już najważniejsze wady i zalety zakupu nowych, a także używanych elementów aranżacji wnętrz. Jednak kluczową kwestią okazuje się także miejsce dokonania zakupu. W dzisiejszych czasach przychodzą nam z pomocą sklepy i serwisy internetowe. Dobrym przykładem jest tu serwis ogłoszeniowy Allegro https://allegro.pl/kategoria/meble-522

Zakup mebli w internecie daje wiele doraźnych korzyści. Możemy zakupić produkt bez wychodzenia z domu, co jest oczywistym atutem i oszczędnością naszego czasu. Dodatkowo, na aukcjach internetowych znajdują się tysiące różnych modeli. Możemy je na bieżąco porównywać, analizować ceny i dopasowywać do własnych potrzeb. W przypadku mebli nowych, zyskujemy także możliwość szybkiego porównania materiałów, doboru dodatków i niestandardowych opcji. Istnieje też możliwość zakupu produktów na wymiar, które idealnie wpasują się w stylistykę naszego wnętrza.

Niemal nieograniczony wybór możliwości zakupu w internecie stanowi główną przewagę nad sklepami stacjonarnymi. Co ciekawe, wiele większych sklepów stacjonarnych również zajmuje się sprzedażą na serwisach ogłoszeniowych. Mamy możliwość samodzielnego odbioru mebla i obejrzenia go na żywo przed dokonaniem zakupu. Będzie to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które chcą poświęcić swój czas na dojazd i mają możliwość samodzielnego transportu zakupionego mebla.

materiał partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny