Interesujące gry planszowe sprawdzą się na imprezach towarzyskich oraz w trakcie spotkań z przyjaciółmi. Odpowiednio dobrane, najlepsze gry planszowe są alternatywą popularnych gier internetowych.  W przeciwieństwie do rozgrywek prowadzonych w sieci, gry planszowe nie wymagają posiadania sprzętu komputerowego czy podłączenia do sieci. Wspólna zabawa to okazja do bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem, czego nie można doświadczyć w przypadku gier organizowanych w Internecie. Wybierając najlepsze gry planszowe, warto zwrócić uwagę na te, które stworzone zostały przez najlepszych producentów. Zazwyczaj są one bardzo estetycznie wydane.

Ranking gier planszowych - najlepsze gry planszowe dla całej rodziny

Stworzony w Internecie ranking gier planszowych na najlepszy-ranking.pl bardzo wysoko ocenia produkt marki Hasbro -Monopoly Classic. Jest to logiczna gra planszowa, dedykowana dzieciom od 8 roku życia i osobom dorosłym.  We wspomnianym wyżej zestawieniu, pojawiają się także najlepsze planszówki, w które gra opiera się na wymyślaniu różnych skojarzeń.  Wśród nich na uwagę zasługuje gra planszowa Rebel Dixit. Biorący w niej udział gracze zamieniają się w bajarza, snującego opowieści o tematyce zgodnej z wylosowaną kartą. Kolejnym, doskonałym producentem gier planszowych jest Fox Games, oferujący wspaniałą grę Reef. To zabawa dla 2 lub 4 graczy od 8 roku życia. Zadaniem uczestników jest budowanie rafy koralowej. Gra ta wymaga logicznego i strategicznego myślenia, ponieważ wyróżnia się dość skomplikowanymi zasadami. Dla fanów gier planszowych, nawiązujących do kultowej serii Gry o tron, powstała gra planszowa Catan Braterstwo Straży, która polega na próbie uratowania zamku przed zniszczeniem ze strony wroga.

Dobre planszówki, które wymagają logicznego myślenia

Do kategorii najlepsze gry planszowe zaliczyć należy także popularne Scrabble. To tania i dobra gra planszowa, która wymaga logicznego myślenia i jest wyśmienitą rozrywką, zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Polega ona na losowaniu z woreczka przypadkowych płytek, z których każdy gracz musi stworzyć słowo.  Do kategorii najlepsze planszówki zaliczyć można również Mindok Carcassonne 2.0. To gra, która nie ma zbyt skomplikowanych zasad, dlatego jest świetną rozrywką dla dzieci i dorosłych. Każdy uczestnik może wcielić się w konstruktora pradawnej osady i stworzyć fortyfikację. Pasjonatom literatury fantasy, z pewnością przypadnie do gustu gra planszowa Galaktyka Talizman, Magia i Miecz. Według zestawienia, którym jest ranking gier planszowych, to wyśmienita propozycja dla osób poszukujących nietypowej rozrywki. Głównym celem gry w tę planszówkę jest zdobycie legendarnej Korony Władzy.

Najlepsze gry planszowe to wyśmienity sposób na atrakcyjne spędzenie czasu w gronie rodziny i znajomych. Wybierając interesującą planszówkę, możesz miło spędzić czas w gronie przyjaciół i rodziny.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny