Czym jest DIY?

Na początek parę słów o samej metodzie, która zyskała skrót “DIY”. Nazwę – z języka angielskiego - brzmi “Do It Yourself”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “zrób to sam”. Pojęcie pojawiło się pierwszy raz na początku XX wieku, rozpowszechniając się zaraz po II wojnie światowej. Obecnie nazywany w ten sposób wszelkie, samodzielne prace, które wykonujemy w ramach niezależnych prac artystycznych. Technika największą popularność zyskała w latach 70. i 80., kiedy to pojawił się trend na samodzielne nagrywanie piosenek i całych płyt. Trend ów objął zwłaszcza subkulturę hippie i punk, gdzie tworzono tzw. ziny - ręcznie malowane koszulki, sygnowane własnym nazwiskiem. Produkcja własnym sumptem tak bardzo zainspirowała amatorów, że niedługo potem DIY stało się swojego rodzaju sztuką - chętnie wykorzystywaną przez kreatywnych twórców.

Wśród najpopularniejszych produktów, stosowanych w wyrobach DIY, wymienia się: bibułę, nożyczki o ostrych krawędziach, linijkę (przynajmniej na 15 cm), kolorowy papier, klej do drewna i taśmę dwustronną, a także akcesoria do decouphage (decoupage profesjonalne przybory i dodatki znajdziesz na: https://pm-m.pl/307-wstazki-i-materialy-dekoracyjne-decoupage).

Przybory do zrobienia stroika z kwiatów

Aby zrobić stroik z kwiatów, będziesz potrzebować kilku prostych i uniwersalnych elementów. Wiele z nich dostaniesz w hurtowniach (polecana w tym elemencie jest zwłaszcza hurtownia florystyczna) lub sklepach papierniczych. Nasza rada? Daj ponieść się kreatywności - poniższe elementy to jedynie propozycja, która może zainspirować cię do zupełnie innych projektów. W przypadku DIY niezwykle ważna jest intuicja, chęć eksperymentowania i otwartość na tworzenie oryginalnych i własnych wizji.

  • Stara gazeta, dzięki której zabezpieczysz powierzchnię przed klejem lub farbą,
  • Nożyczki - jak najbardziej ostre, tak aby poradziły sobie z cięciem drutu,
  • Drut florystyczny,
  • Okrągły przedmiot, który będzie stelażem dla naszego stroika. Wykorzystać możesz pudełko, w którym umieścisz ścięte kwiaty lub miseczkę pełną wody,
  • Dużą gąbkę,
  • Dodatki florystyczne dla profesjonalistów- tu wykorzystać możesz zarówno kwiaty sztuczne, jak i roślinność zebraną podczas spaceru - szyszki, gałązki lub kasztany.
  • Ozdoby w postaci wstążek, bombek (jeśli tworzysz stroik na święta), kolorowe figurki lub brokat.

Jak zrobić stroik z kwiatów?

Krok 1: Przygotuj sobie podstawę, na którą przymocujesz wszystkie kwiaty. Jeśli wybrałaś pudełko - przymocuj do niego wcześniej nawilżoną gąbkę. Poczekaj aż klej lub taśma wyschnie i dopiero przejdź do kolejnego kroku.

Krok 2: Gdy gąbka lub podstawa będzie stabilna, wybierz kwiaty, które docelowo mają znaleźć się w stroiku. Przypnij je tak, aby swobodnie dało się je wbić w gąbkę. Powbijaj kwiaty w różne miejsca, możliwie jak najściślej.

Krok 3: Jeśli przebija gąbka - ozdób stroik kolorowym drucikiem lub giętką wikliną. W zasłonięciu różnych elementów pomoże ci też kora kokosowa.

Krok 4: Całość ozdób sztucznym pędem z winorośli lub kolorową tasiemką. Możesz obsypać kwiaty brokatem lub doszyć kartkę z życzeniami. Im więcej dekoracji wybierzesz - tym oryginalniejszy efekt uzyskasz. Gotowe!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny