Decydując się na kredyt hipoteczny, zazwyczaj sugerujemy się wstępnym kosztorysem, który określa ile będzie kosztować budowa domu. Oznacza to, że suma kredytu hipotecznego nie obejmuje wykończenia domu, co przecież również oznacza spory nakład finansowy. Jednak nawet jeśli skrupulatnie oszacowaliśmy wszystkie koszty, istnieje spore ryzyko, że pojawią się jakieś nieprzewidziane wydatki. Nierzadko oznacza to konieczność znalezienia korzystnego kredytu gotówkowego.

Wykończenie mieszkania najczęstszym powodem zobowiązań finansowych

Popularność kredytów gotówkowych oraz pożyczek pozabankowych w Polsce nie słabnie. Duże zainteresowanie wynika z rosnących potrzeb oraz częstszych wydatków w ostatnich latach. Liderem wszelkich statystyk, dotyczących powodów zaciągania kredytów jest chęć przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkania. Badania pokazują, że zaciąganie zobowiązań na ten cel to przede wszystkim domena kobiet. Niemała część łącznej sumy kredytów dotyczy zakupu sprzętu RTV oraz AGD. Niestety tego rodzaju urządzenia nadal należą do najdroższych wydatków, lecz jednocześnie znacząco spadła ich żywotność, wobec czego częściej Polacy biorą kredyty na nową lodówkę czy telewizor.

Jak znaleźć najlepszą ofertę kredytową?

Sposobów na porównanie ofert kredytów na wykończenie mieszkania jest wiele, jednak większość z nich jest bardzo czasochłonna. Możemy oczywiście odwiedzać placówki wszystkich banków w celu porównania konkretnych produktów finansowych. Można też wysyłać zapytania online, bez wychodzenia z domu. Jednak w ten sposób również stracimy dużo czasu, a nie każdy bank pozwala składać takie zapytania przez internet. Dlatego kredyt na wykończenie najlepiej znaleźć na stronie, która dokona całego porównania za nas. Specjalne portale prowadzą aktualne rankingi, w których dostępne są najnowsze informacje na temat obowiązujących promocji i warunków kredytowych. Aktualny ranking kredytów gotówkowych dostępny jest pod adresem https://www.chwileczka.pl/ranking-kredytow-gotowkowych/. Tam znajdziemy wszystkie najważniejsze wiadomości, dzięki którym możliwe jest zestawienie najważniejszych warunków poszczególnych kredytów na wykończenie domu.

Na co zwrócić uwagę, szukając najlepszego kredytu?

Samo wzięcie kredytu na wykończenie mieszkania nie jest trudnym zadaniem. Niekiedy wystarczy jedynie dowód osobisty, żeby dopełnić wszystkich niezbędnych formalności. Czym innym jest jednak znalezienie optymalnej oferty, dzięki której comiesięczne raty nie będą zbyt wysokie, okres spłaty dostosowany do naszych możliwości, a odsetki możliwie jak najmniejsze. Szukając najlepszego produktu finansowego warto więc zwrócić uwagę na:

  • sposób realizacji,
  • oprocentowanie zasadnicze,
  • RRSO,
  • limit kwotowy,
  • prowizję,
  • okres spłaty,
  • wymagania wobec pożyczkobiorcy,
  • dodatkowe warunki.

Pierwszym aspektem, który zmienił się w ostatnim czasie to możliwość załatwienia wszelkich formalności przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Dawniej zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania finansowego wiązało się z przynajmniej jedną wizytą w placówce banku. Dziś nie jest to obligatoryjne, a cała procedura może odbyć się online. To niezwykłe udogodnienie, które dla wielu osób może mieć niebagatelne znaczenie. Podobnie jak dostępność banku. W niektórych przypadkach bank dostępny jest dla pożyczkobiorcy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To ważne zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują pieniędzy jak najszybciej, gdyż np. nie mogą wykonywać innych prac wykończeniowych, jeśli nie zakupią odpowiedniej części czy elementu wyposażenia domu.

Oprocentowanie zasadnicze a RRSO

Na mocy ustawy Ministerstwa Finansów, dziś głównym rodzajem oprocentowania, na jakie natrafimy we wszelkiego rodzaju reklamach kredytów gotówkowych będzie RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania. Jest to znacząca różnica w porównaniu do przeszłości, gdzie wszędzie dominowały informacje o oprocentowaniu zasadniczym i to nim banki kusiły swoich klientów. Istnieje jednak spora różnica między zwykłym oprocentowaniem a RRSO. Ten drugi wskaźnik jest bowiem znacznie bardziej wymierny, gdyż RRSO obejmuje nie tylko zasadnicze oprocentowanie, ale też dodatkowe opłaty wynikające z warunków umowy, jak prowizja za udzielenie kredytu czy ewentualne dodatkowe koszty comiesięcznych rat. Dzięki tej zmianie znacznie łatwiej ocenić atrakcyjność kredytu w stosunku do naszych potrzeb, a przede wszystkim możliwości.

Szukając najlepszego kredytu na wykończenie mieszkania możemy skorzystać z wygodnej porównywarki, która wyręczy nas z wielogodzinnego porównywania poszczególnych ofert w wielu bankach. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na RRSO, które najlepiej oddaje realny koszt kredytu. Miejmy też przy sobie zaświadczenie o zarobkach lub możliwość wydruku historii wpływów na konto, ponieważ często są to dokumenty niezbędne do uzyskania pozytywnej odpowiedzi na wniosek kredytowy.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły