Ranking dzielnic Warszawy

Od kilku lat regularnie publikowane są rankingi najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Oczywiście każda z nich ma swoje plusy i minusy, ale są takie, w których mieszkania są bardzo drogie, a i takie, w których można kupić własne, wymarzone M w bardzo dobrej cenie. Rankingi dzielnic Warszawy maja ułatwić, szczególnie przybywającym do stolicy, wybór lokalizacji. W czołówce najlepszych dzielnic zazwyczaj przewija się Śródmieście, Mokotów i Wilanów. Za najbardziej prestiżową dzielnicę uznawane nadal jest Śródmieście. Choć jest już na tyle zagospodarowane, że mało się buduje, to mieszkania z rynku wtórnego osiągają wartości wywołujące ból głowy. Zdecydowanie tańsze są nieruchomości w Wilanowie. 

Niewielka, perspektywiczna dzielnica

Jedną z coraz bardziej docenianych dzielnic Warszawy, zarówno przez przyjezdnych jak i rodowitych Warszawiaków, są Włochy. Dzielnica ma długą, wielowiekową tradycję. Niegdyś rozciągały się tam bagna, a z racji tego, że rejon był sporo oddalony od Wisły, nie był atrakcyjny dla osadników. Nazwa Włochy pochodzi prawdopodobnie od właściciela wsi, który zwany był Włochem. Dzielnica należy do mniejszych, ale sporo ma do zaoferowania, szczególnie patrząc z perspektywy poszukujących nowego mieszkania. Dodając w rozsądnej cenie. Włochy są takim złotym środkiem na życie w Warszawie, ale bez dużego kredytu na karku po kupnie nieruchomości.  

Zielono wokoło

To co przyciąga na Włochy, to obecność terenów zielonych. Z resztą od zawsze stawiały na naturę i życie w harmonii z otaczającą przyrodą. Tak jest po dzień dzisiejszy. Mówi się, że już w latach 20. ubiegłego wieku planowano, by miasteczko Włochy przypominało projekty angielskich miast- ogrodów. Dlatego Włochy w 2017 roku znalazły się na piątej pozycji wśród najpopularniejszych dzielnic Warszawy. Na 18 dzielnic piąta pozycja to bardzo dobry wynik. Największym terenem zielonym jest Park ze Stawami Cietrzewia. Terenów zielonych jest dużo, a poza nimi 19 pomników przyrody. Mieszkańcy dzielnicy nie narzekają na brak możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. 

Ogrody Włochy nowe osiedle już gotowe

Atrakcyjne nowe mieszkania można już nabyć od Ezbud Development. Ogrody Włochy to nowe osiedle, które powstało przy ul. Chrościckiego 87, róg ul. Pola Karolińskie. Powstało, czyli na klientów czekają gotowe mieszkania i lokale usługowo- handlowe. Nie jest sprzedawana dziura w ziemi czy nieruchomość na planie, a gotowe mieszkanie. Do wyboru są opcje do własnej aranżacji oraz pod klucz. Można wejść do mieszkania, stanąć na balkonie- tarasie, napawać się widokiem i perspektywą własnego M. W sprzedaży są kawalerki oraz mieszkania dwupokojowe, trzypokojowe i czteropokojowe. Mieszkania zaprojektowane są w nowoczesnym stylu, przestronne, gustowne, a te pod klucz, to po prostu wejść i pozostać. 

Wygodna komunikacja z centrum, w planach linia metra

Kluczowa kwestia przy wyborze dzielnicy w Warszawie jest komunikacja z centrum. Włochy to nie tylko tanie, nowe nieruchomości, ale wygodna komunikacja. Do centrum jeżdżą autobusy i kolejki miejskie. Czas dotarcia to około 20-30 minut. Przystanek autobusowy znajduje się naprzeciwko osiedla Ogrody Włochy. Samochodem wygodnie i szybko można dostać się do centrum dzięki Alei Krakowskiej i Alejom Jerozolimskim. A nowa ulica Al. 4 Czerwca 1989 r. łączy Włochy z Ursusem, Mokotowem, Wolą oraz z Ochotą. Włochy to nie tylko transport drogowy, bo to ta dzielnica ma lotnisko. Dla jednych, często podróżujących, jest to duża zaleta, dla innych wada. Jedno jest pewne, z Włoch po prostu można dostać się wszędzie. I to też wpływa na popularność dzielnicy w ostatnich latach. 

Przedszkola, szkoły, place zabaw, bogata oferta dla dzieci i młodzieży

Włochy to szybko rozwijająca się dzielnica. Szkoły, przedszkola, place zabaw i jak to na lotniskową dzielnicę przystało nie mogło zabraknąć szkoły lotniczej. Uważana jest za jedną z najlepszych tego typu placówek oświatowych w Polsce. Ponadto, w dzielnicy Włochy dużo rozrywki dla najmłodszych. Nowoczesne place zabaw dla dzieci w różnym wieku, a dla starszych plenerowe siłownie i plac sportowo- rekreacyjny nad Stawami Cietrzewia. 

Warszawa jest duża, ceny zróżnicowane,  Śródmieście wciąż prestiżowe, ale inne dzielnice zyskują na popularności. Gdzie więc mieszkać w Warszawie? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale opłaca się sprawdzić, ile kosztują nieruchomości w mniejszych dzielnicach.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły