Meble Ludwika XIV - podstawowe założenia

Mebel ludwikowski to element dekoracji i aranżacji wnętrza, który wyróżnia się niebagatelnym monumentalizmem, przepięknym wykończeniem i - rzecz jasna - bogatym zdobnictwem. Meble te są nie tylko praktycznym elementem każdej aranżacji, lecz przede wszystkim swoistą, dekoracyjną perłą, która ma urzekać, zachwycać i cieszyć oko.

W meblach ludwikowskich szczególnym uznaniem cieszy się wykończenie ich powierzchni a także zastosowanie luksusowych wykończeń, dzięki którym są one wygodne w użyciu. Cechę tą widać zwłaszcza na przykładzie typowych krzeseł, które nie dość, że są piękne, to jeszcze urzekają swoją wygodą i miękkością. Na marginesie - są to jedne z najbardziej dopracowanych przedstawicieli światowego meblarstwa.

Meble ludwik - kwintesencja dostojeństwa i aranżacyjna perła
Meble ludwik - kwintesencja dostojeństwa i aranżacyjna perła

Fot: Antyki24.pl

Ludwik XIV a nasza oferta

W ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się wiele różnych, interesujących mebli, które swoim stylem nawiązują do tego typu aranżacji. Oczywiście nie są one tak wartościowe jak meble z epoki, aczkolwiek zapewniają maksymalny komfort użytkowania, ciesząc się jednocześnie wysokim poziomem i doskonałym wykończeniem.

Prezentowane przez nas meble ludwikowskie mają wymiar reprezentatywny. Ich kształt i kolorystyka sprawiają, że są one samodzielną dekoracją, która doskonale komponuje się z podobnymi aranżacjami. Jeśli Państwa marzeniem jest stworzenie własnej, wręcz pałacowej aranżacji, skorzystanie z oferowanych przez nas projektów jest wręcz obowiązkowe.

Co wyróżnia nasze meble ludwikowskie?

Nasze meble barokowe posiadają wiele cech mebli z epoki. Doszliśmy jednak do wniosku, że mebel doskonały powinien nie tylko opierać się na określonych założeniach aranżacyjnych, ale też na wielu nowoczesnych rozwiązaniach.

Dlatego nasze meble są:

  • łatwe w czyszczeniu, co jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych tkanin, chroniących mebel przed wnikaniem zabrudzenia,
  • trwałość, dzięki której mogą Państwo korzystać z naszych mebli przez wiele lat,
  • ręczne wykonanie - nasze meble wykonane są w oparciu o podobne metody, z których korzystali nasi przodkowie; mowa tu zwłaszcza o ręcznie toczonych nogach i rzetelnym dopracowaniu całości bryły.

Dzięki powyższym cechom meble które znajdują się w naszej ofercie, należą do kategorii najlepszych rozwiązań dostępnych na polskim rynku. W razie jakichkolwiek pytań co do naszego asortymentu, chętnie na nie odpowiemy. Doradzimy też, jak połączyć go z określonym sposobem zagospodarowania wnętrza.

Podsumowanie

Oferujemy Państwu najwyższej jakości meble ludwikowskie, które nie tylko urzekają swym wyglądem, ale przede wszystkim są trwałe, wygodne i funkcjonalne. Dzięki temu pokocha je każdy, dla kogo powyższe cechy są na tyle ważne.

Zapraszamy do kontaktu!

Źródło: Antyki24.pl

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły