Dlaczego warto mieszkać w Gliwicach?

Ponieważ to miasto, które daje nam ogromne możliwości. Wyróżnia je m.in. świetne skomunikowanie z innymi gminami wchodzącymi w skład Aglomeracji Śląskiej, a także dynamicznie rozwijający się rynek pracy. Gliwice kuszą też wysokimi pensjami — jednymi z najwyższych w województwie śląskim.

To także miasto, gdzie działa wiele cenionych uczelni, na czele z Politechniką Śląską. Mieści się tu m.in. Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie (Centrum Onkologii), Chemii Nieorganicznej, a także ceniony Instytut Techniki Górniczej. Ofertę uzupełnia Zakład Materiałów Polimerowych.

W granicach administracyjnych gminy odnajdziemy też szereg atrakcji turystycznych. Gliwice to o wiele więcej, niż słynna radiostacja. To także bogata, dobrze rozwinięta sieć szlaków pieszych i tematycznych. Nie powinno więc dziwić, że domy na sprzedaż w Gliwicach, jakie oferuje na przykład Dom100.eu, cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

W mieście odnajdą się też fani lotnictwa sportowego. Na Trynku działa lokalny Aeroklub Gliwice. Korzystając z autostrady A1, można szybko dostać się do lotniska w Pyrzowicach (Katowice Airport). Gmina może też pochwalić się bogatą siatką połączeń kolejowych: zarówno lokalnych, obsługiwanych przez Koleje Śląskie, jak i PKP Intercity.

Sprzedaż domów w Gliwicach: na te cechy koniecznie zwróć uwagę!

Bez względu na to, czy interesuje nas duży dom jednorodzinny, czy raczej niewielka nieruchomość, przed zakupem warto dokładnie przeanalizować lokalny rynek. Może się okazać, że małe domy na sprzedaż, mimo tego, że pozornie są tańsze, będą o wiele droższe w utrzymaniu. Poniżej przedstawiamy pięć kluczowych cech, o których powinniście pamiętać.

#1: Nowy dom do sprzedania to bezpieczeństwo dla kupującego

Mimo tego, że nieruchomości z rynku wtórnego zwykle są nieco tańsze, to powinniśmy pamiętać o tym, że kupujemy budynek mieszkalny z przeszłością. Trzeba dokładnie sprawdzić księgi wieczyste, a także przyjrzeć się jego kondycji technicznej. Nie brakuje sytuacji, kiedy dom do sprzedania z rynku wtórnego, który na pierwszy rzut oka wydawał się być świetną okazją, będzie wymagał znaczących nakładów finansowych.

#2: Sprzedaż domów ze wsparciem i profesjonalnym doradztwem

Na pewno warto dać szansę tym firmom, które nie tylko budują wybrane nieruchomości, ale też odpowiadają za ich sprzedaż, bez udziału pośredników. Znacznie skraca to cały proces zakupu, a także może korzystnie wpłynąć na cenę. Uznani deweloperzy, na przykład Dom100.eu, współpracują też z bankami, wspierając tym samym klientów poszukujących źródła finansowania inwestycji.

#3: Upewnij się, co kupujesz

Nie brakuje firm, które doprowadzają inwestycję do SSO (stanu surowego otwartego), a następnie wystawiają ją na sprzedaż, pomijając wiele ważnych danych o tym, co tak właściwie kupujemy. W dzisiejszych czasach standardem jest stan deweloperski. Tynki, wylewki, 3-szybowe okna czy instalacje (elektryczna, RTV, wodno-kanalizacyjna, c.o.) to próg minimum.

#4: Sprawdź, gdzie znajduje się inwestycja

Domy na sprzedaż powinny być świetnie skomunikowane z otoczeniem. Przed zakupem upewnij się, że szybko zdołasz dotrzeć do pracy oraz że w bliskiej okolicy znajdują się sklepy, punkty usługowe czy budynki użyteczności publicznej.

#5: Daj szansę firmom, które działają na rynku od wielu lat

Zakup domu to poważna decyzja, która znacznie wpływa na nasze życie. Warto upewnić się, że deweloper, z którego oferty korzystamy, może pochwalić się wieloma zrealizowanymi inwestycjami. Im więcej sprzedanych domów i mieszkań, tym większe szanse na to, że to firma, której można zaufać.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej