Oświetlenie sufitowe warto uzupełniać o inne typy lamp – rozmieszczone w strategicznych punktach pokoju, zapewniając komfort przy pracy i w czasie odpoczynku. Dzięki temu każdy punkt pomieszczenia będzie odpowiednio doświetlony, bez konieczności korzystania wyłącznie z jaskrawego światła padającego z pojedynczej lampy umieszczonej na środku sufitu. Po jakie elementy najlepiej sięgać?

Lampa szklana z ręcznie formowanego szkła

Szklana lampa na stół z ręcznie formowanego szkła może stać się akcentem, który przez lata cieszyć będzie domowników swoim pięknem, zapewniając przy tym źródło komfortowego dla wzroku światła. Ręcznie formowane szkło jest jednym z tych materiałów, które nigdy nie wychodzą z mody. Projektanci chętnie wykorzystują szkło do eksperymentowania z nowymi formami, a także – w celu uzyskania interesujących wrażeń wizualnych. 

Takie wykorzystanie dla szkła często przewija się w projektach oferowanych przez polską markę Gie El, która tworzy lampy w duchu inspiracji naturą i organicznymi formami, proponując jedyne w swoim rodzaju elementy oświetlenia. Proces produkcyjny przebiega w całości w kraju i przy wsparciu doświadczonych rzemieślników, specjalizujących się w obróbce szkła. 

Jeśli poszukujesz sposobów na wprowadzenie zmian w swojej najbliższej przestrzeni, zacząć możesz właśnie od zmiany w oświetleniu. Jego ciepłota oraz intensywność światła przechodzącego przez klosz mają ogromne znaczenie dla zachowania dobrego samopoczucia i energii każdego dnia. Zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy w ciągu dnia ekspozycja na naturalne światło jest mniejsza, warto oświetlać swoje mieszkanie tak, aby prezentowało się przytulnie.

Wyjątkowe, ręcznie robione lampy szklane w Polsce – niepowtarzalna ozdoba Twojego wnętrza
Wyjątkowe, ręcznie robione lampy szklane w Polsce – niepowtarzalna ozdoba Twojego wnętrza

Szklana lampa stołowa – idealna na biurko, półkę oraz parapet

W ofercie Gie El lampy stołowe dostępne są w kilku wariantach. W zależności od potrzeb lub obranego we wnętrzu stylu, można postawić na lampę ze szklaną bazą lub też na model ze szklanym kloszem. Każdy z wariantów daje nieco inny efekt, jednak – projektanci Gie El dbają o to, aby zawsze był on zachwycający. 

Jedną z propozycji Gie El jest lampa szklana z bazą wykonaną z ręcznie formowanego szkła. 

Modele proponowane przez markę Gie El, takie jak Rafaello, Angel, Fog czy Bee prezentują się lekko i nowocześnie, przywodząc na myśl lampy o ponadczasowej formie. Lampy kojarzą się z wnętrzami hotelowymi i ekskluzywnie urządzonymi sypialniami. Model z bazą w formie wazonu może posłużyć nie tylko jako oświetlenie ustawione na szafce nocnej, ale także jako:

  • lampka biurkowa,
  • dekoracja parapetu, 
  • dodatkowe oświetlenie pokoju, ustawione konsoli,
  • dopełnienie regału z książkami i źródło komfortowego światła do czytania. 

Za miękkie i przyjemne dla oka światło zadba tekstylny abażur, który po włączeniu lampki tłumi blask żarówki, dając kojącą dla oczu poświatę. Takie rozwiązanie od razu buduje wrażenie przytulności we wnętrzu – to doskonały sposób na wprowadzenie do aranżacji nowej faktury (np. płótna o widocznym splocie). 

Szklana lampa stołowa z podstawą w formie dekoracyjnego wazonu to opcja do wnętrz utrzymanych w stylu skandynawskim, ale nie tylko, ponieważ odpowiednio zaaranżowana sprawdzi się także we wnętrzach o bardziej surowym klimacie.

Wyjątkowe, ręcznie robione lampy szklane w Polsce – niepowtarzalna ozdoba Twojego wnętrza
Wyjątkowe, ręcznie robione lampy szklane w Polsce – niepowtarzalna ozdoba Twojego wnętrza

Model inny niż wszystkie – szklana lampa w wydaniu Gie El

Oryginalna lampa stołowa szklana może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, wieczorami odżywiając wnętrze klimatycznym światłem i stanowiąc jedyną w swoim rodzaju ozdobę wnętrza – sama forma lampy także może zachwycać. W ofercie polskiej manufaktury Gie El znaleźć można niebanalne elementy oświetlenia, których rola we wnętrzu zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do doświetlania pomieszczeń, w których się znajdą. To produkty, za którymi stoją lokalni rzemieślnicy – dzięki czemu w każdym projekcie wyjątkowy design łączy się z wysoką jakością wykonania. 

Każda szklana lampa serii Cocoon łączy w sobie śmiały styl designerów marki z inspiracjami czerpanymi z natury oraz doświadczenia najlepszych hutników. Lampa zachwyca swoją formą. Dzięki temu lampa-rzeźba wyróżni się w każdej przestrzeni, w której się znajdzie. Różnokolorowe, ręcznie formowane szkło posłużyło jako materiał do stworzenia klosza, który osadzono na drewnianej podstawie. Tradycyjne techniki formowanie szkła umożliwiają uzyskanie jedynej w swoim rodzaju struktury szkła oraz formy klosza – nieregularnej i “płynnej”, która przywodzi na myśl kokon. Model znakomicie dopełni sypialnię oraz salon, uzupełniając nowoczesne wnętrza utrzymane w klimacie minimalistycznym.

Niepowtarzalna ozdoba wnętrza – postaw na najlepszy design

Zależy Ci na wyjątkowych dodatkach we wnętrzu? Ręcznie formowane szkło to materiał zaskakujący, ponieważ zaskakuje swoją nieregularnością. Wewnątrz barwionego szkła zamknięte mogą być drobne pęcherzyki powietrza lub żyłki barwnika, przez co każdy wykonany z niego element jest jedyny w swoim rodzaju. Dzięki temu lampy stołowe wytwarzane przy pomocy tradycyjnych technik, zachwycać mogą nie tylko swoją formą, ale także mistrzostwem kunsztu, z jakim są tworzone. 

Polska manufaktura Gie El proponuje w swojej ofercie wyjątkowe modele, które powstają w sposób zrównoważony i przy wsparciu lokalnie działających rzemieślników. Oryginalne projekty, pośród których znajdzie się niejedna niebanalna szklana lampa stołowa, z pewnością przypadną do gustu osobom, które poszukują dodatków w najlepszym gatunku – nowoczesnych i ponadczasowo pięknych zarazem. 

Nowoczesne i designerskie lampy stołowe można znaleźć na stronie https://gie-el.pl/pl/lampy-stolowe/

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny