Konstrukcje powstają bardzo szybko. Ich zaletą jest możliwość złożenia budynku z kilku lub kilkunastu gotowych części, z elementów przygotowanych u producenta. Następnie, moduły przewozi się na wskazaną działkę i przy pomocy dźwigu odpowiednio rozmieszcza. Nowoczesny dom modułowy to rozwiązanie atrakcyjne cenowo. Ponadto, zbudujesz go zdecydowanie szybciej, niż stosując klasyczne rozwiązania. Warto pamiętać, że współczesne konstrukcje to nie tylko domki na działkę (altany), ale całoroczne obiekty do zamieszkania. Poznaj nowoczesne domy modułowe, zajrzyj na https://www.erdolhaus.pl.

Domy modułowe - czas jest po Twojej stronie

Mówi się, że „czas to pieniądz”, a konstrukcja modułowa ten czas dla Ciebie oszczędza. Wybudowanie w pełni funkcjonalnego obiektu, gotowego do zamieszkania, zajmie ok. 2-3 miesięcy w przypadku jednostek całorocznych. W tym czasie beton fundamentów dojrzewa i w odpowiednim momencie, można na nim osadzić elementy budynku. Z kolei domki letniskowe, gdzie fundamenty nie są potrzebne, mogą być gotowe w ciągu kilku dni.

Drogo czy tanio?

Poruszyliśmy kwestię czasu, a teraz sprawdźmy, jak wyglądają koszty takiej inwestycji. Nowoczesne domy modułowe, z założenia, są tańszą alternatywą dla obiektów budowanych. Istnieją jednak konstrukcje energooszczędne i pasywne, które mogą być droższe od tradycyjnie wznoszonych obiektów. Ich zaletą są dużo niższe koszty utrzymania, wynoszące ok. 60% w porównaniu do domu murowanego o analogicznej kubaturze. Mimo wszystko, nowoczesne domy modułowe są atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem. Dla przykładu 68m2 dom to wydatek ok. 125.000 zł. W tej cenie można kupić kawalerkę, choć w dużym mieście byłby z tym problem.

Dodatkowe zalety konstrukcji modułowych

Pewne prace wymagają określonych warunków atmosferycznych. Niemniej jednak dotyczy to klasycznie wznoszonych konstrukcji. „Moduły” możesz zainstalować niezależnie od pogody i pory roku. Dzięki temu, nie musisz zabezpieczać materiałów budowlanych, które woda opadowa mogłaby uszkodzić lub z niszczyć. Nie trzeba zatrudniać nikogo do pilnowania placu budowy przed złodziejami. Sama instalacja jest czysta, bo polega tylko na złożeniu obiektu, bez dodatkowych prac, generujących zanieczyszczenia.

Co wpływa na cenę domu?

Podstawowym elementem są moduły, które w wypadku konstrukcji całorocznych należy osadzić na fundamentach. Koszt tych ostatnich należy doliczyć do inwestycji. Możesz zdecydować się na własną ekipę lub zamówić usługę u producenta domów modułowych. Wszelkie niestandardowe zmiany lub modyfikacja wyposażenia to dodatkowy wydatek. Ponadto, domy modułowe mają ograniczenia architektoniczne. Brak tu miejsca na szaleństwa, na które możemy sobie pozwolić w klasycznym domu. Dobra wiadomość jest taka, że producenci nieustannie pracują nad tym elementem, a efekty widać w oferowanych rozwiązaniach.

Czy warto?

Zdecydowanie tak! Marzenie o własnym, niezależnym domu nie trzeba odkładać na przyszłość. Jest to atrakcyjne cenowo rozwiązanie, które możesz zmaterializować w 2-3 miesiące od podjęcia decyzji o budowie. Co więcej, nowoczesne domy modułowe to rozwiązania całoroczne, ale można je wykorzystać także jako obiekty letniskowe. Wówczas, w kilka dni na Twojej posesji stanie gotowy do użytku domek. Gotowi na własny dom?artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny