Jaki kredyt na remont domu?

Jak sfinansować prace remontowe za pomocą pożyczki? W roli kredytu na remont domu doskonale sprawdzi się zarówno kredyt hipoteczny, jak i gotówkowy. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Które sprawdzi się w Twoim przypadku?

Kredyt na remont domu a kredyt hipoteczny

Choć kredyt hipoteczny najczęściej wykorzystywany jest w celu sfinansowania zakupu nieruchomości, to warto pamiętać, że z powodzeniem sprawdzi się również jako kredyt na remont domu. Wśród jego zalet warto wymienić wysoką maksymalną kwotę zobowiązania i długi okres spłaty. Co więcej, charakteryzuje się on względnie niskimi ratami i często wyróżnia się znacznie niższym oprocentowaniem niż pożyczki gotówkowe. Wady kredytu hipotecznego? Ma on charakter celowy i zwykle wymaga wkładu własnego. Ponadto, przeznaczony jest tylko dla właścicieli danej nieruchomości.

Remont domu a kredyt gotówkowy

W roli pożyczki na remont domu doskonale sprawdzi się również kredyt gotówkowy. Choć tego typu wsparcie zwykle charakteryzuje się niższą kwotą maksymalną, to zazwyczaj znacznie łatwiej je uzyskać. Do jego głównych zalet należy szybka wypłata środków i brak ograniczenia w zakresie spożytkowania uzyskanych finansów. Co więcej, kredyt gotówkowy na remont mogą zaciągnąć osoby, które nie są właścicielami danej nieruchomości. Niestety do wad tego rodzaju finansowania należy zazwyczaj wyższe oprocentowanie, krótszy okres spłaty i wyższa rata niż w przypadku kredytu hipotecznego.

Kredyt na remont domu – co musisz wiedzieć?

Zarówno w przypadku kredytu hipotecznego, jak i pożyczki gotówkowej wymagane będzie określenie Twojej zdolności kredytowej. Orientacyjnie możesz zrobić to za pomocą darmowych kalkulatorów online, dostępnych na stronie NOTUS Finanse. Analizując poszczególne oferty kredytu na remont domu, zwróć uwagę na sposób spłaty zobowiązania (w transzach lub jednorazowo) i sposób rozliczania środków (inspekcja lub faktury). W zależności od wybranego źródła finansowania remontu będziesz potrzebować też nieco innych dokumentów.

Zastanawiasz się, który kredyt na remont domu będzie dla Ciebie najlepszy? A może chcesz, by ktoś pomógł Ci w załatwieniu formalności? Skontaktuj się ze specjalistami NOTUS Finanse, którzy porównają dla Ciebie oferty i pomogą Ci wybrać najlepsze rozwiązanie!

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny