Trzeba pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. A więc zwracajmy uwagę czy proponowany sprzęt ma przede wszystkim konieczne atesty. W wyposażeniu powinny być dołączone szelki umożliwiające przypięcie malucha aby nie spadło, a także żeby nie trzeba było z zupką biegać za szkrabem po pokoju.

Przed siedziskiem powinna znajdować się tacka z wgłębieniem na miseczkę co jest ważne zwłaszcza kiedy dzieciak uczy się jeść samodzielnie. Liczy się też stabilność, aby nie trzeba było się bać, że za chwilę się przewróci.

Siedzisko powinno być wygodne i wodoodporne bowiem po dziecięcym obiadku prawie zawsze trzeba je sprzątać i wycierać. Ważne są też podkładki pod nóżki.

Dla wielu rodziców istotne znaczenie ma to czy można regulować wysokość, czy łatwo utrzymać w czystości, czy da się poskładać, aby na przykład zmieściło się do samochodu w czasie wyjazdu do babci. Składane krzesełko może też łatwo poczekać w szafie lub jakimś schowku na młodsze rodzeństwo jeśli takie pojawi się w przyszłości. Nie zajmując przy tym wiele miejsca.

Wróćmy jednak do pytania postawionego w tytule. Które krzesełka do karmienia są lepsze drewniane czy plastikowe? Przeglądając internetowe strony w tym temacie można zauważyć, że autorzy artykułów zwracają uwagę na wady i zalety jednej i drugiej opcji. A więc:

Krzesełka drewniane przeważnie są:

  • bardziej solidne
  • bardziej wytrzymałe (można wykorzystać przy kolejnym dziecku)
  • wygodniejsze
  • stabilniejsze

Ale też zwykle nie da się łatwo ich składać i rozkładać. jest więc problem z pakowaniem do samochodu, są cięższe, droższe i trudniejsze do mycia. Przeważnie też trzeba samemu je poskładać.

Krzesełka plastikowe wyróżniają się natomiast tym, że są:

  • lżejsze
  • łatwiejsze do mycia
  • łatwiejsze do regulacji

Ich wadą jest fakt, że bywają niestabilne i szybciej się niszczą.

Wszystkie powyższe wyliczanki nie zawsze są całkowicie zgodne z prawdą bowiem markowi producenci i właściciele dobrych sklepów starają się aby towar był jak najlepszej jakości niezależnie od tego z czego jest zrobiony.

Krzesełka do karmienia dobrej klasy możecie znaleźć w wielu różnych sklepach. Jeśli nie macie czasu chodzić lub jeździć po mieście warto poszukać w Internecie na przykład na stronie https://bamboli.pl.

Wybór jest bardzo duży. Ceny zaczynają się już poniżej 150 złotych.

Niektóre jako nadstawki możliwe do mocowania na zwykłych krzesłach, inne do postawienia bezpośrednio na podłogę. Krzesełka typu 2 w 1 w łatwy sposób można przerobić na wygodne siedzenie, kiedy maluch będzie nieco starszy. Wszystkie mają ciekawy design i pochodzą od uznanych producentów.

Wszystkie krzesełka, które znajdziecie na wyżej proponowanej stronie są bezpieczne i wygodne w użytkowaniu i (co ważne) łatwe w utrzymaniu higieny. Szeroki jest wybór zarówno kolorów jak też materiałów z których zostały wyprodukowane. Dlatego powinny spodobać się rodzicom o bardzo różnych upodobaniach Da się kupić taki model, który będzie pasować do innych mebli w kuchni lub pokoju.

Zakupy przez Internet polecamy najbardziej rodzicom, którzy mieszkają w małych miejscowościach i mają daleko do specjalistycznych sklepów z akcesoriami dla małych dzieci. Jest to prawdziwa oszczędność czasu, a wybór zdecydowanie większy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły