Tapeta na klatkę schodową, która chroni ścianę

W klatce schodowej warto wybrać dekorację, która nie tylko świetnie wygląda, ale jest przede wszystkim praktyczna. Tapeta jest doskonałą alternatywą dla farby, gdyż może ożywić przestrzeń, podkreślić styl wnętrza, a do tego będzie odporna na zadrapania, łatwa w czyszczeniu i pokryje drobne nierówności. Jaka tapeta na klatkę schodową przetrwa dużą częstotliwość ruchu? Doskonałym wyborem są modele winylowe oraz winylowe na podkładzie z flizeliny – to one tuszują niedoskonałości ścian i są chętnie montowane nawet w przestrzeni publicznej. Możesz także zdecydować się na tapetę lateksową, ale warto jej powierzchnię wzmocnić laminowaniem lub lakierem bezbarwnym, szczególnie jeśli z klatki korzystają dzieci. 

O czym pamiętać podczas zakupu tapety do klatki schodowej? O prawidłowym obliczeniu ilości potrzebnego materiału – nie odliczaj okien i drzwi, gdyż przyda się zapas tapety i uwzględnij także niezbędny zapas na dopasowanie wzoru, szczególnie jeśli planujesz wybrać drobny, powtarzalny motyw.

Jak dopasować tapetę do klatki schodowej

Tapeta na klatkę schodową może być o wiele bardziej oryginalna niż tapety w innej części domu. Dlaczego? Powód jest prosty – nie ma tutaj mebli i innych dodatków, do których trzeba ją dopasować! Oczywiście nadal warto kierować się kilkoma podstawowymi zasadami:

  1. Dopasuj wzór tapety do stylistyki w domu – do wnętrz skandynawskich wybierz tapety z motywem lasu, do glamour z drobnym wzorem itd.

  2. Zwróć uwagę na to, z jakiej odległości będzie oglądana tapeta, szczególnie jeśli chcesz wybrać krajobraz lub motywy abstrakcyjne.

  3. Dopasuj kolorystykę do stylu wnętrza i poziomu doświetlenia klatki – nie wybieraj ciemnych barw, jeśli nie dociera do niej światło naturalne, a oświetlają ją jedynie subtelne klinkiety czy lampa wisząca.

  4. Użyj tapety na klatce schodowej do poprawy jej proporcji! Możesz ją optycznie powiększyć, jeśli wybierzesz rozległy krajobraz taki jak panorama miasta lub osnuty mgłą las.

A jeśli nie tapeta na klatkę schodową tylko na schody?

Lubisz kreatywne rozwiązania, dzięki którym masz pewność, że w twoim domu nigdy nie zapanuje nawet cień nudy? Tapeta może być wykorzystana także do ozdobienia schodów! W tym przypadku lepszym wyborem będzie produkt samoprzylepny, łatwiejszy w montażu. Wybierz wzór, który po prostu ci się podoba lub zastanów się, co stworzy ciekawą iluzję – może płynąca rzeka?

Tapeta na klatkę schodową to najprostszy sposób na jej szybką metamorfozę

Wiesz już, jak będzie wyglądała twoja odmieniona klatka schodowa? Koniecznie obejrzyj pełną ofertę naszych tapet i wybierz wzór, który zamieni nudne wnętrze w wyjątkowy projekt. Koniecznie zobacz również tapety do przedpokoju na tapety4u.pl, które można połączyć z klatką, tworząc oryginalne efekty. Jeśli wybierzesz subtelny i jasny wzór dekoracji, koniecznie pomyśl o wydruku zdjęć online i zawieszeniu ich w pięknych ramkach! W końcu to właśnie detale decydują o tym, jaki będzie końcowy efekt metamorfozy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny