Czy są one szkodliwe dla środowiska, drogie i nieopłacalne w eksploatacji? Czy są bezpieczne podczas kontaktu z produktami spożywczymi? Nie ma sensu czekać. Wszystkie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania, zostały zawarte w dalszej części tekstu.

Czy palety plastikowe można uznać za ekologiczne?

Tak, ponieważ są to produkty wielorazowego użytku. Dodatkowo zapewniają dużo lepszą wytrzymałość, niż drewniane odpowiedniki, które szybko trafiają na śmietnik. Zastanówmy się zatem nad ideą takich konstrukcji jak palety drewniane i plastikowe, takie jak np. https://magazynuj.pl/grupa/palety-z-tworzywa. Podczas, gdy asortyment z tworzywa sztucznego wytrzyma od kilku do kilkunastu przewozów, drewniane palety mogą nie wytrzymać nawet jednego transportu wyposażenia lub produktów. Co z tego, że drewniana paleta jest biodegradowalna, skoro do jej produkcji wykorzystano drzewo, które rosło wiele lat. Jak widać, wszystko ma swoje wady i zalety.

Bezpieczna inwestycja na długi czas

Wiesz już, że palety plastikowe są dużo bardziej wytrzymałe od ich drewnianych odpowiedników? Prawdopodobnie nie musimy Cię przekonywać, że są zatem inwestycją na dużo dłużej. O czym jednak warto pamiętać, by służyły one satysfakcjonujący czas? Przede wszystkim o utrzymaniu ich w zadowalającym stanie. Czyść zatem je z resztek lub zabrudzeń po każdym użyciu i zadbaj, by nie miały one nadmiernego kontaktu z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, do których zaliczamy między innymi wiatr, deszcz, czy promieniowanie słoneczne i różnice temperatur.

Kontakt z produktami spożywczymi

Obecnie wyróżniamy wiele tworzyw sztucznych, a słowo plastik często wykorzystywane jest w niewłaściwym kontekście i jest mocno uogólnione dla osób, które po prostu nie pracują w branży transportowej lub produkcyjnej i nie muszą znać różnic między poszczególnymi materiałami. Czy zatem palety plastikowe są dobrym rozwiązaniem do transportu artykułów spożywczych? Tak, jeśli zostały wykonane z takim przeznaczeniem. Dysponujemy na rynku surowcami, które umożliwiają nam produkcję tworzyw sztucznych, które nie reagują w niebezpieczny lub niewłaściwy sposób podczas styczności z warzywami, owocami lub półproduktami spożywczymi.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej