Jakie meble sprawdzą się w aneksie?

Najlepszym rozwiązaniem są meble na wymiar. Stolarz idealnie dopasuje je do pomieszczenia, dzięki czemu unikniesz pustych przestrzeni, szpar i odstępów. Pozwoli to wykorzystać każdy centymetr, co jest szczególnie ważne w mniejszych mieszkaniach. Meble na wymiar są dość kosztowne, więc jeżeli chcesz zmniejszyć wydatki skorzystaj z gotowej zabudowy dostępnej w sklepach. Dokonując wyboru, zwracaj uwagę na mechanizmy zastosowane w szafkach. Najlepiej wybierać te z wysuwanymi półkami, ponieważ ułatwią ci dostęp do produktów i ich segregację. W szufladach stosuj organizery i pojemniki, które pomogą ci utrzymać porządek. Gdy chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie możemy wybrać meble w jasnych kolorach z funkcją otwierania dotykowego.

Jaki układ sprzętów zastosować?

Płyta grzewcza nie może znajdować się w bezpośrednim sąsiedztwie lodówki i zlewu. Najlepiej rozdzielać te sprzęty blatami kuchennymi, które wykorzystujemy do krojenia i przygotowywania produktów. Ogranicz w kuchni ilość drobnych sprzętów AGD, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zainwestuj w jedno porządne urządzenie wielofunkcyjne. Do kluczowych kwestii w przypadku urządzania aneksu należy wybór okapu. Warto zainwestować w ten dobrej jakości, który skutecznie pochłonie parę i zapachy.

Jak oddzielić część salonową od kuchennej?

Jeżeli chcemy oddzielić od siebie dwie strefy możemy uczynić to za pomocą różnych rozwiązań, chociażby wyboru odpowiednich materiałów na podłogę. W kuchni sprawdzi się terakota, a w części salonowej panele. Kolejny sposób to umieszczenie barku lub wyspy. Taki element zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania, a ponadto możesz zamienić go w stół. Wystarczy, że umieścisz przy nim stylowe hokery barowe (patrz: tutaj) lub eleganckie krzesła, które nie będą zajmowały wiele miejsca. Dzięki nim nadasz swojej kuchni nowoczesny design i zwiększysz jej funkcjonalność. Do przedzielenia przestrzeni można wykorzystać także szklaną przesłonę, ściankę działową, przesuwane drzwi lub ściankę ażurową w wybranym przez ciebie wzorze i rozmiarze.

Jakie kolory i oświetlenie wybrać?

Pokój z aneksem łączy w sobie dwie funkcje, ale należy pamiętać, że to nadal jedno pomieszczenie. Zastosuj więc element spajający np. to samo zestawienie kolorów ścian i mebli w dwóch częściach pomieszczenia. Wybór koloru zależy oczywiście od indywidualnych preferencji, jednak należy wziąć pod uwagę, że jasne barwy optycznie powiększają pomieszczenie. Jeżeli decydujemy się na ciemną farbę może warto zatem pomalować nią tylko jedną ścianę lub jej fragment. W części kuchennej zastosuj dodatkowe oświetlenie, zwłaszcza nad blatami służącymi do przygotowywania lub spożywania posiłków. Ostatnio często wykorzystywanym elementem oświetlenia są panele ledowe, które możemy umieścić pod szafkami lub oświetlić ich wnętrze.

Salon to wizytówka naszego mieszkania. Gdy jest połączony z kuchnią należy zadbać o najdrobniejszy element wystroju w obu częściach pomieszczenia, a także o ich funkcjonalność. Aranżacja aneksu może stanowić wyzwanie, ale powyższe inspiracje z pewnością pomogą ci nadać wnętrzu nowoczesny i niepowtarzalny charakter. Wiele przydatnych mebli i akcesoriów w atrakcyjnych cenach można znaleźć na stronie eHokery.pl. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą tego sklepu.

artykuł partnera

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny