Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Na czym konkretniep olega konsolidacja i czym jest związany z nią kredyt? To proste: kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym przeznaczonym na spłatę dotychczas zaciągniętych zobowiązań (zobacz na direct.money.pl). W ten sposób zamiast płacić kilka rat w kilku różnych bankach, których łączna kwota może znacząco przekraczać możliwości finansowe danego człowieka. Faktycznie jest to sytuacja trudna do przejścia, na szczęście jednak nie niemożliwa. Wystarczy tylko skorzystać z możliwości, które dają dzisiejsze banki i inne instytucje finansowe. Wtedy zamiast kilku, obciążających budżet w nadmiernym stopniu, rat, można płacić jedną, stosownie mniejszą. Zmienia się wtedy czas, na który rozłożone są raty, nadal jednak jest to wyjście korzystne i pozwala bardziej cieszyć się życiem.

Kto skorzysta na kredycie konsolidacyjnym?

Kredyt konsolidacyjny nie jest instrumentem finansowym dla każdego, czy raczej - nie każdy odnajdzie w nim coś dla siebie. To produkt bardzo szczególny, przeznaczony dla tego grona ludzi, którzy mają co najmniej kilka innych zobowiązań finansowych i zaciągnęli kredyty w jednym lub w kilku bankach. Wtedy kredyt konsolidacyjny będzie doskonałym rozwiązaniem z trudnej sytuacji finansowej. Zamiast pamiętać o spłacie wielu rat, których łączna wysokość może być naprawdę duża, to trzeba pamiętać o spłacie tylko jednej. Wtedy też można uwolnić się od zobowiązań z wielu banków, co pozwala pozbyć się zmartwień związanymi z wieloma dłużnikami. Z tego powodu kredyt konsolidacyjny nie jest przeznaczony dla kogoś, kto ma jeden kredyt, ale z całą pewnością mają szansę na nim skorzystać osoby, które mają na swoim koncie 2 lub więcej kredytów w tym samym lub w kilku różnych bankach.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Jeśli zastanawiasz się, czy kredyt konsolidacyjny jest produktem dla ciebie, warto poznać dokładnie jego zalety. To pozwoli najlepiej rozważyć wszelkie opcje i możliwości, a potem podjąć najlepszą decyzję. 1 z głównych zalet kredytu konsolidacyjnego jest fakt, że zmienia się sytuacja osoby, która ma pozaciągane zobowiązania. Zamiast kilku kredytów ma 1, więc już dużo łatwiej go spłacić. Zwłaszcza, że z tego wynika kolejna, 2. już zaleta - kwota raty za kredyt konsolidacyjny jest mniejsza, często nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do łącznej sumy rat wcześniej zaciągniętych kredytów. Możliwe jest to z bardzo prostego powodu. konsolidacja zobowiązań zmienia kilka kredytów w jeden, a raty są faktycznie niższe, ale dzieje się tak kosztem czasu spłaty. Czas ten zostaje stosownie wydłużony. Nadal jednak nie ma w tym nic złego, a jakość życia może się nawet podnieść - łatwiej przez dłuższy czas płacić 1 mniejszą ratę niż przez nieco krótszy okres czasu ciągle martwić się o brak pieniędzy na spłatę wszystkich zobowiązań. To daje pewien komfort psychiczny.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny