Jak korzystać z sauny na podczerwień?

Korzystanie z sauny infrared nie jest skomplikowaną czynnością. Oczywiście początkową fazą będzie odpowiednie nagrzanie kabiny do uzyskania optymalnej temperatury. Poprzez wytwarzanie promieni podczerwonych temperatura nie musi przekraczać 50 stopni Celsjusza. W porównaniu do tradycyjnej kabiny jej wartość jest niższa od 30 do 50 stopni Celsjusza.

W celu uzyskania jak najlepszych właściwości opinie lekarzy wskazują również na optymalne przygotowanie ciała do sesji w saunie. Na pytanie, jak korzystać z sauny na podczerwień, odpowiedzi szukamy już w całodziennej diecie. Nie powinno się spożywać alkoholu, a także tłustych potraw. Dodatkowo zaleca się, by przed wejściem do sauny uzupełnić płyny. Najlepiej wypijając ok. 1-1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Następnie warto skorzystać z ciepłego prysznica, by przygotować swoje ciało do panującej temperatury w kabinie. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o saunach.

Warto wiedzieć, jak korzystać z sauny na podczerwień, by jej działanie było jak najbardziej efektywne. Temperatura w kabinie infrared, w zależności od naszych indywidualnych preferencji, może wahać się od 35 do 50 stopni Celsjusza. Dodatkowo w tym czasie nie jest wydzielana para wodna. Jest to bardzo duże ułatwienie dla osób, które w tradycyjnych saunach miały problemy z oddychaniem.

Po skończonej sesji w saunie infrared zaleca się odczekanie, aż temperatura ciała powróci do normy, by następnie skorzystać z chłodnego prysznica. Następnie powinniśmy uzupełnić płyny, a resztę dnia przeznaczyć na wypoczynek i relaks.

Sauna w domu - ciekawe promocje

Korzystanie z sauny infrared – właściwości i wpływ na zdrowie

W porównaniu do tradycyjnych saun parowych kabiny na podczerwień posiadają zdecydowanie korzystniejszy wpływ na zdrowie. Liczne zalety przyczyniają się do tego, iż regularne sesje w saunie na podczerwień, są polecane przez wielu specjalistów. Opinie lekarzy są bardziej przychylne, ponieważ przeciwwskazania w tym przypadku nie są już tak bardzo obszerne. Jeśli szukasz więcej porad, przeczytaj także ten artykuł o saunie fińskiej.

Korzystanie z sauny infrared jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią sauny mokrej. Jest to sposób na zachowanie zdrowia i dobrej kondycji
Jak korzystać z sauny na podczerwień (infrared) – porady, właściwości, wpływ na zdrowie, przeciwwskazania

Wśród cennych właściwości, jakie mają korzystny wpływ na zdrowie, wymienimy:

  • Szybszą przemianę materii – dzięki poceniu się podczas sesji w saunie na podczerwień niwelowany jest poziom cholesterolu. Dzięki temu dochodzi do skuteczniejszej oraz szybszej utraty tkanki tłuszczowej.
  • Skuteczne usuwanie toksyn z ciała – jednym ze sposobów na usuwanie zanieczyszczeń z ciała jest proces pocenia się. Dlatego regularne korzystanie z sauny wpływa na pozbywanie się toksyn, w tym metali ciężkich z całego organizmu.
  • Poprawa skóry – opinie lekarzy potwierdzają, że regularne korzystanie z sauny na podczerwień, wpływa korzystnie na całą skórę. Wskazania pokazują, że z takiej formy mogą korzystać osoby borykające się z trądzikiem, a także cellulitem. Dodatkowo skóra nabiera jędrności, spowalnia procesy starzenia, a także przywracany zostaje jej zdrowy koloryt.
  • Zmniejszanie objawów chorobowych – przeglądając wszelkie wskazania z sauny na podczerwień, znajdziemy również liczne schorzenia oraz choroby przewlekłe. Wśród nich wymienia się między innymi cukrzycę, problemy z ciśnieniem, zespół bolących stawów, alergie, przeziębienia, bóle gardła, stany migrenowe czy też nerwobóle.
  • Relaks – zalety sauny na podczerwień są odczuwalne również przez osoby, które na co dzień zmagają się z bardzo dużym stresem, mają wyczerpującą pracę zawodową lub wiele godzin w ciągu dnia przebywają w zamkniętych pomieszczeniach np. klimatyzowanych.
  • Lepsze dotlenienie organizmu – podwyższona temperatura wspomaga pracę układu krążenia, dzięki czemu do każdej komórki dociera większa porcja tlenu. Dzięki temu sauna na podczerwień posiada pozytywny wpływ na zdrowie poprzez lepsze dotlenienie wszystkich narządów. W ten sposób zyskujemy jeszcze większą energię do życia. A może zainteresują cię także zebrane w tym miejscu inspiracje na budowę w ogrodzie?

Korzystanie z sauny infrared – przeciwwskazania

Korzystne działanie sauny na podczerwień zauważymy w wielu sytuacjach życiowych, a także przy występowaniu różnych jednostek chorobowych. Jednak liczne wskazania nie powodują, że pojawiają się pewne okoliczności, w których sauna nie jest wskazana. Przeciwskazania, których należy koniecznie się trzymać, to między innymi ciąża, przebyty zabieg chirurgiczny, grzybica, stwardnienie rozsiane, hemofilia, nowotwory złośliwe, Parkinson lub choroby zakaźne. Jeżeli przyjmujemy różne leki, należy sprawdzić, czy są tam odpowiednie wskazania do tego, by unikać tego typu miejsc.

Ostatecznie jednak działanie sauny na podczerwień niesie ze sobą cenne zalety. Liczne właściwości powodują, że nasza kondycja zdrowotna może ulec znacznej poprawie. Jeżeli posiadamy jakiekolwiek wątpliwości, czy działanie sauny na pewno nam nie zaszkodzi, warto skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem. Sprawdź także ten artykuł z poradami, jak korzystać z sauny.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny